З турботою про майбутній урожай

17 лютого на базі ТОВ «Миколаївський насіннєвий завод» (с. Полігон Жовтневого району) відбувся науково-практичний семінар на тему «Технології вирощування гібридів соняшнику Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України в умовах Миколаївської області».

У вельми цікавому та корисному заході, що став уже традиційним, взяли участь керівники сільгосппідприємств та фермери з кількох районів Миколаївської області – Арбузинського, Братського, Жовтневого, Миколаївського, Новоодеського, Очаківського та Снігурівського. Також були присутні аграрні науковці та представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та відповідного управління Жовтневої райдержадміністрації.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся начальник відділу рослинництва обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Васильковець. Олександр Петрович відзначив надзвичайну користь від проведення подібних заходів, адже весь час на ринку з’являються нові сорти та гібриди, і успішно конкурувати на ринку можуть лише ті аграрії, котрі йдуть у ногу з часом.

А директор ТОВ «Миколаївський насіннєвий завод» Ігор Чмирьрозповів про історію керованого ним підприємства. Воно було створено вже далекого 1975 року як комплекс з очищення та передпосівної підготовки насіння для однорічних та багаторічних трав. З часом, коли потреба у подібному насіннєвому матеріалі зменшилася, підприємство зорієнтувало свою діяльність на інших напрямках – з підготовки та продажу насіння соняшнику, кукурудзи, пшениці, ячменю та інших сільськогосподарських культур. Причому підприємство працює як на давальницькій сировині, так і пропонує власноруч вирощене на експериментальних ділянках насіння. Аби відповідати високим стандартам, ТОВ «Миколаївський насіннєвий завод» успішно співпрацює з Інститутом рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук (м. Харків), Інститутом фізіології рослин і генетики рослин (м. Київ) та іншими провідними науковими установами. І на сьогоднішній день підприємство у селі Полігон є єдиним у Миколаївській області, яке має статус насіннєвого заводу. Колектив спеціалізованого товариства налічує 25 високопрофесійних фахівців, більшість із яких багато років працюють на рідному для себе підприємстві.

Щодо олійної культури, то наразі підприємство пропонує покупцям такі гібриди соняшнику, як Ясон, Форвард та Златсон. Усі ці гібриди є засухостійкими та високоврожайними, а останній із них є новинкою, адже занесений до Реєстру сортів рослин України лише в 2014 році.

– Гібрид Златсон, – розповідає Ігор Чмирь, – є покращеним варіантом гібриду Ясон. Він має нижчу висоту та менший – на три – п’ять днів – період вегетації. Потенційна врожайність Златсона вища від його «попередників» на 5-6 центнерів з одного гектара. І, звичайно, всі три гібриди є пристосованими до нашої південної зони.

Після завершення теоретичної частини учасники семінару оглянули виробничі потужності насіннєвого підприємства, зокрема сучасний комплекс очищення насіння, складські приміщення на три тисячі тонн готового насіння та лабораторію, де відбувається контроль якості продукції. Аграрії дали високу оцінку технологічному процесу, що його побачили на власні очі.

Своїми враженнями від побаченого учасники семінару обмінялися під час «круглого столу». Із великою цікавістю присутні прослухали виступ доктора економічних наук Сергія Чмиря на тему вирощування високих врожаїв перевірених та нових гібридів соняшнику Інституту ім. Юр’єва НААН в умовах степу України. Корисним напередодні чергового сільськогосподарського сезону були виступи й представників торгових фірм, які займаються продажем засобів захисту рослин та добрив. Під час семінару були укладені попередні контракти на реалізацію насіння.

Наразі ТОВ «Миколаївський насіннєвий завод» також є офіційним представником Інституту фізіології рослин і генетики рослин з вирощування та продажу таких сортів озимої пшениці, як Наталка, Подолянка, Богдана, Хуртовина. З питань придбання цих та інших видів насіння слід звертатися за адресою:

Миколаївська область, Жовтневий район, с. Полігон, вул. Сонячна, 1б. Тел. : (0512) 23-11-00, 23-70-48, факс 23-70-48.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий