Ви запитували? Ми відповідаємо!

Редакція «РП» продовжує відповідати на запитання наших читачів. У черговій рубриці можна дізнатися про те, як освоїти нову професію, яку інформацію зобов’язаний надати аптечний провізор, коли буде електрифікована ділянка залізниці в напрямку Миколаєва та інші актуальні теми.

Тамара Василик, Миколаївський район:

– Чи зобов’язаний провізор аптеки запропонувати покупцеві альтернативні варіанти того чи іншого лікарського засобу, попередньо з’ясувавши симптоми хвороби?

Начальник Державної служби з лікарських засобів у Миколаївській області Ніна Славко:

– Перед тим, як відпустити будь-який лікарський засіб, провізор або фармацевт аптечного закладу має з’ясувати у відвідувача інформацію про наступне:

– у кого виникла проблема (покупець, члени його сім’ї, знайомі, вік людини);

– як давно виникло нездужання і скільки часу воно триває;

– яких заходів вжито перед зверненням до аптеки;

– які ліки вже прийняті для полегшення стану.

Фармацевт повинен обов’язково надати інформацію відвідувачу або його представнику про особливості застосування лікарських засобів, рекомендації щодо режиму їх дозування, умов прийому, терміну лікування, правил зберігання ліків, застереження при застосуванні (особливості прийому, побічні ефекти, вплив режиму харчування тощо).

Також працівник аптеки зобов’язаний довести до відома покупця або його представника, що при появі побічних реакцій (які передбачені і непередбачені інструкцією для медичного застосування лікарського засобу) при застосуванні препарату або відсутності його ефективності необхідно припинити прийом та якнайшвидше повідомити лікаря.

Леонид Байбаров, г. Николаев:

– Пару лет назад активно обсуждался вопрос, связанный с электрификацией участка железной дороги в направлении Николаева. Когда планируется начать и, главное, завершить эти работы?

Как сообщили в прессцентре «Укрзализныци», к работам по электрификации на участке железной дороги «Долинская – Николаев – Колосовка» планируется приступить в 2016 году. Реализация данного проекта станет возможной за счёт собственных средств «Укрзализныци», кредитных средств МВФ, в том числе Европейского банка, и растянется на 36 месяцев. Стоимость проекта составляет 290 млн. евро. Срок его окупаемости – 4,5 года.

От Долинской до Николаева предстоит построить вторые пути на участке протяженностью 148 километров. Кроме того, параллельно будут начаты работы по строительству тяговой подстанции в городе Николаеве.

Стоит отметить, что электрификация железнодорожной ветки «Долинская – Николаев – Колосовка» будет производиться для повышения эффективности перевозок к николаевским портам.

Ф. П. Приблуда, Жовтневый район:

– Я проживаю в частном доме одна. Он отапливается газом. Поскольку площадь жилого помещения довольно большая – 79, 8 кв. м, я обратилась за субсидией на оплату коммунальных услуг. Но работники местного органа соцзащиты начислили мне субсидию только на площадь 39,2 кв. м. Почему?

Начальник отдела предоставления государственной помощи департамента социальной защиты населения ОГА Ольга Челенко:

– Начислением субсидии для жителей, проживающих в районах, занимаются местные органы социальной защиты населения. Но существует социальная норма, согласно которой начисляется субсидия на оплату газового отопления. Это – 13,65 кв. м общей (отапливаемой) площади на одного члена семьи, плюс 35,22 кв. м на домохозяйство, в сумме – 48,87 квадратных метра.

Если площадь жилого помещения превышает эту норму, то за оставшуюся площадь потребителю придётся оплачивать полный объем начислений.

Олена Пасічник, м. Вознесенськ:

– Хочу стати на облік в центр зайнятості і отримати нову професію – кравця. Як швидко я зможу приступити до навчання?

Заступник начальника відділу профорієнтації та профнавчання ОЦЗ Луїза Вініченко:

– Ви маєте право в установленому порядку зареєструватися в службі зайнятості та пройти професійне навчання за професіями, що є актуальними на ринку праці, в тому числі і за професією «кравець», що сприяє самозайнятості. Сьогодні, відповідно до орієнтовного графіку організації професійного навчання безробітних, підготовка (перепідготовка) за професією «кравець» має розпочатися у березні.

Орієнтовний графік організації професійного навчання безробітних складається окремо на кожний місяць. Цю інформацію Ви маєте можливість отримати в будь-якому центрі зайнятості Миколаївської області.

Тетяна Іванишина, м. Миколаїв:

– Яку суму було направлено на потреби армії завдяки військовому збору?

За інформацією Головного управління ДФС у Миколаївській області, лише у січні – лютому 2016 року платниками податків Миколаївщини до державного бюджету перераховано близько 35 млн. грн. військового збору.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року, його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Володимир Кириленко, м. Миколаїв:

– Коли, нарешті, центр нашого міста буде очищено від великовагового транспорту, котрий не лише створює перешкоди для руху автомобілів та пішоходів, а й руйнує дорожнє покриття?

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич:

– Для розвантаження центральної частини нашого міста на даний момент спеціальна робоча група, що її створено на рівні губернатора і міського голови, розробляє схему, за якою великовантажний транспорт буде рухатися до місця розвантаження другорядними дорогами.

Ми обговорюємо проект об’їзду для транспорту, який заходить у миколаївські порти. Розробляється схема і попередньо узгоджується кошторис цього об’їзду. Найближчим часом ми отримаємо схему, за якою великовантажний транспорт не буде заїжджати в центр міста.

Ірина Стець, Новоодеський район:

– В якому випадку можуть відмовити у виплаті грошової допомоги особам, які переїхали з тимчасово окупованої території?

Департамент соціального захисту населення ОДА:

– Грошова допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України.

Грошова допомога не призначається у разі, коли:

– будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення АТО;

– у володінні сім’ї є два або більше транспортних засоби, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобуси, вантажні та легкові автомобілі). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років від дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років від дати випуску;

– будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Валентина Фроленко, м. Миколаїв:

– Мене як викладача одного з професійно-технічних закладів цікавить, чи вирішено питання з джерелом фінансування ПТНЗ – державний бюджет чи бюджети місцевих рівнів?

Головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Наталя Баранова:

– На території Миколаївщини функціонує 17 професійно-технічних навчальних закладів. 13 ПТНЗ до кінця цього навчального року фінансуватимуться за рахунок бюджету м. Миколаєва, ще чотири (у містах Вознесенськ, Первомайськ та Южноукраїнськ) – також за рахунок місцевих бюджетів. На даний момент заборгованість відсутня, всі професійно-технічні навчальні заклади профінансовані в повній мірі.

Разом із тим днями ЗМІ повідомили, що Президент України Петро Порошенко не підписав закон про фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок держбюджету і запропонував відхилити його.

Дорогие читатели!

Если у вас есть вопросы, которые вы хотели бы задать через редакцию газеты «Рідне Прибужжя», свяжитесь с нами: 37-70-52, [email protected]

Підготувала Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий