Найцінніший капітал – добре ім’я

Одним із провідних овочівницьких господарств Миколаївщини, та й всієї України, є компанія «С-Росток». Засноване без малого десятиліття тому, сільгосппідприємство доводить беззаперечну аксіому аграрного бізнесу: бути успішним можна і потрібно навіть і за не найсприятливіших умов. Більше того: добившись значних здобутків у виробничій сфері, компанія повсякденно дбає і про соціальну підтримку земляків.

І справді, вирощування овочів – томатів, капусти, моркви, перцю, інших культур – на півдні завжди було справою важкою, ба навіть марудною. Пекельне сонце, обмаль дощів, вітри-суховії… Потрібно подбати і про належний полив рослин, і про захист від численних шкідників. Крім того, овочеві плантації потребують ретельного догляду протягом усього періоду вегетації.

Та троє братів Садрідінових – Тахір, Рустамджан і Джамшед – зароджуючи власний бізнес, достеменно знали, з якими ризиками їм доведеться стикнутися. Маючи відповідний виробничий досвід, брати не пасували перед труднощами та вперто йшли до поставленої мети. Тим паче, що гідним прикладом для наслідування хлопцям був їхній батько Шамсідін Садрідінович, котрий, переїхавши 1985 року до України з далекого Таджикистану, плідно працював у господарствах Миколаївського району. Власне кажучи, саме батьки прищепили дітям не лише повагу до праці, а й порядність, вимогливість, обов’язковість – якості, без наявності яких важко досягти успіху в будь-якій справі, поготів – на аграрній ниві.

Починали брати Садрідінови практично з нуля – з кількох десятків гектарів орендованої землі, не маючи сучасної техніки, овочесховищ, обігових коштів та ще без багато чого. Проте вже за кілька років компанія «С-Росток» міцно стала на ноги, вибравшись у лідери аграрного бізнесу. Модернізація наявних зрошувальних систем із застосуванням крапельного зрошення, пророщування насіння у барокамері, застосування найкращих добрив і засобів захисту рослин, постійне впровадження новітніх технологій та наявність потужних овочесховищ є візитівкою провідного овочівницького підприємства. Не забудьте додати до всіх цих складових успіху ще й добре ім’я братів Садрідінових, що є чи не найціннішим капіталом компанії.

Протягом усіх років свого існування компанія «С-Росток» працювала не лише з любов’ю до землі, а й з турботою до людей. І мова не лише про достойний рівень зарплат та соціальних преференцій для працівників підприємства, а й про розгалужену допомогу соціальній сфері села, участь у багатьох соціальних проектах, що реалізуються на теренах Миколаївського району. Ось лише останні приклади такої меценатської діяльності.

Зовсім нещодавно, до Дня інвалідів, для близько 30 мешканців з особливими потребами, що проживають у селі Весняному, були підготовлені овочеві набори, які складалися з цибулі, моркви, буряку, капусти. Без вагань керівники «С-Ростоку» відгукнулися й на прохання оновити місцеву амбулаторію – у медичному закладі були замінені вікно та балконний блок. Крім того, чудовий подарунок отримали веснянські спортсмени – завдяки грошовій допомозі в розмірі 5000 гривень команда «Бастіон» наразі бере участь у зимовому чемпіонаті м. Миколаєва з футболу.

Не залишили брати Садрідінови без уваги й заклик допомогти у ліквідації наслідків стихійного лиха. З цією метою сільгосппідприємство придбало будівельні матеріали для будівництва прибудови для Кривобалківської школи. Продовжуючи тему освіти, можна навести й такий факт турботи про молоде покоління: понад 15 тонн овочів було безкоштовно надано школам та дитячим садкам для забезпечення повноцінного харчування більш ніж 2000 дітей Миколаївського району. А працівникам шкіл, дитячих садків, лікарень району було реалізовано овочі за пільговою ціною. Корисною вітамінною продукцією збагатився й раціон їдальні Миколаївської міської лікарні № 4 – раціон хворих значно покращився завдяки безкоштовному наданню близько двох тонн овочів.

Відомі меценати простягають руку й землякам, котрі опинилися в скрутних життєвих ситуаціях. До прикладу, студент Миколаївського національного аграрного університету Михайло Герега потрапив у аварію. Оскільки ТОВ «С-Росток» і МНАУ – давні партнери, керівництво університету звернулося до Р.Ш. Садрідінова по допомогу. Як наслідок, на лікування хлопця було виділено 10 тисяч грн.

І, звісно ж, напередодні Новорічних свят представники компанії завітали до багатьох соціальних об’єктів та привітали своїх друзів з довгоочікуваними святами. Звісно ж, вони прибули до своїх підшефних не з порожніми руками. Так, всім 60-ти вихованцям Степівського будинку-інтернату «новорічні чарівники» подарували новорічні подарунки та фрукти, а також забезпечили речами першої необхідності – підгузками, пральним порошком, зубною пастою тощо. Теплих слів удостоївся й колектив цього закладу.

Подібний візит було здійснено  й до 23 вихованців Радсадівського соціально-реабілітаційного центру. У свою чергу, щасливі дітлахи подарували своїм піклувальникам  чудову новорічну виставу.

Крім того, 500 святкових подарунків було вручено учням та вихованцям  шкіл та дитсадків з Комсомольського, Іванівки, Нечаяного, Сливиного, маленьким пацієнтам Варварівської лікарні та дітям воїнів АТО, дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей.

Чудовий новорічний подарунок отримали й старенькі, котрі доживають віку в Ольшанському будинку пристарілих. 20 дідусів та бабусь забезпечені посудом, фруктами, також спонсори здійснили давню мрію пенсіонерів  – подарували їм водонагрівач на 80 літрів.

Варто зазначити, що це лише невеликий перелік масиву добрих справ від компанії «С-Росток» за останні два місяці.

Не випадково, що виборці протягом багатьох років довіряють братам Садрідіновим представляти свої інтереси у місцевих радах різного рівня. Зокрема восени цього року Тахір і Рустамджан Садрідінови обрані депутатами Миколаївської обласної ради. Побажаймо відомим аграріям та меценатам плідної праці на благо своїх земляків!

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий