Оце так «віджнивували»…

«Зусилля» двох районних начальників по збиранню чужого врожаю суд оцінив у шість років покарання на двох.

«Битва за урожай, або Як голова Доманівської райдержадміністрації разом із начальником міліції «жнивували» – так називалася стаття у «Рідному Прибужжі» від 24 липня 2014 року, в якій наш журналіст розповів про досить сумнівні дії по збиранню нібито «нічийного» врожаю на одному із полів у межах Зеленоярської сільської ради Доманівського району.

Нагадаємо, що за командою голови райдержадміністрації Василя Іванченка та при «силовому супроводженні» з боку тодішнього начальника районного відділу міліції Ігоря Паламарчука на початку липня 2014 року з хлібного масиву площею 25 гектарів було посеред білого дня скошено та вивезено найнятим підприємцем з Доманівки 111 тонн добірного зерна нового врожаю. Як виявилося, посів та догляд за полями здійснювала приватний підприємець Лариса Мірошнікова. Почавши свого часу оформлювати правовстановлюючі документи на землю, жінка з різних обставин не встигла завершити цей процес. Проте саме вона була власником врожаю та головним претендентом на дану земельну ділянку, що змусило її чоловіка, на той час Зеленоярського сільського голову Сергія Мірошнікова, звернутися до міліції з приводу незаконних дій як міліціянтів, так і найнятих працівників по збиранню врожаю. Але начальник доманівського «оплоту правопорядку» Паламарчук відмовився захистити законні права приватного підприємця, зокрема право власності, пославшись на вказівку очільника району Іванченка.

Газета чесно та неупереджено розповіла про хід подій та дала свою оцінку цій позаштатній ситуації. Проте згодом на адресу журналіста та редакції посипалися як телефонні дзвінки з вимогою спростувати зазначену публікацію, так і погрози. Звісно ж, в «кращих радянських традиціях» з’явилося колективне звернення від «народу» на підтримку дій високопоставлених «жниварів». Не забарився з відповіддю у газеті й сам голова РДА.

Утім, попри залякування та моральний тиск, газета продовжувала відстежувати хід розслідування кримінальної справи, добиваючись верховенства права. Ми неодноразово робили запити в обласну прокуратуру та особисто цікавилися у обласного прокурора ходом розслідування даного кримінального провадження. У якийсь момент нам здалося, що справу хочуть елементарно «спустити на гальмах».

Та все ж досудове розслідування було доведено до логічного завершення, й справу передано в суд. І ось 27 травня цього року суддя Первомайського міськрайонного суду В. І. Закревський оголосив вирок, згідно з яким Василя Іванченка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем». Відповідно, Ігор Паламарчук засуджений за ч. 1 ст. 365 КК України «Перевищення влади або службових повноважень». Щоправда, покарання за «хліборобські здобутки» виявилося умовним – чотири роки для пана Іванченка та два роки – для пана Паламарчука. Зазначимо, що якщо колишній міліціянт зустрів вердикт Феміди в судовій залі, то голова РДА в цей час… вітав школярів Доманівщини із останнім дзвоником. Але, як бачимо, одночасно «дзвоник», щоправда, мінорної тональності, пролунав і для самого керманича району.

Звичайно, вирок суду першої інстанції ще не набув законної сили і може бути оскаржений в апеляційному порядку. Але хочеться вірити, що в нашій країні перед законом усі рівні – як простий селянин, так і голова райдержадміністрації. Бо інакше за що поклали свої світлі голови Герої Майдану та учасники АТО?

Влас. інф.

Добавить комментарий