Весна на Одеській вулиці, або День відкритих дверей у ПК та ППІ НУК ім. адмірала Макарова

Уже стало доброю традицією у Первомайському коледжі та політехнічному інституті НУК ім. адмірала Макарова проводити навесні зустрічі з майбутніми абітурієнтами. Цьогорічна весна не стала винятком, навпаки – зібрала рекордну кількість потенційних студентів. Цей факт став свідченням незаперечної популярності вишу серед молоді та великої довіри до диплому державного зразка.

День відкритих дверей припав на суботу, 19 березня, що само по собі символічно. Адже цей день в історії ознаменувався народженням двох великих українців – Ліни Костенко та Максима Рильського.

Уже в фойє вишу відчувався піднесений та доброзичливий настрій, що відразу налаштовував присутніх на позитив. Основні ж дійства розгорнулися в актовій залі, де майбутні абітурієнти мали можливість дізнатися про особливості цьогорічної вступної кампанії, познайомитися з адміністрацією коледжу та інституту – в особах директорів Тетяни Костюкової й Сергія Доценка, а також завідувачів відділень коледжу та деканів факультетів інституту. Вела захід відповідальний секретар відбіркової комісії Тетяна Букіна. Вона наголосила, що в умовах сьогодення, коли відбувається реформування вищої школи, первомайські виші не залишилися поза уваги  Міністерства освіти, і сьогодні обидва мають право здійснювати набір як за державним замовленням, так і за кошти фізичних осіб за відповідними спеціальностями.

У коледжі це – право (правознавство), економіка (економіка та організація бізнесу), облік та оподаткування  (облік і аналіз підприємницької діяльності, податкове консультування, аудиторська справа); фінанси, банківська справа та страхування (фінансовий моніторинг та банківський бізнес); комп’ютерна інженерія (комп’ютерні системи та мережі; комп’ютерна графіка та веб-дизайн); галузеве машинобудування (виробництво, сервісне обслуговування та експлуатація двигунів внутрішнього згоряння); автомобільний транспорт (автомобілі та автомобільне господарство).

В інституті це – економіка (економіка підприємства), підприємництво, торгівля та біржова діяльність (бізнес та приватне підприємництво), облік та оподаткування (облік і аудит), прикладна механіка (технології машинобудування), галузеве машинобудування (двигуни внутрішнього згоряння), теплоенергетика (теплоенергетика).

Випускники вишів отримують диплом державного зразка,  атестат про повну загальну середню освіту та свідоцтво про отримання робітничої професії, що для більшості молоді є вагомим аргументом навчатися саме тут.

Важливим фактором є те, що тут здійснюється ступенева освіта, коли в стінах одного закладу студенти отримують кілька дипломів – від робітничої професії до спеціаліста. Вступивши на базі дев’яти класів до коледжу, студенти по його закінченні можуть продовжити навчання за інтегрованими планами в інституті, здобуваючи в такий спосіб собі повну вищу освіту.

Безперечною перевагою вишу є й те, що тут активно діє сектор сприяння працевлаштуванню випускників «Бриз», який тісно співпрацює з районними центрами зайнятості, і те, що виш надає послуги у підвищенні кваліфікації за програмою «1С Бухгалтерія» й програмами «Охорона праці» та допомагає підприємцям у вивченні «Бізнес планування», що в подальшому дає можливість їм вибудовувати власну справу.

Для зручності вступників також діють підготовчі курси, слухачі яких можуть скористатися під час вступних іспитів пільгами, зокрема додатковими балами при вступі на інженерно-технічні спеціальності.

Захід проходив у форматі живого спілкування працівників коледжу й інституту з майбутніми абітурієнтами. Приємною несподіванкою для більшості стало вручення грамот учням шкіл – переможцям олімпіад з української мови та зарубіжної літератури, що традиційно проводяться на базі коледжу. До речі, для нагороджених цей факт став вирішальним у подальшому виборі навчального закладу.

Варто сказати, що студенти коледжу та інституту мають ще й цікаве студентське життя, насичене яскравими та неординарними  подіями. Вони є учасниками різноманітних конкурсів, змагань та конференцій, у тому числі всеукраїнських та міжнародних, наукових конференцій, «круглих столів», олімпіад, тренінгів, флеш-мобів тощо. На базі закладу діють численні гуртки, громадські та волонтерські організації. Виш є засновником фестивалів та молодіжних проектів. Тут ідеї студентства сміливо втілюються в життя й мають всебічну підтримку з боку керівництва. Усе це було продемонстровано під час заходу.

Та надто присутні були вражені виступом завідувача відділення ОКС Олега Калашнікова, який разом зі студентами представив пісенну творчість ІT-ішніків, довівши тим самим всебічне спілкування студентів з викладачами.

Все, що відбувалося того дня, було просякнуте духом справжньої студентської творчості у поєднанні з навчальним процесом. І відгуки – найбільше підтвердження тому. Батьки та їхні діти були вражені студентською весною на вулиці Одеській. У виші з нетерпінням очікують на прихід нових студентів, бо мають, що їм продемонструвати та чого навчити. А вінець усьому – диплом державного зразка!

Наталія КЛИМЕНКО

Добавить комментарий