Вільні приміщення «Фармації» передадуть громаді

На засіданні постійної комісії облради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій, яке відбулося 26 лютого, порушувалися важливі питання: про теплопостачання багатоквартирних будинків, передачу аптечних приміщень та котелень у власність громади, забезпечення школярів підручниками.

Депутати винесли на розгляд сесії питання про погодження Інвестиційної програми КП «Миколаївоблтеплоенерго» на 2016 рік. Як доповів заступник директора комунального підприємства Юрій Сідненко, до кінця поточного року приладами обліку тепла слід забезпечити 291 багатоквартирний будинок, тому для виділення інвестиційних коштів (а це – 21 млн. доларів) програму необхідно затвердити. Депутат Андрій Кротов поцікавився, як «Миколаївоблтеплоенерго» спрацювало у 2015 році. У відповідь заступник директора цього підприємства повідомив, що на сьогоднішній день заборгованість обласного КП перед «Нафтогазом України» становить близько 48 млн. гривень. Борг виник через те, що споживачі несвоєчасно розраховуються за надані їм послуги з теплопостачання.

Підтвердив його слова й начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Євген Гладков. «Якщо говорити про 2014 рік, то підприємство завершило його з прибутком – за рахунок коштів, які надійшли від компенсації різниці в тарифах. Проте в 2015 році не був виконаний план по виробництву теплової енергії, оскільки зима виявилася теплою», – пояснив Євген Леонідович. Також він повідомив, що минулого року в рамках інвестиційної програми встановлено 127 приладів обліку тепла.

Не залишилися без уваги членів постійної комісії скарги споживачів на те, що працівники «Миколаївоблтеплоенерго» відкривають на максимум засувки на теплових лічильниках, у тому числі придбані за власні кошти, і опломбовують їх, щоб мешканці багатоквартирного будинку не могли регулювати подачу тепла. Депутат Олег Мудрак поцікавився, якими нормативними документами керуються працівники комунальної служби, вчиняючи такі дії. Юрій Сідненко пояснив, що подача тепла регулюється відповідно до температури повітря. Присутні висловили припущення, що, можливо, таким чином комунальники намагаються виконати план по виробництву та постачанню теплової енергії. Отож депутат Федір Барна запропонував установлювати лічильники разом із приладами регулювання подачі тепла. Проте начальник профільного управління Є. Гладков зауважив, що якщо це передбачити програмою, то об’єм її фінансування зросте в два рази.

Окрім того, депутати дали згоду на безоплатну передачу двох котелень, що знаходяться на балансі ДП «Зоря»-«Машпроект», у спільну власність громади Миколаївської області. За словами Євгена Гладкова, котельні, одна з яких розташована в м. Миколаєві по вул. Чайковського, інша – в смт Воскресенському Жовтневого району, збереглися в гарному стані, вони повністю автоматизовані, тому не потребують додаткових капіталовкладень. Дане питання одноголосно винесено на розгляд сесії.

Також члени постійної комісії заслухали директора департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Аллу Веліховську, яка доповіла про обласну програму «Молодь Миколаївщини». Депутат Тетяна Демченко поцікавилася, що необхідно зробити для того, аби учні 4-х та 7-х класів були в повній мірі забезпечені шкільними підручниками. У відповідь вона почула, що в 2015 році планувалося з місцевих бюджетів виділити кошти на закупівлю 50% підручників. У бюджеті кожного району Миколаївщини необхідна сума була закладена, але Міністерство освіти і науки так і не розробило механізм перерахування цих коштів, тож вони залишилися невикористаними. Цього року процедуру виділення фінансового ресурсу слід проводити заново, наголосила А. Веліховська. У той же час Верховна Рада виділила 80 млн. грн. на придбання підручників для 4-х і 7-х класів, котрі розподілені по всіх районах нашої області. Проте в першу чергу їх отримають діти пільгових категорій.

Виникли у присутніх питання і до керівника КП «Фармація» Євгенії Редькіної. Річ у тім, що на чергову сесію обласної ради планується винести питання про безоплатну передача об’єкта нерухомості у власність територіальної громади Благодатненської сільради (Арбузинський район). Раніше тут розміщувалася аптека «Фармації». Проте сьогодні, як запевнила присутніх начальник управління з питань майна комунальної власності ОДА Ольга Відіна, у селах є приватні аптеки, які в повній мірі забезпечують населення медичними препаратами, тому немає необхідності в її утриманні. У той же час керівник комунального підприємства Євгенія Редькіна пояснила, що оскільки реалізація ліків у багатьох селах відбувається через ФАПи, приміщення аптек «Фармації» незатребувані, тому сільські голови вважають за краще використовувати їх для потреб громади. Вислухавши доповідачів, депутати рекомендували керівникові «Фармації» скласти перелік нерухомого майна, яке на сьогоднішній день не використовується за призначенням, та надати інформацію про витрати на його утримання.

Разом із тим члени постійної комісії розглянули питання про реформування редакції газети «Рідне Прибужжя». Його необхідність викликана відповідним законом, який почав діяти з 1 січня поточного року. Як наголосила редактор друкованого видання Тетяна Фабрикова, в результаті зміни засновників колектив «Рідного Прибужжя» не постраждає.

Добавить комментарий