«Нібулонівський» термінал – фінішна пряма!

Минулої суботи ми завітали на будівельний майданчик перевантажувального комплексу компанії «НІБУЛОН» у Вознесенському районі. Треба відзначити, що травневі свята не вплинули ані на графіки виконання, ані на якість робіт будівельників. За словами керівника компанії Олексія Вадатурського, за останні тижні підтягнулися навіть ті підрядні організації, що мали відставання. Практично на всіх будівлях йдуть оздоблювальні роботи, а закордонні постачальники обладнання виконують свої договірні зобов’язання.

Наш традиційний обхід будівельного майданчика розпочався з адміністративно-лабораторного корпусу. Вже незабаром в кафе термінала розпочнуть готувати смачні страви та годувати працюючих. Готова до здачі вагова, повірка якої відбудеться 3 червня.

До 28 травня буде завершено монтаж металоконструкцій усіх верхніх галерей та встановлено на них лінії освітлення. По завершенні монтажу металоконструкцій верхніх галерей «металісти» приступають до монтажу сушарок та зерносховищ.

До 4 червня на майданчику фінішують абсолютно всі оздоблювальні роботи (у лабораторно-адміністративному корпусі, кафе, операторській ваговій, приміщенні майстерень та ін.), а також завершиться будівництво бетонних під’їзних шляхів навколо фундаментів зерносховищ, інші під’їзні шляхи будуть завершені через шість днів.

Дуже вчасно й успішно спрацювали на об’єкті миколаївські газівники. За словами виконроба ПАТ «Миколаївгаз» Віталія Мельника, прокладено вже 3600 з 4900 метрів зовнішніх мереж, а до 10 червня буде виконано і внутрішнє підключення. «Все вирішується чітко, без затримок. У наявності усі дозвільні документи, представники компанії «НІБУЛОН» постійно на зв’язку, ми злагоджено співпрацюємо і разом швидко вирішуємо всі робочі питання», – наголосив він.

О. Вадатурський проводить робочу нараду.

«Сьогодні я вражений тим, як відповідально ставляться тут усі до своєї праці! Не треба нікого підганяти, пояснювати, агітувати – всі роботи виконуються вчасно, з високою якістю, чим я дуже задоволений!», – підкреслив Олексій Опанасович.

Він зазначив, що основні будівельні та монтажні роботи будуть закінчені до 4 червня, а потім візьмуться за благоустрій території. Єдине питання, що зараз трохи хвилює голову «НІБУЛОНу» – своєчасне отримання 16 ємностей з Іспанії, які мають надійти наступного тижня. «Це ключове обладнання термінала, призначене для належного зберігання зернових та олійних культур. Ми з нетерпінням очікуємо його найближчим часом. З попереднього досвіду відомо, що монтаж та встановлення цих ємностей потребує максимально 10 днів, і я сподіваюсь, що в ці строки ми вкладемося! Така робота триватиме цілодобово, буде задіяно понад 400 фахівців з різних областей України, які вже виконували аналогічні роботи на наших об’єктах. Для них вже підготовлені гідні умови проживання та харчування на території будівництва. Ми розуміємо, що для виконання цього надскладного завдання люди повинні і відпочивати, і вчасно годуватись. Одна ємність – це близько 50 тисяч деталей, які потрібно ретельно і, головне, надійно зібрати. На кожній ємності працюватимуть 28 робочих, які одночасно, по команді будуть синхронно її піднімати. Сподіваємося, що при підйомі не буде сильного вітру, який може стати серйозною завадою.

Мені важко виділити, хто працює краще, а хто – гірше. Всі відносяться сумлінно, самовіддано. Ті, хто виконав свої об’єми, просять нові завдання. Настільки очевидно це бажання працювати, що мені як керівнику не хочеться розлучатися с такими партнерами на тривалий час, я хочу підтримати цей ентузіазм, цю впевненість у завтрашньому дні. Мене дуже тішить те, що в різних куточках країни, де мешкають їхні сім’ї, знають і вірять нашій компанії. Я сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо запропонувати нашим підрядникам ще один масштабний проект у Миколаєві».

