Первомайці вимагають вагон у Європу

У центрі Первомайська височіє нещодавно відремонтована споруда залізничного вокзалу. Заходиш у це просторе приміщення, і ніяковієш: світло, гарно, тихо – як у церкві… Одиноко стоїть пенсіонер в окулярах і уважно вивчає розклад руху пасажирських поїздів. А в ньому – аж півтора рейса!

Як і всі потенційні пасажири, починаю іронізувати з того, що у нашому Первомайську «Укрзалізниця» чудово відремонтувала вокзал, але відмінила пасажирські поїзди. Раніше тут курсували потяги Херсон – Львів, Одеса – Харків, Кременчук – Львів, Донецьк – Львів, Хмельницький – Сімферополь, Знам’янка – Одеса. Проходили два приміські потяги Котовськ – Помічна. Добре, що нинішніх пасажирів радує щодня хоч один приміський поїзд. А раз на чотири доби проходить знову ж таки один пасажирський поїзд Одеса – Черкаси. І стоїть сьогодні красень-вокзал тихий і пустий, як німий докір чиновникам від транспорту, які, прикриваючись розмовами про нерентабельність, залишили нас без поїздів у львівському та харківському напрямках…

А чи помітили ви, шановні читачі, що з плином часу змінився напрям туристичних поїздок наших громадян? Тепер відпочити люди їдуть не до Криму, а у Карпати, до Львова чи у Закарпаття. Молодь тягнеться туди. Студенти, старшокласники із задоволенням відправляються в Західну Україну цілими групами на екскурсії, до речі, і влітку, і взимку. То врешті-решт відкрийте ж людям із Первомайська дорогу до Європи! Хоч на причіпному вагоні, якщо не зможете відновити потяг Знам’янка – Львів.

Громадськість Первомайщини, депутати районної та міської рад просять дирекцію «Укрзалізниці» призначити причіпний безпересадковий вагон за маршрутом Кіровоград – Львів з перепричіпкою у Помічній до приміського поїзда № 6601 й у Котовську – до № 136 – до Львова. У зворотному напрямку зі Львова – поїздом № 26 до Котовська, де вагон буде приєднано до приміського потяга № 6602 – і далі до Помічної. Затрати транспортників на впровадження цього вагона – мінімальні. Ясно, що, крім пасажиропотоку та наявності рухомого складу, враховується й економічна доцільність. Але просимо чиновників ПАТ «Укрзалізниця» врахувати, що на курсування причіпного плацкартного вагона витрати будуть значно менші, як на цілий поїзд, і водночас вирішиться питання сполучення Кіровограда, Первомайська з Хмельницьким, Тернополем та Львовом.

Звичайно, транспортні мужі можуть знову нам відмовити, посилаючись на інструкції, затрати, але прикритися збитковістю аргументів у них уже не буде. Транспортне відомство нині реформується, його очолив новий генеральний директор поляк Войцех Балчун, транспортник із європейським мисленням. То, може, прислухаються, нарешті, й до пропозицій з боку пасажирів?!

Наразі жителі Первомайщини збирають підписи під зверненням до керівництва «Укрзалізниці» з проханням призначити поїзд Одеса – Київ через Котовськ, Балту, Любашівку, Врадіївку, Первомайськ-на-Бузі, Помічну, Кіровоград, Знам’янку. Прошу читачів газети також підтримати цей заклик своїми підписами.

Поїзд Одеса – Харків призначають лише на літо. Восени, взимку і навесні, щоб дістатися до Полтави або Харкова, наші пасажири змушені їхати до Южноукраїнська і там за містом, на необлаштованому пероні, пересідати на інші поїзди. Із розмови з працівниками Первомайського вокзалу довідався, що на літо заплановано поїзд 271/272 Харків – Одеса, але розробники маршруту не передбачили його зупинки на станції Первомайськ-на-Бузі. Вважаю, що це суто технічна помилка, адже не дати пасажирам можливості добратися до Первомайська (населення у місті і районі – 96 тисяч осіб) – це прикрі незручності для людей і водночас зменшення виручки від продажу квитків.

До речі, зважаючи на те, що квиток на автобус до Одеси коштує 150-169 гривень, чергова по вокзалу рекомендує первомайцям їздити до Південної Пальміри поїздом, адже плацкартний квиток до Одеси обійдеться максимум у 80 гривень.

Вважаю, що наше місто заслуговує на краще забезпечення пасажирським транспортом. Враховуючи побажання земляків, направляю депутатське звернення в дирекцію ПАТ «Укрзалізниця». Сподіваюся, що спільними зусиллями ми зможемо повернути Первомайську статус повноцінної пасажирської станції. Закликаю жителів нашого краю активніше звертатися з аналогічними проханнями в «Укрзалізницю» за адресою: 03680, м. Київ‑150, вул. Тверська, 5 або за телефоном «гарячої» лінії: 0-800-50-3111. Усі ми сподіваємося також, що й ПАТ «Укрзалізниця» усвідомлює високе соціальне значення пасажирських перевезень для населення і докладе максимум зусиль, щоб повною мірою задовольнити потреби нашого регіону в перевезеннях.

Данило КІТ,
депутат Первомайської районної ради Фото автора

Добавить комментарий