«Золотий паросток»: у пошуках юних талантів

Здається, зовсім нещодавно ми всі раділи старту нового культурного проекту – фестивалю дитячої, юнацької та молодіжної творчості в Жовтневому районі «Золотий паросток». Та час біжить невблаганно, і ось уже минулої суботи на сцені Миколаївського російського академічного драмтеатру відбувся фінал уже других за ліком творчих перегонів.

Віртуозна творча майстерність та запал юних артистів, море квітів та дитячих посмішок, напрочуд урочиста атмосфера – цими та іншими незабутніми миттєвостями справжнього свята запам’ятається учасникам та гостям фестивалю ця непересічна подія у житті Жовтневого району, і не тільки.

Ініціатором проведення та одним із співорганізаторів творчого конкурсу є відомий у регіоні меценат – директор елітного сільгосптовариства «Золотий Колос», депутат обласної ради, голова постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Надія Іванова. Головні завдання фестивалю цілком шляхетні – сприяння розвитку культури у сільській місцевості, пропаганда дитячо-юнацької творчості на теренах Жовтневого району, виявлення та плекання молодих талантів. У творчих перегонах, що проводяться у два етапи – відбірний та фінальний, взяли участь понад 200 окремих виконавців та творчих колективів практично з кожного населеного пункту приміського району. А це означає – жодне молоде дарування не залишилося без уваги та визнання, а на естрадному олімпі запалали нові яскраві зірочки.

Цьогоріч відбірний етап фестивалю розпочався з Шевченківського палацу культури. Згодом відбулися аналогічні конкурси у Воскресенському та Первомайському будинках культури, а також Полігонівській дитячоюнацькій музичній школі. Творчі іспити оцінювалися в чотирьох номінаціях – інструментальне, хореографічне, вокальне та театральне мистецтво. Загалом спробували свої сили вихованці 29 сільських закладів культури, а художні номери переглянули 2 тис. сільських глядачів. Варто також додати, що у цих населених пунктах вирувало справжнє свято – із духовим оркестром, виносною торгівлею, атракціонами та розвагами для малечі. Про це подбали організатори свята – товариство «Золотий Колос», Жовтнева райдержадміністрація та управління культури РДА за допомогою сільських рад та закладів культури.

…І ось фінальний акорд неперевершеного культурного свята. За присутності батьків, творчих наставників, обласних керівників відбувається парад з числа представників сільських закладів культури. Бурними оплесками присутні вітають юних артистів та журі конкурсу, до складу якого увійшли член оргкомітету фестивалю, депутат обласної ради Надія Іванова, секретар оргкомітету, відомий артист, завідувач сектора культури Жовтневої РДА Сергій Гололобов, лауреат Міжнародного вокально-хорового конкурсу ім. Ф. Шаляпіна, директор Жовтневого районного організаційно-методичного центру Катерина Мірзоян, лауреат міжнародних конкурсів, керівник хореографічного конкурсу «Золотий колосок» Юлія Любецька, популярний артист естради, учасник АТО Анатолій Купчишин.

З вітальним словом до глядачів та учасників творчого конкурсу звернулися голова обласної ради Вікторія Москаленко, народний депутат України Тарас Кремінь, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, ініціатор проведення фестивалю, депутат обласної ради Надія Іванова, депутати обласної ради Анатолій Катрич та Федір Барна. Під урочисті фанфари В. Москаленко оголошує фестиваль відкритим!

За високий професіоналізм та вагомий внесок у справу естетичного виховання молодого покоління грамотами обласної ради відзначаються Сергій Гололобов, Катерина Мірзоян та Юлія Любецька.

А потому розпочинається церемонія нагородження та гала-концерт переможців та учасників конкурсу. Кожен із виступів викликав схвальні оплески глядачів, а це означає – фестиваль удався! Кожен із переможців та призерів нагороджується дипломом та цінними дарунками від товариства «Золотий Колос». Так, діти будуть заохочені екскурсіями на військові кораблі та відпочинок в Очакові та завод «Океан», оздоровчими турами на базі відпочинку «Золота підкова» в селі Кандибине, відвідинами Миколаївського зоопарку та скайп-парку. Та чи не найцінніший подарунок для юних талантів і стимул для подальшого росту – купання в променях слави та глядацького визнання.

І хоча фінальний акорд свята викликав деякий сум у глядацькій залі, довго сумувати не доводиться, адже, як запевнила Надія Іванова, за рік стартує вже третій творчий конкурс.

– Хочу привітати всіх діточок із завершенням навчального року, початком довгоочікуваних канікул та з Міжнародним днем захисту дітей, – сказала Надія Валеріївна. – Бажаю всім гарно відпочити та набратися сил і наснаги. Всім щастя, миру та успіхів!

Микола КРУТИХ
Фото автора і Віктора ЩЕРБИНИ

Добавить комментарий