У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму

Про це стало відомо під час візиту голови облдержадміністрації Вадима Мерікова до Миколаївського краєзнавчого музею «Старофлотські казарми», повідомила прес-служба ОДА.

У рамках декомунізації, яка проходить в області, демонтовані пам’ятники, які несуть культурну цінність, будуть зібрані в новоствореному музеї.

Вадим Меріков разом зі своїм заступником Оксаною Янішевською, директором музею Володимиром Михайловим, начальником управління культури, національностей та релігій Михайлом Димировим, начальником управління капітального будівництва Павлом Нуждовим, депутатом обласної ради Михайлом Талпою оглянули територію музейного комплексу, ознайомилися з макетом облагородження внутрішнього дворика і визначили фронт робіт.

Вадим Меріков доручив до п’ятниці розробити проект майбутнього музею під відкритим небом, визначити проектно-кошторисну документацію і зазначив, що на створення парку не будуть використані бюджетні кошти. Уже сьогодні архітектори візьмуться до розробки загальної концепції і проекту з облаштування парку.

Володимир Михайлов зазначив, що територія музейного комплексу дозволяє створити такий парк.

«Потрібно чітко визначити, які пам’ятники будуть використані, адже не всі з них представляють історичну цінність. Також при демонтажі багато пам’ятників могли бути пошкоджені, особливо гіпсові».

Відзначимо, що пам’ятник, який був демонтований 22 лютого 2014 року з головної площі Миколаєва, реконструюють.

За словами директора, за рік музей відвідує понад 116 тисяч миколаївців та гостей міста. Серед експозицій, представлених у музеї, не тільки історичні моменти минулих століть, але і вже події сучасності.

Вадим Меріков переконаний, що такий парк стане, перш за все, повчальним для майбутніх поколінь, свого роду «символом правди про тоталітарно-комуністичний режим».

«Ми прийняли рішення при краєзнавчому музеї створити парк тоталітарно-комуністичного режиму, і ця ідея буде реалізована в цьому році. Фахівці опрацюють даний проект, який надамо на обговорення громадськості, після чого приступимо до реалізації. Парк стане символом історичної правди про наслідки тоталітарно-комуністичного режиму», – розповів він.

Всього в області близько 80 пам’ятників, які демонтовані або будуть демонтовані, мають культурну цінність.

Добавить комментарий