Суд виправдав чиновницю

14 березня розглянуто апеляційну скаргу прокурора на постанову Березнегуватського районного суду від 11 лютого 2016 року.

27 січня старшим оперуповноваженим УСБУ в Миколаївській області складено протокол про те, що Р. Богуш, перебуваючи на посаді голови Березнегуватської районної ради, тобто посадовою особою місцевого самоврядування та суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, при підписанні та голосуванні за рішення № 12 від 25 грудня 2015 року «Про структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради» не вжила заходів щодо усунення конфлікту інтересів та не повідомила про це Березнегуватську районну раду, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Вказаним рішенням райради Р. Богуш було встановлено надбавку в розмірі 30% від її посадового окладу та надано згоду на виплату допомоги на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Рішенням суду першої інстанції провадження у справі закрито на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП – за відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7КУпАП.

У відкритому судовому засіданні прокурор підтримав вимоги апеляційної скарги, просив скасувати постанову та прийняти нову постанову, якою визнати Р. О. Богуш винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2040 грн.

Р. Богуш та її представник заперечували доводи апеляційної скарги. Голова районної ради пояснила, що на посаду її обрано вперше з 27 листопада 2015 року. Під час прийняття рішень районної ради керується виключно законами, тому вважає, що всю необхідну процедуру під час постановлення рішення щодо надбавки у разі економії фонду заробітної плати було дотримано, про конфлікт інтересів не говорила на сесії, однак усім депутатам було відомо, за що вони голосують. Крім цього, вона ще жодного разу цю надбавку не отримувала. Просила вважати рішення суду першої інстанції правильним.

Заслухавши всіх учасників процесу, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, апеляційний суд погодився з висновком суду про те, що Р. О. Богуш, будучи доповідачем на сесії, інформувала депутатів ради про розгляд питання щодо затвердження структури та чисельності виконавчого апарату та встановлення надбавок і виплат керівництву районної ради, що вона і підтвердила в апеляційній інстанції.

Твердження апелянта про те, що Р. О. Богуш не висловила термін «конфлікт інтересів» та не запропонувала колегіальному органу вирішити питання щодо її участі у розгляді питання носить формальний та суто процедурний характер, тому на правильність прийнятого рішення ніяким чином не впливає. Депутати, які проголосували за це рішення, розуміли його суть і в обговореннях виказали свою думку щодо нього.

Суддя апеляційного суду Т. О. Маркова постановила, що в діях Р. О. Богуш відсутня наявність конфлікту інтересів. Постанову Березнегуватського районного суду Миколаївської області від 11 лютого 2016 року, якою провадження у справі про притягнення голови районної ради до адміністративної відповідальності закрито за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, залишено без змін, а апеляцію прокурора – без задоволення.

Ірина ПОНОМАРЕНКО, прес-секретар Апеляційного суду Миколаївської області

Добавить комментарий