Земля – у центрі конфлікту

До редакції «РП» звернулися мешканці смт Первомайське Жовтневого району. За їх словами, в 2013 році депутати селищної ради проголосували за неправомірне рішення, надавши у приватну власність прибудинкову земельну ділянку, якою вони користувалися впродовж багатьох років, іншій людині. У ситуації, що склалася, намагався розібратися наш журналіст.

«Ми використовували земельну ділянку, яка знаходиться біля нашого будинку, для городництва впродовж 30 років. На ній також прокладено трубопровід від водоймища до цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані». Та з заводом у нас немає й не було ніяких проблем», – пишуть у колективному листі мешканці п’ятиповерхового будинку, розташованого за адресою: пров. Ювілейний, 5.

У листопаді 2013 року колишній селищний голова Любов Лаврова винесла на сесію питання щодо приватизації прибудинкової ділянки. «Однак викликає сумнів той факт, що депутати проголосували за це рішення. Нас ніхто не повідомив, що дану земельну ділянку планується віддати іншій людині, відповідні документи збиралися та готувалися таємно», – розповіли люди. Коли вони звернулись із листом до колишнього селищного голови Л. В. Лаврової, попросивши її показати рішення сесії від 18.11.13 № 22, яким громадянину А. С. Чернявському було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального садівництва, та додаткові матеріали з цього питання, то отримали відмову. У відповідь колишній очільник Первомайського нагадала, що мешканці вищезазначеного будинку користувались земельними ділянками без правовстановлюючих документів.

«Ми звертались і до теперішнього селищного голови Василя Бєлашова. Проте він відповів, що документи вже затверджені рішенням сесії і тому вони можуть бути надані тільки за вимогою суду. Чому надання рішення та додаткових матеріалів по цьому питанню визиває такий супротив із боку двох селищних голів? Можливо, тому, що вони є неправомірними?» – цікавляться мешканці п’ятиповерхового будинку.

У телефонній розмові з журналістом «РП» Первомайський селищний голова Василь Бєлашов підтвердив, що попередні користувачі засаджували земельну ділянку незаконно, тож коли у березні 2013 року до селищної ради з відповідною заявою звернувся мешканець селища А. С. Чернявський, йому було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою. Також селищний голова погодився показати відповідне рішення, прийняте на сесії. У документі сказано, що громадянин просив надати йому для ведення індивідуального садівництва земельну ділянку площею 0,0468 гектара, розташовану за адресою: пров. Ювілейний, 8/1. Посилаючись на Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про землеустрій», Земельний кодекс України, XXXV сесія вирішила надати дозвіл А. С. Чернявському на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та рекомендувала йому звернутися до проектної землевпорядної організації.

Законність даного рішення сесії підтвердив і землевпорядник Первомайської селищної ради Михайло Нос. «Земельною ділянкою, розташованою біля п’ятиповерхового будинку, його мешканці користувалися незаконно, дозвіл був наданий лише на словах. Коли ж встало питання про її приватизацію іншою людиною, вони занепокоїлися», – пояснив Михайло Вікторович. Також він повідомив, що на сьогоднішній день новий власник земельної ділянки вже розробив та затвердив технічну документацію, відомості про неї внесені до Державного земельного кадастру.

Якщо мешканці п’ятиповерхового будинку, які раніше використовували земельну ділянку для своїх потреб, не згодні з рішенням сесії, вони можуть звернутися до органів прокуратури чи суду. Та зважаючи на те, що новий власник оформив усі необхідні документи на дану земельну ділянку, довести, що вони також мають на неї право, буде непросто.

Залишається незрозумілим, чому відповідне рішення сесії тримається в секреті від мешканців п’ятиповерхового будинку? Адже є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», в статті 4 якого сказано, що «місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах гласності, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів…». Невже інформація про рішення депутатів, обраних місцевою громадою для захисту її інтересів, є конфіденційною або таємною?

 Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий