Дома вражды и раздора («РП» № 48 від 26 листопада 2015 року)

У матеріалі йшлося про те, що мешканки села Прибужжя Доманівського району Надія Пригаріна та Валентина Цуркан, на їхню думку, стали жертвами обману, позбувшись права на житло. За словами їх родича Олександра Форостяного, жінка його дяді Юлія Пригаріна, скориставшись службовим становищем, сфабрикувала документи на дім Надії Пригаріної та переписала на своє ім’я дім його прабабусі, в якому на даний час проживає Валентина Цуркан.

Після публікації матеріалу з’явилася необхідність поспілкуватися з начальником Доманівського відділення поліції Врадіївського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Олександром Гопкалом. Він повідомив журналістові, що кримінальне провадження за заявою Пригаріної Надії Михайлівни та Цуркан Валентини Василівни про те, що В. В. Пригарін та Ю. В. Пригаріна шляхом обману заволоділи житловим будинком, що розташований за адресою: вул. Шевченка, 41, с. Прибужжя Доманівського району та належить Н. М. Пригаріній, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.07.2014.

«У ході досудового розслідування Н. М. Пригаріна пояснила, що в 1990 році вона вирішила передати у спадок житловий будинок своєму сину В. В. Пригаріну, оскільки у її доньок житлові будинки вже були. Після чого вона разом із ним та невісткою Ю. В. Пригаріною пішли до Прибузької сільської ради, де їй дали підписати документи, які саме – вона не читала. У травні 2014 року Н. М. Пригаріній стало відомо, що вона підписала не заповіт, а договір купівлі-продажу на територію домоволодіння, який уклала зі своїм сином. Також пояснила, що гроші за продаж ні В. В. Пригарін, ні Ю. В. Пригаріна їй не надали.

У свою чергу, Л. В. Галущенко, яка на той час працювала секретарем сільради, пояснила, що до неї звернулася Н. М. Пригаріна з усною заявою про те, що вона хоче продати житловий будинок своєму сину. У Прибузькій сільраді було складено та завірено договір купівлі-продажу. В даному документі Н. М. Пригаріна та В. В. Пригарін ставили підписи власноруч. Після чого було сплачено мито та внесено запис до книги реєстрації нотаріальних дій.

Було встановлено, що між В. В. Пригаріним та Н. М. Пригаріною був укладений договір купівлі-продажу, що підтверджується записом у журналі для реєстрації нотаріальних дій виконавчого комітету Прибузької сільської ради.

О. П. Форостяний розповів, що 21.07.2014 він знаходився в Прибузькій сільській раді разом із слідчим Т. Ю. Терещенко та секретарем сільської ради Н. М. Найденовою, де було оглянуто журнал для реєстрації нотаріальних дій виконавчого комітету ради народних депутатів Доманівського району за 1990 рік. У графі під № 40 були видні чіткі виправлення на ім’я «Василь» та виправлення в графі про державне мито. Також він повідомив, що в 1993 році, коли В. В. Пригарін із Ю. В. Пригаріною встановлювали межі між будинками, вони незаконно оформили державний акт. У даному акті вищевказані особи записали криницю та металеві ворота, хоча останні відносяться до території житлового будинку, що розташований за адресою вул. Шевченка, 41, с. Прибужжя Доманівського району, а не до території житлового будинку № 41а. Незважаючи на те, що таке виправлення порушує порядок ведення діловодства, на законний порядок вчинення нотаріальних дій не впливає.

У той же час Ю. В. Пригаріна розповіла, що ще в 1977 році, коли вона виходила заміж, В. А. Пригарін подарував територію домоволодіння, на якій вона на даний час проживає з чоловіком, але документа, що посвідчував даний факт, не було. Також вона пояснила, що територія домоволодіння, яка розташована по вул. Шевченка, 41 у с. Прибужжя та належить В. В. Пригаріну, становить 10,28 сотки, адже ще В. А. Пригарін, коли був живий, побудував господарські будівлі за межами своєї ділянки в бік провулку, а не в бік території домоволодіння В. В. Цуркан», – розповів Олександр Гопкал.

Окрім того, в ході перевірки прокуратурою Доманівського району Миколаївської області встановлено, що ворота, якими В. В. Цуркан користується, за технічною документацією відносяться до приватного володіння В. В. Пригаріна, наголосив О. Гопкал.

Також він акцентував увагу на тому, що згідно з довідкою, виданою Прибузькою сільрадою від 30.05.2014, було запрошено комісію для проведення повторного вимірювання, обстеження та визначення меж земельних ділянок по вул. Шевченка, 41 у с. Прибужжя та здійснення подальшої приватизації земельної ділянки. Після проведення необхідних обчислень визначено, що площа земельної ділянки (присадибна), яка відводиться у власність В. В. Цуркан, становить 0,1479 га.

Наостанок начальник Доманівського відділення поліції зауважив, що 30.01.2015 дане кримінальне провадження було закрито у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення. Також Олександр Гопкал акцентував, що із зазначеного питання громадянам необхідно звернутися до суду в порядку цивільного судочинства з метою захисту своїх майнових прав.

Підготувала Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий