Безпідставне звинувачення спростовано!

25 квітня на інтернет-сайті «Мой город» з’явилася інформація, в якій «достовірне», але не назване джерело з екоінспекції повідомило про виявлення в пляжній зоні нафтопродуктів (мазуту), а невідомий автор цієї публікації зробив безпідставне припущення, що цей факт є наслідком діяльності компанії «НІБУЛОН» у цьому районі.

28 квітня на зовнішній рейд морського порту Миколаїв для перевірки такого серйозного звинувачення вирушив «десант» з представників місцевих ЗМІ, екологічних служб компанії, Миколаївського морського торговельного порту та Миколаївської ОДА, Березанської районної, Коблівської та Рибаківської сільських рад, асоціації власників баз відпочинку.

З очаківського причалу на одному з нібулонівських буксирів ми відправляємося у відкрите море, щоб на власні очі побачити процес рейдового перевантаження та почути аргументовані коментарі фахівців. Мета нашої подорожі – банка Трутаєва, напроти якої і здійснюються перевантажувальні роботи компанії «НІБУЛОН».

Начальник відділу охорони навколишнього середовища ТОВ СП «НІБУЛОН» Алла Ізмєстьєва розповіла, що судна, які вантажить ТОВ СП «НІБУЛОН», перебувають на відстані 14 миль від пляжної зони селища Коблевого. У той час як якірна стоянка порту «Південний», на якій сьогодні перебувають 4 великотоннажних судна, що працюють на важкому паливі, знаходиться на відстані 6,5 милі. Не варто забувати і той факт, що на відстані всього лише 3 миль від коблівських пляжів пролягає рекомендований маршрут (шлях) для руху іноземних суден, які в різних напрямках прямують у Миколаївський та Херсонський порти, а також на річку Дніпро. За добу по цьому маршруту проходить до 20 суден, які працюють на важкому паливі.

«Ми здійснюємо свою господарську діяльність прозоро, – пояснила вона, – тому хочемо, щоб ви побачили все на власні очі і донесли до громадськості об’єктивну інформацію. Робочі технологічні карти, згідно з якими працюють нібулонівські судна, узгоджені з Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря. Місця якорних стоянок входять до складу акваторії морського порту Миколаїв та затверджені Постановою Кабінету Міністрів України. Що стосується бункерувальних робіт, то вони проводяться нами на спеціально відведеному для цього місці на перевантажувальному терміналі в м. Миколаєві з дотриманням усіх прописаних необхідних умов. На зовнішньому рейді таких робіт ми не проводимо взагалі».

За словами директора судноплавної компанії ТОВ СП «НІБУЛОН» Євгена Ігнатенка, згідно з правилами Міжнародної конвенції судна компанії «НІБУЛОН» не працюють на важкому паливі – мазуті. «Наші судна внутрішнього плавання працюють тільки на дизельному паливі підвищеної якості, що відповідає стандарту Євро5», – підкреслив він. До того ж він зазначив, що погодні умови також є доказом того, що не «НІБУЛОН» є джерелом забруднення моря. «Відповідно до наданої офіційної довідки гідрометеослужби останніми днями переважали південно-західні вітри, – наголосив Ігнатенко, – і якби стався якийсь витік на наших суднах, то течія принесла б забруднення до Очакова чи Чорноморки, і аж ніяк не до Коблевого! Сьогодні ви побачите, що ніяких витоків палива у нас не може бути. Я хочу звернути вашу увагу, що у вищезгаданій інтернет-статті невірно вказано і номер рейдової стоянки, де завантажувалось судно «SOFIA R» балкер: не 359, а 360. І, до речі, ви можете зараз побачити акти опломбування суднових відливних пристроїв цього судна, що в обов’язковому порядку здійснює інспекція державного портового нагляду. А буксири «НІБУЛОНу» оснащені достатньою кількістю загороджувальних бонів, якими у випадку аварії буде огороджене місце забруднення, що перешкоджатиме його подальшому розповсюдженню».

