Вікторія Москаленко: «Для сільської ради децентралізація – це можливість перейти у «вищу лігу»

Голова обласної ради Вікторія Москаленко відвідала нараду в Жовтневій районній раді, повідомила прес-служба обласної ради. На заході були присутні сільські та селищні голови. Головними питаннями зустрічі стали – стан доріг загального користування у Миколаївській області та перспективи вирішення проблем, пов’язаних з їх ремонтом та реконструкцією, та про виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Олександр Антощук розповів про механізми, які можуть використовувати сільські та селищні голови для ремонту та реконструкції місцевих доріг.

Вікторія Москаленко в своєму виступі зазначила, що саме Жовтнева районна рада знаходиться у числі перших щодо передачі повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень райдержадміністраціями. На конкурсі проектів, що подаються до Державного фонду регіонального розвитку, Жовтнева районна рада подала найбільшу кількість проектів. Але в питанні об’єднання територіальних громад села та селища Жовтневого району відстають. «Для сільської ради децентралізація – це можливість перейти у «вищу лігу», – зазначила у своєму виступі голова обласної ради Вікторія Москаленко.

Пересадівський селищний голова Ірина Федорівна Бєгліца звернула увагу присутніх на те, що сама довгий час була проти будь-якого об’єднання. Але після відвідування декількох семінарів і зустрічей, після отримання інформації зовсім змінила своє ставлення, повністю готова до об’єднання.

Бармашівський сільський голова Сергій Сергійович Розсоха заявив, що повністю незгодний на об’єднання з будь-якою іншою сільської радою. Свою позицію від поясним відсутністю критеріїв успішності таких об’єднань. «У нас є ще півтора року, ми подивимося, як проходить об’єднання в інших радах, потім будемо вирішувати з ким об’єднатися», – висловив свою думку Сергій Сергійович.

Вікторія Москаленко звернула увагу на те, що тільки ті, хто об’єднаються добровільно і вчасно, зможуть отримати додаткові гроші до свого бюджету та мати пріоритет на об’єднання.

Добавить комментарий