Ви запитували? Ми відповідаємо!

Гладишева Т.О., м. Миколаїв: – Я – пенсіонер, інвалід ІІІ групи, мешкаю у Корабельному районі обласного центру. Мені, як працюючому інваліду, мають видавати дві пари ортопедичного взуття на рік.

Раніше так і було, але нині видають лише одну пару взяття на рік. З чим це пов’язано, і чи не відбувається при цьому порушення моїх прав?

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліком таких засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.12 № 321 (далі – Порядок), передбачено, що працюючі інваліди за наявності довідки з місця роботи забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік.

Згідно з цим Порядком відповідно до наданої заяви управлінням соціальних виплат і компенсацій Корабельного району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Гладишевій Т. О. щорічно видавались направлення для забезпечення ортопедичним взуттям.

За інформацією Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства в 2015 році, відповідно до направлення від 09.06.15 № 182-15/93, Гладишева Т. О. отримала одну пару ортопедичного взуття 30.09.15. Замовлення на виготовлення другої пари ортопедичного взуття надійшло до виробництва на початку січня 2016 року. Гладишева Т. О. неодноразово викликалася на підприємство для отримання готового ортопедичного взуття (останній раз викликали 06.04.16), але досі так і не з’явилася на підприємство.

Згідно з п. 35 вищезазначеної Постанови у вересні поточного року Гладишева Т. О. може оформити нове направлення в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання та замовити другу пару ортопедичного взуття.

Володимир Петрович, м. Миколаїв:

– Який порядок забезпечення санаторнокурортним лікуванням учасників АТО?

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації:

– Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення місцевих виконавчих органів влади забезпечують санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни згідно з пунктом 19 частини першої статті 6 та пунктом 1 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення. Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Управління забезпечує осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок. У разі, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Ігор Рева, м. Миколаїв:

– Я маю вищу освіту бухгалтера (диплом від 2011 року), але ніколи не працював за цим фахом. Хотілося б дізнатися, чи проводяться курси для відновлення знань та навичок?

Луїза Вініченко, заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ОЦЗ:

– Професійне навчання осіб організовується державною службою зайнятості за їх згодою відповідно до потреб ринку праці. Для підвищення конкурентоспроможності безробітних існують різні види професійного навчання, в тому числі підвищення кваліфікації.

Миколаївською службою зайнятості комплектуються групи з числа безробітних по підвищенню кваліфікації за напрямом «Комплексна автоматизація обліку», «Основи адміністрування програми бухгалтерського обліку «1С: Підприємство» тощо. Мета таких курсів полягає в оволодінні слухачами практичними навичками щодо ефективного використання автоматизації обліку господарської діяльності підприємств; вивченні головних функціональних можливостей типової конфігурації «Бухгалтерія для України» програмного комплексу «1С: Підприємство»; набутті цілісного та правильного розуміння базових принципів функціонування та взаємозв’язку елементів вище названої конфігурації.

Навчальні плани та програми курсів розраховані на фахівців, які мають повну вищу освіту, досвід роботи бухгалтером, економістом, фінансистом; навички роботи у бухгалтерській програмі обліку «1С: Підприємство» («1С: Бухгалтерія для України») та навички роботи з програмним забезпеченням.

Марина Солодухіна, м. Миколаїв:

– Плануємо на травневі свята відпочити у лісі. Але як уберегтися від кліщів?

Головне управління Держсанепідслужби у Миколаївській області:

– Справді, в квітні – травні спостерігається пік активності іксодових кліщів. Вони можуть нападати на людину в будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Кліщі є переносниками збудників ряду вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин.

При відвідуванні місць, де можуть бути іксодові кліщі, рекомендується:

– одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів, що повзають. Голову слід покривати головним убором;

– проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні дві години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

– звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі;

– вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

– використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції.

Ольга Миколаївна, м. Вознесенськ:

– Чи оподатковується єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування дохід, отриманий фізичною особою за межами території України?