Громадськість та журналісти особисто переконалися: флот компанії «НІБУЛОН» використовує дизельне паливо підвищеної якості, що відповідає стандарту Євро 5.

Це вже не перше аналогічне звинувачення на адресу «НІБУЛОНу», і якось дивно, що досі офіційними органами не проводилося жодного розслідування з виявлення реальних винуватців. За словами представника асоціації баз відпочинку с. Коблевого Анастасії Погосової, останніми днями вони проводять масштабне прибирання берегової зони за сприянням Коблівської сільради. Учасники цієї еко-тусовки на території бази «Автомобіліст» помітили плями та кульки, схожі на мазутні, і незабаром з’явилися фото із достатньо критичними коментарями з приводу доцільності відпочинку у такій забрудненій курортній зоні. «Сезонність нашого бізнесу та затрати на нього не дозволяють не реагувати на подібні звинувачення, – пояснює Анастасія, – мені особисто приємно, що компанія «НІБУЛОН» так серйозно підійшла до розслідування цього інциденту. І сьогодні я побачила переконливі докази того, що звинувачення на адресу компанії «НІБУЛОН» не відповідають дійсності».

Надія Чорна, провідний інженер відділу екологічної безпеки адміністрації Миколаївського морського торговельного порту підтвердила, що видання «Мой город» вже не вперше намагається підвищити свій рейтинг за допомогою фальсифікації фактів і порадила їм зайнятися реальними проблемами нашого міста, наприклад, забрудненням, що потрапляє у Бузький лиман з колектора дощової каналізації міста.

Цілком зрозуміло, що ЗМІ – потужний важіль для маніпулювання громадською думкою, і подібне викладення недостовірної інформації не може не викликати стурбованості населення, в першу чергу, з боку мешканців Коблевого та Рибаківки. За словами спеціаліста по благоустрою Коблівської сільради Андрія Звірянського, «звинувачення компанії «НІБУЛОН» у забрудненні – безпідставні», і він тепер зможе переконати в цьому своїх односельців.

А всі ми з палуби буксира на власні очі побачили екологічно чистий процес перевантаження зернових та наявність усіх захисних засобів для недопущення забруднення води або повітря.

Вікторія ГОНОРАЦЬКА

P.S. Останнім часом у читачів деяких ЗМІ може скластися враження, що «НІБУЛОН» винен і в розбитих дорогах, і в забрудненні моря. Як ще можна розцінювати безпідставні звинувачення на адресу компанії, анонімні автори яких геть відмовляються помічати очевидні факти, що, наприклад, тільки в Миколаєві з зерном працюють не менше двадцяти компаній, а автодорогами щодня перевозять різні вантажі сотні тисяч вантажівок. І якщо хтось вважає, що таким чином вдасться нашкодити репутації компанії, то він помиляється. Адже «НІБУЛОН» здійснює свою діяльність дуже прозоро, і керівництву абсолютно не складно запросити громадськість та представників ЗМІ і продемонструвати роботу того чи іншого свого підприємства. Що, власне, і було зроблено. А якщо проаналізувати роботу компанії, то очевидним є наступний факт. Це єдине підприємство, діяльність якого дійсно спрямована на зменшення навантаження на автомобільні дороги і переорієнтацію вантажів на водний транспорт.Бажаючі переконатися в цьому можуть відвідати грандіозне будівництво біля Вознесенська, де компанія ударними темпами продовжує зводити сучасний перевантажувальний термінал, а також проводити днопоглиблювальні роботи (правда, на період нересту роботи припинені). А на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» у місті Миколаєві тільки в нинішньому році побудують шість несамохідних суден, призначених для транспортування зерна та інших вантажів по Південному Бугу. Все це дозволить прибрати з доріг Миколаївщини десятки тисяч фур. «НІБУЛОНу» не звикати до злісних нападок недругів. Головне ж – результат: робочі місця з достойною заробітною платою, додаткові кошти до місцевих бюджетів, поліпшення екології і тощо. Загалом, усе, що дозволить кожному з нас жити краще у себе на Батьківщині.

Добавить комментарий