«Агентство розвитку», ще один кар’єр та вагові комплекси

Перед початком засідання перший заступник голови обласної ради Михайло Соколов поспілкувався з журналістами. На запитання про те, яким чином його ім’я опинилося в попередньому переліку осіб, причетних до гучного корупційного скандалу, М. Соколов припустив, що його хтось обмовив. Також він повідомив, що вже звернувся за роз’ясненнями до Служби безпеки України та наголосив на своїй готовності співпрацювати з правоохоронними органами.

Розпочалася сесія з вшанування пам’яті екс-депутата обласної ради Віктора Губанова, котрий трагічно пішов з життя вранці того ж дня. Віктор Олександрович був одним із найуспішніших аграріїв області, й п’ять разів обирався земляками до обласної ради. Світла пам’ять – світлій людині…

Після цього голова обласної ради Вікторія Москаленко та заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь вручили нагороди – як державні, так і обласні – жителям Миколаївщини, які самовіддано працюють заради її благополуччя.

Обравши секретаріат сесії та лічильну комісію, депутати перейшли безпосередньо до розгляду питань порядку денного. Додатково до нього було включено питання про продовження строку дії Програми розвитку місцевого самоврядування у Миколаївській області на період до 2017 року, а також ряд звернень. За пропозицією постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів додано питання про надання гірничого відводу ТОВ «Південний кар’єр» для розробки родовища пісків Вознесенське‑1. Разом із тим депутати вирішили не виносити на сесію питання про надання згоди ТОВ «ЄЛК-БУД» та ТОВ «Укрюгекопром» на отримання спеціального дозволу на користування надрами та ін. Депутат Володимир Фроленко поцікавився, чому до порядку денного не включили питання про звіт голови обласної ради щодо можливих фактів корупції. У відповідь Вікторія Москаленко повідомила, що обов’язково відзвітує перед присутніми наприкінці сесійного засідання. У свою чергу Володимир Луста запитав, чому на сесійному засіданні не обговорюватиметься питання про видобуток мінеральних лікувально-столових вод у Снігурівці ТОВ «Укрюгекопром». Андрій Закусілов запропонував ще раз поставити дане питання на голосування. Проте депутати проголосували проти його внесення до порядку денного.

Далі слово взяв Максим Невінчаний, який запропонував висловити недовіру Михайлу Соколову – у зв’язку з корупційним скандалом, пов’язаним із першим заступником голови облдержадміністрації. Однак голова облради Вікторія Москаленко відповіла, що ця пропозиція суперечить регламенту.

В області з’явилося ще одне комунальне підприємство

Кілька перших питань депутати затвердили без обговорення. Вносячи зміни до Програми охорони довкілля та раціонального природокористування, перший заступник голови обласної ради Михайло Соколов запропонував перейняти досвід Запоріжжя та на наступній сесії передбачити кошти для боротьби з амброзією. Також присутні своїм рішенням направили 190 тис. гривень на розвиток вітрильного спорту. Завдяки цій фінансовій підтримці миколаївські спортсмени зможуть взяти участь у літніх Олімпійських іграх.

Під час розгляду питання про впорядкування трудових відносин із директором РЛП «Кінбурнська коса» слово взяв депутат Ілля Резніков. Він висловив припущення, що оскільки на одній території існують регіональний ландшафтний та національний парки, це може призвести до порушення вимог природоохоронного законодавства, викликати соціальну напругу серед жителів області. Тож І. Резніков запропонував звернутися до Мінекології з прохання залишити на території Кінбурнської коси лише регіональний ландшафтний парк. Присутні його ініціативу підтримали та вирішили більш детально обговорити дане питання на наступних засіданнях постійних комісій.

Також депутати звернулися  до Южноукраїнського міського голови з приводу передачі у комунальну власність територіальної громади спеціалізованої медико-санітарної частини № 2. Мер міста Віктор Пароконний, якого запросили на сесійне засідання, наголосив, що це не звичайна лікарня, а спеціалізований лікувальний заклад, оскільки Южноукраїнськ знаходиться у 30-кілометровій зоні спостереження ЮУ АЕС. За його словами, медико-санітарна частина № 2 сьогодні обслуговує від 15-20% мешканців цієї зони, проте останнім часом відбувається скорочення лікарняних ліжок. Міський голова зауважив, що наразі обговорюється питання про взяття лікувального закладу на баланс міста Южноукраїнська та пообіцяв повідомити обласних депутатів про остаточне рішення. У той же час Михайло Соколов наголосив, що подальше фінансування медико-санітарної частини № 2 із захищених статей бюджету неможливе без передачі її на баланс місцевої громади.

Більшістю голосів учасники сесійного засідання підтримали проект рішення про надання гірничого відводу ТОВ «Південний кар’єр» для розробки родовища пісків Вознесенське‑1. Та перед цим Вадим Олабін закликав депутатів при вирішенні таких важливих питань не створювати передумов для корупційних діянь, піклуватися про населення Миколаївської області, незалежно від політичних переконань. Підтримав свого колегу й депутат Григорій Марін, наголосивши, що надання дозволу на розробку родовища сприятиме поповненню бюджету, створенню нових робочих місць.