В ході робочої наради з’ясувалося, що перші підсумки будівництва планується підбити 28 травня. В той же час керівництво компанії враховує нестабільність погодних умов, підвищену вологість, потенційні об’єктивні та суб’єктивні фактори. Після 1 червня кожен об’єкт буде перевірено на предмет недоліків, і у випадку їх виявлення в письмовій формі повідомлено виконавцю-підряднику. Для усунення цих недоліків надається термін-люфт до 4 червня.

«Для нас дуже важливо закінчити всі роботи синхронно, щоб не було відстаючих», – наголосив Олексій Вадатурський. Він повідомив, що з 28 травня тимчасове приміщення штабу демонтується, і всі наради проходитимуть у новозбудованих приміщеннях.

Наступного тижня в адміністративно-лабораторний корпус привезуть нові меблі, виготовлені на заводі «НІБУЛОН» спеціально для цього термінала,і до 4 червня він буде повністю готовий для роботи.

Роботи зі зведення зерноочисної вежі, в тому числі монтаж технологічного й транспортного обладнання, аспіраційних систем, завершаться до 10 червня, після чого будуть проведені пусконалагоджувальні роботи.

Вже з 4 червня планується розпочати масштабний благоустрій території комплексу. Передбачається встановлення бордюрів, розбивка клумб, висадження дерев та кущів, запуск фонтану тощо.

Окреме завдання керівництво компанії запланувало для трьох підрядників: «Взаємодія», ФОП Кондратюк, «Укрдобробут», які повинні встигнути до 4 червня завершити будівництво бетонних під’їзних шляхів навколо фундаментів зерносховищ.

«Сьогодні тут працює понад 600 людей, через тиждень ця кількість зросте до 1000 працівників, – підкреслив Вадатурський. – Понад 30 кранів зараз задіяні на будівництві. Наступної суботи половина причальної споруди повинна бути готова. Я пересвідчився сьогодні в тому, що якщо ми не знизимо темпів, то до 10 червня зможемо закінчити і причал термінала. І до нього пришвартується перше несамохідне судно, яке 19 травня спустили на воду наші нібулонівські корабели».

Він повідомив, що найближчим часом буде поновлено проведення днопоглиблювальних робіт. На жаль, з’явилися деякі непередбачувані перешкоди: на днях знайшли затоплений та занесений мулом плавзасіб завдовжки 25 м і заввишки 3м. Тепер його потрібно дістати і звільнити дно, щоб продовжити розчищення цієї ділянки річки.

«Все йде за планом та розробленими графіками, – підсумував Олексій Опанасович, – я впевнений, що до 4 числа ми повністю закінчимо усі основні роботи, а до 10-го – і під’їзні шляхи аж до причалу. А потім будемо займатися вже благоустроєм території, в тому числі і біля річки, облаштовувати місця для відпочинку, намивати пляж, робити паркування для велосипедистів та легкового автотранспорту».

Повідомив керівник «НІБУЛОНу» і про нещодавню його зустріч з головою Миколаївської обласної державної адміністрації Меріковим Вадимом Івановичем. Зустріч була плідною. Мова йшла про інвестиційний проект компанії та проблеми, з якими зіштовхнулися в компанії в ході його реалізації. Зокрема Олексій Опанасович звернув увагу Вадима Івановича на певні недоліки в роботі деяких структурних підрозділів ОДА та обласних контролюючих органів, що створюють бюрократичні перепони та, відповідно, затримки. Очільник області конструктивно відреагував на критику, висловився про повну підтримку «нібулонівського» інвестиційного проекту. Також було домовлено, що з метою прискорення імплементації інвестиційного проекту та недопущення затримок у майбутньому від Миколаївської ОДА буде закріплена відповідальна за реалізацію цієї програми посадова особа.

«Мені дуже приємно, що до нас кардинально змінилося ставлення з боку керівництва області, і я сподіваюся, що ця позитивна тенденція сприятиме здійсненню наших перспективних планів з розвитку Миколаєва та області», – наголосив Олексій Вадатурський.

Вікторія Гонорацька

Добавить комментарий