Державна фіскальна служба у Миколаївській області:

– Дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому частиною 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України, які працюють за межами нашої країни, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Отже, громадяни України, які працюють за її межами, мають право на добровільну сплату єдиного внеску у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Віталій К., Новобузький район:

– Права якої категорії передбачені для водіїв мопедів та мотоциклів?

Регіональний сервісний центр МВС в Миколаївській області:

– Відповідно до Правил дорожнього руху України особа, яка буде керувати мопедом, моторолером або іншим двоколісним транспортним засобом, в якому двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт, повинна мати посвідчення водія відповідної категорії «А1».

Для керування мотоциклом або іншим двоколісним транспортним засобом, який має двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше, необхідно мати посвідчення водія з відкритою категорією «А».

Аби мати право на керування квадро- і трициклами, мотоциклами з боковим причепом, мотоколясками та іншими триколісними (чотириколісними) мототранспортними засобами, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів, водіям необхідно мати посвідчення з категорією «В1».

Константин Борейко, г. Николаев:

– Насколько активно в областном центре создаются общества совладельцев многоквартирных домов (ОСМД)? Можно ли жильцам вообще отказаться от этой формы самоорганизации?

Начальник отдела юридического обеспечения и общественных связей департамента ЖКХ Николаевского горсовета Лариса Зайцева:

– По состоянию на март 2016 года в Николаеве зарегистрировано 364 ОСМД. Причем за две недели марта таких обществ создано больше, чем за последние четыре года.

Создавать ОСМД или нет, должны решить сами жильцы многоквартирных домов, у которых есть три варианта решения этого вопроса:

– ничего не делать;

– самим выбрать на общем собрании управляющую компанию;

– создать ОСМД.

На данном этапе создана группа координаторов, состоящая из 25 человек, которая начала работать с 4 апреля и помогает жильцам решить вопросы, касающиеся ОСМД.

Если жильцы не успели создать ОСМД, то органы местного самоуправления создадут постоянную комиссию, которая выберет управителя для многоквартирного дома.

П. Чорний, Веселинівський район:

– Чув, що проводяться аукціони, на яких можна взяти в оренду землю. Розкажіть, будь ласка, на яких умовах земля здається в оренду?

Прес-служба Держгеокадастру:

– На нещодавньому земельному аукціоні у Миколаївській області інвесторам передали в оренду чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа угідь становить 162,14 гектара. Землі розташовані в межах Щербанівської, Новосілківської та Григорівської сільських рад Вознесенського району.

Надходження до місцевих бюджетів від продажу прав оренди становили 310,65 тис. гривень. Річна орендна плата за користування земельними ділянками за підсумками торгів склала 7,54% від нормативної грошової оцінки землі (при встановленому законом мінімумі у 3%).

Маргарита Калько, Жовтневий район:

– Останнім часом ціни на продовольчі товари перестали різко зростати, а на деякі із них навіть знизилися. Як це вплинуло на рівень інфляції?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Справді, у березні 2016 року порівняно з попереднім місяцем на споживчому ринку Миколаївської області ціни зросли всього на 0,4% (по Україні в цілому – на 1,0%), з початку року – на 1,2% (на 1,5%).

У березні на споживчому ринку області продукти харчування та безалкогольні напої навіть знизились у ціні на 1,7%. При цьому овочі подешевшали на 5,4%, цибуля та гриби – на 4,6%, яйця – на 19,7%, сметана – на 4%, молоко – на 3,8%.

Вартість м’яса та м’ясопродуктів зменшилась на 2,7%, риби та продуктів з риби – на 1,3%, безалкогольних напоїв – на 0,9%, олії та жирів – на 0,6%.

Разом з тим фрукти подорожчали на 1%, хліб і хлібопродукти – на 0,5%, цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби – на 0,4%. Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,7%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,9% відбулося, головним чином, за рахунок підвищення вартості електроенергії на 25,3%.

Приріст цін на одяг і взуття становив 11,9%.

Дорогие читатели! Если у вас есть вопросы,  которые вы хотели бы задать через редакцию газеты  «Рідне Прибужжя», свяжитесь с нами: 37-70-52, [email protected]

Добавить комментарий