Обговорили проблеми медичної галузі

На цьому тижні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму під головуванням Миколи Лучного.

Спершу присутні зупинилися на обговоренні актуального питання – протидії туберкульозу. Як повідомила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста, у 2016 році на виконання заходів профільної програми з обласного бюджету виділено 1 млн. 566 тис. гривень. Частину коштів витрачено на перевезення працівників обласного тубдиспансеру та 25-відсоткову надбавку до їх посадового окладу.

Депутати поцікавилися, чи всі райони забезпечені стаціонарними флюорографами і як вирішується ця проблема в населених пунктах, де відсутні пристрої для діагностики. У відповідь М. Капуста повідомила, що там, де немає стаціонарних флюорографів, за погодженим графіком функціонують пересувні. Окрім того, лаборанти, які працюють у районних лікарнях, навчилися виявляти мікобактерію туберкульозу.

Досі залишається актуальною проблема забезпечення новонароджених дітей вакцинами БЦЖ проти туберкульозу. Так, у 2015 році вакцинацію пройшли лише 61% малюків. За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА, ця вакцина раніше закуповувалася в Росії, наразі є домовленість про поставки медичного препарату з Польщі. Проте поки що вони не розпочалися.

Також депутати заслухали інформацію про хід виконання рішення обласної ради від 21 грудня 2012 року, яким був запланований капітальний ремонт двох корпусів Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру в с. Надбузьке. Маргарита Капуста нагадала, що ремонті роботи проводилися у рамкам Кіотського протоколу, загальна вартість проекту становила більше 21 млн. гривень. Ремонт приміщень тубдиспансеру тривав до 2014 року, після чого його фінансування призупинили, до теперішнього часу роботи не виконані в повному обсязі. За цей період були утеплені фасади та покрівля головного корпусу, замінені 900 вікон, що дозволило зекономити 946 тис. гривень. Члени постійної комісії рекомендували профільному управлінню вжити заходів для завершення ремонту двох корпусів лікувального закладу.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Добавить комментарий