Проголосували депутати й за створення обласного комунального підприємства «Агентство розвитку». Воно засноване для отримання прибутку від розробки, реалізації та супроводу інвестиційних програм і проектів, спрямованих на залучення інвестицій в економіку Миколаївської області, розвиток транспортної галузі регіону, в тому числі автомобільного, річкового, морського, авіаційного та залізничного транспорту. На засіданнях постійних комісій це питання активно обговорювалось. І хоча тоді деякі депутати висловлювали сумніви з приводу функціонування «Агентства розвитку», на сесії 39 народних обранців усе ж погодилися, що таке комунальне підприємство має право на існування.

Також учасники сесійного засідання вирішили звернутися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з проханням зменшити площі пасовищ до 0,5-0,7 га на одну голову великої рогатої худоби та підвищити орендну плату за землю до 8 відсотків. Разом із тим депутат Анатолій Катрич ініціював звернення до профільних міністерств щодо введення на п’ять років мораторію на промисловий вилов риби та відкликання виданих підприємствам ліцензій з промислового вилову риби в річці Південний Буг.

Вагові комплекси знову не працюють

Не менш актуальним сьогодні є питання про роботу вагових комплексів у Миколаївській області, котре, зокрема, порушили народні депутати Тарас Кремінь та Ігор Бриченко. Перед присутніми виступив начальник «Укртрансбезпеки» в Миколаївській області Сергій Кривошапко.

По-перше, він зауважив, що відомству не вистачає працівників, щоб забезпечити його повноцінну роботу. Для цілодобового обслуговування одного такого комплексу необхідно 10 чоловік. По-друге, С. Кривошапко попросив обласнураду придбати нові вагові комплекси, оскільки ті, що були куплені раніше, вийшли з ладу і не підлягають відновленню. «Закуплені вагові комплекси – неякісні», – додав начальник миколаївської «Укртрансбезпеки». Тому він звернувся до депутатів із проханням придбати два комплекси, котрі б відповідали європейським стандартам. Вадим Олабін поцікавився, скільки ж коштує один такий комплекс. Виявилося, що його вартість чималенька – 50-60 тисяч євро. «І хоча зараз Міністерство інфраструктури оголосило тендер на закупівлю двох вагових комплексів, процедура займе багато часу, тому Миколаївщина отримає їх десь узимку», – зауважив С. Кривошапко.

Також він попросив зібрати спільну нараду зі службами, які повинні допомагати «Укртрансбезпеці». А ще – преміювати працівників свого відомства, які, незважаючи на низьку заробітну плату, добре працюють. Так, лише за місяць вони зібрали штрафів на суму майже 28 тисяч євро. Голова обласної ради Вікторія Москаленко погодилася провести таку нараду та підготувати звернення до центральних органів виконавчої влади, котре допоможе у вирішенні проблем, пов’язаних із ваговими комплексами. У свою чергу депутат Вадим Олабін запропонував не гаяти час та підготувати звернення безпосередньо на засіданні.

«Миколаївоблтеплоенерго» може збанкрутувати?

Після обговорення питань, внесених до порядку денного, учасники сесійного засідання заслухали ті, що включені до «різного». Із депутатським зверненням виступив перед присутніми Олександр Сіроштан. Він від імені громади Доманівського району висловив своє занепокоєння стосовно скорочення стаціонарних койко-місць у районній центральній лікарні. Депутат звернувся до голови облдержадміністрації з проханням допомогти зберегти ліжковий фонд. У відповідь заступник губернатора В’ячеслав Бонь попросив присутніх не «спекулювати медичною реформою» і залишити стільки ліжок, скільки необхідно жителям району.

Також до депутатів звернулася керівник обласної профспілки працівників ЖКГ Світлана Начінова. Представляючи інтереси трудового колективу КП «Миколаївоблтеплоенерго», вона попросила надати безповоротну фінансову допомогу для погашення заборгованості по заробітній платі, яка на сьогоднішній день становить понад 4,7 мільйона гривень.

За її словами, обласне комунальне підприємство зіткнулося з фінансовими труднощами, які не в змозі вирішити самостійно. «У підприємства складне фінансове становище, вони практично банкроти», – наголосила С. Начінова. Лише на заробітну плату «Миколаївоблтеплоенерго» необхідно приблизно 30 мільйонів гривень. «Підготовка до опалювального періоду може зірватися, він взагалі може не розпочатися для жителів міста Миколаєва та Очакова, – заявила керівник обласної профспілки працівників ЖКГ. – Тож колектив має надію, що власник – Миколаївська обласна рада – цю проблему розгляне, і безоплатна фінансова допомога на зарплату, а також на реконструкцію та ремонт буде виділена». По даному питанню депутати прийняли протокольне рішення: розібратися в ньому більш детально на постійних комісіях.

Зробила заяву й голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. «Оскільки у засобах масової інформації упродовж останнього тижня активно обговорюється тема можливої причетності радника голови Миколаївської обласної ради Геннадія Левченка до вчинення корупційних правопорушень, хочу офіційно повідомити: на даний час для реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції» з подальшим відстороненням від виконання службових повноважень посадової особи органу місцевого самоврядування мною підписано і вже відправлено відповідні листи з запитами на адресу Управління служби безпеки України в Миколаївській області та Військової прокуратури Південного регіону України. Попри всі обставини, діяльність депутатського корпусу Миколаївської обласної ради залишається консолідованою і послідовною», – наголосила В. Москаленко.

Наприкінці засідання слово взяв Михайло Соколов. Він повідомив, що повторно оголошено тендер на встановлення електронної системи голосування, яка б значно полегшила та скоротила в часі процес підрахунку депутатських голосів. Отож, поки триває конкурс, депутати голосуватимуть поіменно.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Добавить комментарий