Про браконьєрів, лісосмуги та пільгові кредити

u9 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села. Вів засідання голова постійної комісії Юрій КОРМИШКІН. Крім членів аграрної комісії та запрошених, участь у роботі взяли перший заступник голови обласної ради Михайло Соколов, голова бюджетної комісії Федір БАРНА, депутати з інших профільних комісій Хасан ГЕМАЄВ і Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

Першим з-поміж питань порядку денного депутати розглянули хід виконання рішення обласної ради від 17 жовтня 2014 року № 29 «Про заходи щодо охорони, захисту, раціонального використання та відтворення полезахисних лісових смуг». Як із болем констатували члени постійної комісії, а більшість із них – керівники великих сільгосппідприємств, досі триває безкарна та ніким не контрольована варварська вирубка полезахисних лісосмуг, унаслідок чого ці зелені насадження не виконують ефективно свою головну функцію – захист полів від ерозії грунту. І, на жаль, юридична невизначеність полезахисних лісосмуг «сприяє» браконьєрам у нищенні природних багатств  Миколаївщини. До того ж, досить незлагодженою є співпраця у цьому питанні між органами місцевого самоврядування, районної виконавчої влади та органів правопорядку.

Депутати висловили своє невдоволення й недостатнім рівнем зусиль з боку управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

– Що за останні два роки зроблено вашим управлінням, щоб ситуація змінилась на краще? З якими законодавчими ініціативами та пропозиціями ви зверталися до Міністерства екології? А з якими – до обласної ради? – звернувся до в. о. начальника управління Дмитра Маца голова постійної комісії Юрій Кормишкін. Та ці запитання зависли у повітрі.

Депутат Микола Підгородинський нагадав, що раніше, в 70-х роках минулого століття, у полезахисних лісосмугах щороку наводився лад, зокрема шляхом санітарної рубки дерев. Та нині немає закріплених за лісосмугами – немає й відповідальності.

У своєму рішенні постійна комісія рекомендувала Головному управлінню Держгеокадастру у Миколаївській області, обласному управлінню лісомисливського господарства, управлінню екології та природних ресурсів виробити та представити на розгляд депутатів профільної комісії свої пропозиції щодо покращення стану захисних лісосмуг. Бо якщо зволікати у вирішенні цієї проблеми, то, як влучно сказала Тетяна Демченко, і лісосмуг невдовзі не залишиться.

Про зміни у податковому законодавстві, які започатковані з 1 січня 2016 року, та перспективи наповнення селищних і сільських бюджетів проінформували представники Головного управління Державної фіскальної служби України у Миколаївській області.

Як зауважили депутати, в оподаткуванні земель сільгосппризначення є чимало «вузьких місць». Так, юридичні особи у середньому сплачують податків на один гектар землі на порядок більше, ніж одноосібники. Цим користуються «чорні агробарони», котрі, нелегально обробляючи землю одноосібників, сплачують при цьому мізер податків. А страждають від такої ситуації насамперед сільські бюджети, відтак – недоотримують коштів на своє утримання заклади освіти, охорони здоров’я та культури.

Недостатньо чітко відрегульовано митарями й питання сплати фіксованого сільгоспподатку в разі, якщо договори оренди землі  здані на державну реєстрацію, але ще – не зареєстровані.

Із цих та інших нагальних питань члени постійної комісії порекомендували Державній фіскальній службі у Миколаївській області провести інформаційно-роз’яснювальні семінари із землекористувачами на місцях.

Про стан риболовецької галузі області доповів голова комісії з ліквідації управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області Євген Міщенко. Ситуація на водних ланах є критичиною: протягом останнього року промисловий вилов риби в прибережній акваторії Чорного моря значно скоротився. Це пов’язано як із неможливістю вилову риби поблизу Криму та скороченням ринку збуту рибної продукції, так і з масштабною діяльністю браконьєрів. Катастрофічною є ситуація з Південним Бугом – якщо його забруднення і безконтрольний вилов риби триватиме  і надалі, то невдовзі там не залишиться навіть бичка!

– Я готовий надіти гумові чоботи і в якості волонтера взяти участь у рейді по охороні рибних запасів, – емоційно заявив перший заступник голови облради Михайло Соколов. Також М. Соколов повідомив, що за підсумками робочого візиту голови обласної ради Вікторії Москаленко до Польщі досягнуто принципових домовленостей щодо участі наших сусідів у розвитку рибальської галузі Миколаївщини. Тепер черга – за реальними справами!

Про хід виконання у 2015 році заходів Цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2017 роки доповів голова спеціалізованої організації «Миколаївський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Сергій Рачковський. За його інформацією, минулого року лише 19 родин отримали пільгові кредити. Ці кошти видаються на будівництво, придбання та реконструкцію житла, а також на модернізацію систем водо-, газо- та електропостачання.

Загалом охочих отримати позику на пільгових умовах чимало, але є чимало перепон на шляху отримання кредиту, зокрема претендентам потрібно мати відповідні доходи, знайти двох поручителів, працювати у сільській місцевості і таке інше. Як стало відомо під час дискусії, з метою усунення таких недоречностей підготовлені відповідні пропозиції для Мінрегіонбуду. На думку Тетяни Демченко, у програмі мають бути передбачені й заходи з енергозбереження – утеплення стін та дахів, заміна дверей та вікон.

Також члени комісії звернули увагу на ігнорування депутатів з боку окремих керівників структурних підрозділів обласної державної адміністпації. Досить часто на засідання постійної комісії приходять не начальники управлінь та департаментів, а їхні заступники, а то й навіть начальники відділів. Тож із цього питання за дорученням своїх колег Юрій Кормишкін звернеться до голови ОДА. Чиновникам варто поважати депутатів, адже вони – повноправні представники та захисники інтересів територіальних громад Миколаївщини.

Андрій ТЮРІН, фото автора

Добавить комментарий