Земля, що єднає нас усіх

Хліб – усьому голова. Здавна живуть ці слова в народі, вражаючи простотою, зітканою з людського досвіду, святістю, образністю цього поняття. Хліб – годувальник, хліб – воїн, хліб – будівник.

Мабуть, тому не випадково таку коротку та лаконічну назву має загальнообласна соціокультурна акція: «Є хліб – є й життя», до якої 22 квітня долучився Братський район – талановита та творча, працьовита і самовіддана Братщина. Організаторами акції є управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи за підтримкою обласної державної адміністрації. Акція проводиться з метою популяризації української культури, демонстрації її кращих здобутків та реальних досягнень різних галузей районів та міст Миколаївщини.

Братчани на чолі з очільником райдержадміністрації Оленою Кузьміною та головою райради Тамарою Фесько радо зустрічали шанованих гостей – начальника управління культури та релігій Миколаївської ОДА Михайла Димитрова, методиста ОЦНТ і КОР Валентину Кривцову, головного хірурга Миколаївщини Івана Дудлу, головного спеціаліста департаменту освіти області Тетяну Демиденко.

Хлібом-сіллю та щирою українською піснею зустрічали учасників акції у Миролюбівці. Заслужений працівник сільського господарства України, засновник Всеукраїнського фестивалю «Мій рідний край» керівник ПрАТ «Добробут» Олександр Мезнік разом із сільським головою Володимиром Шведом спільно із членами делегації поклали квіти до Вічного вогню на Меморіалі Слави. Також гостинні господарі ознайомили учасників акції із визначними місцями Миролюбівки, побували у храмі ім. Олександра Невського та перерізали символічну стрічку на вході до оновленого фельдшерськоакушерського пункту. На облаштування ФАПу господарством було виділено 170 тисяч гривень, зате приємно вражає сучасний дизайн та обладнання закладу. Крім того, товариством «Добробут» за 560 тисяч грн. було придбано оснащену всім необхідним «швидку допомогу», яка забезпечує доставку хворих як до районного, так і до обласного центрів. Обслуговує жителів громади гарний фахівець Віта Чеботар, яка, до речі, є однією із солісток місцевого гурту.

У Миролюбівці присутні відвідали також студію звукозапису, Будинок культури, де їх привітали ліричною піснею відразу два народні колективи – «Добробут» та «Гармонія».

Здивуванню гостей не було меж, коли вони побували на виставці народних майстрів. У імпровізованій вітальні присутні побачили шедеври кулінарного мистецтва – витвір людських рук – величезний торт, на якому поле, комбайн, наполовину зібрані колосся пшениці та синь неба і жовтий колір хліба із символічним написом «Добробут». На столах – хлібобулочна продукція, величезний портрет Шевченка, вишитий у традиційному стилі, та страви, притаманні цьому регіонові.

Цьому населеному пункту є про що говорити та чим пишатися. Його основою та найбільшим багатством завжди були люди, їх праця, що створює матеріальні блага. Про це з гордістю та шаною говорив у своєму виступі Олександр Мезнік. Лише минулого року в соціальну сферу села було вкладено більше двох мільйонів гривень – це дороги і школи, садочок і Будинок культури. У Миролюбівці є єдина в області професійна студія звукозапису, молодіжне кафе і магазини сільгосппродукції як для потреб жителів громади, так і навколишніх сіл.

Далі маршрут проліг до Новомар’ївки. Величчю віддає встановлений минулого року Поклонний хрест, де зупинилися першими. Екскурсію по селу та об’єктах провів сільський голова Олександр Гридін, але детальні пояснення на кожному об’єкті давав керівник ССПП «Куйбишева», депутат облради Олександр Казарін.

Учасники акції відвідали Новомар’ївську ЗОШ І-ІІІ ст., де діти підготували прекрасну презентацію закладу, вручивши на згадку про зустріч власноруч виготовлені буклети; потім побували у Будинку культури, матеріально-технічна база якого за останні роки значно поповнилася сценічними костюмами, мікрофонами, апаратурою. На хвилинку присутні поринули у світ дитинства в спортивно-розважальному комплексі «Дивосвіт», а поруч – пекарня та сільська амбулаторія, скрізь висаджено ялиночки, квіти, розбито парки. І коли говорять, що село пахне хлібом, то це було саме так. Базове господарство забезпечує хлібом селище Братське, загальноосвітні заклади району, лікарню, дитячий садочок.

Селище Братське – це третя зупинка маршруту. В Центральній районній лікарні гості побували в інфекційному відділенні та відвідали пологове відділення.

Незвичною назвою «Час читати» зустріла Братська районна бібліотека для дітей та дорослих. Останнім часом значно змінився інтер’єр закладу, створено європейський куточок, нові напрямки отримали виставкові досягнення. У музичному салоні були представлені роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

А потім гості потрапили на ярмарок, де все гуділо, шуміло, линула музика, поміж столами бігали маленькі циганчата, а на столах – усе, що душа забажає. Це вже сільські ради постаралися, проявили свою фантазію.

А на вернісажі талановитого художника з Новокостянтинівки Віктора Хізніченка, керівника народної студії «Джерельце» – полотна, що не раз виставлялися у Миколаївському музеї ім. Верещагіна, є нові роботи автора та його студійців.

Кінцевою точкою програми акції у Братському районі став підготовлений і проведений концерт за участю народних колективів району.

З вітальними словами цього дня до учасників акції звернулися голова районної ради Тамара Фесько та голова Братської РДА Олена Кузьміна, які передали рушник єдності представникам Кривоозерського району – очільнику району Олександру Мірошніченку та заступнику голови Кривоозерської районної ради Дмитру Попову.

Щирими оплесками було запрошено на сцену Михайла Димитрова – ініціатора цієї акції, що пройшла вже 18 районами Миколаївщина та трьома містами, об’єднала нас в єдине ціле.

– Ми – сильна держава своїм історичним минулим, – сказав Михайло Федорович. – Ми впевнено працюємо сьогодні і бачимо майбутнє – воно в наших дітях. А цей диво-коровай, що його вручено мені і нашим гостям, – це символ миру, який обов’язково настане. Рушник, вишитий вашими майстринями, – це витвір мистецтва, а наш, обійшовши райони області, показав, що ми єдині у своєму прагненні жити гідно, працювати продуктивно, дарувати радість мистецтва, бо ми – талановиті у всьому. Ця земля єднає нас усіх.

Наталя БЕНЬКОВСЬКА

Добавить комментарий