Аграрна партія: через відродження села – до відродження всієї України

Село – колиска української нації. Саме материнська та батьківська хата із незмінним вишневим садочком дала дорогу в життя багатьом національним геніям, виплекавши у калейдоскопі століть унікальну українську ідентичність. Ця беззаперечна істина не піддається сумніву навіть у XXI столітті. Ба більше: наразі аграрний потенціал може стати тим потужним локомотивом, котрий витягне за собою всю українську економіку, а з нею – розбудує українську культуру, освіту, охорону здоров’я, інші важливі галузі.

Адже навіть у непростих умовах сьогодення українські аграрії продовжують стабільно працювати, забезпечуючи своєю самовідданою працею продовольчу безпеку та дорогоцінні валютні надходження для країни, яка перебуває у стані війни та перманентної політичної й економічної кризи.

Тим парадоксальнішим виглядає той факт, що сучасний український парламент практично не представлений політиками, які захищають інтереси національного сільгоспвиробника. Так, у Верховній Раді є чимало депутатів, котрі ведуть свій родовід із сільської місцини або ж професійно займаються сільгоспвиробництвом. Натомість, «розчинившись» у парламентських фракціях та підкорившись волі своїх «вождів» та реальних господарів партій, вони мало впливають на підтримку та відродження аграрного сектора економіки.

Натомість на українському політичному обрії нещодавно з’явилася, точніше, відродилася після довгих років забуття Аграрна партія Україна – партія, котра вже в своїй назві декларує свої наріжні програмні принципи та засади діяльності. Утім гучно ця перспективна політична сила нагадала про себе вже під час місцевих виборів восени цього року. Власне, підсумки виборчої кампанії та завдання на день прийдешній обговорювалися на VII з’їзді Аграрної партії України (АПУ), який відбувся 13 грудня у столиці нашої держави.

Простора та велична зала Національного палацу мистецтв «Україна» ледь вмістила всіх охочих долучитися до процесу державотворення. Лише делегатів на з’їзд прибуло майже шість сотень – з усіх регіонів країни, навіть звільнених територій Луганської та Донецької областей. Крім того, уважно спостерігали за роботою політичного форуму ще декілька тисяч запрошених гостей! І попри значний обсяг роботи та її тривалість, а це п’ятигодинний марафон, з’їзд відбувся за напрочуд цікавої та конструктивної атмосфери, виробивши ряд важливих стратегічних рішень.

Прес-конференція Віталія Скоцика.

Перед початком форуму голова Аграрної партії України Віталій Скоцик дав прес-конференцію, під час якої розповів про хід партійного будівництва та дав оцінку жовтневим виборам до місцевих органів влади. На думку В. Скоцика, партія достойно пройшла виборчу кампанію. З вересня 2014 року, відколи було відроджено підзабутий бренд, АПУ побудувала партійні організації у всіх регіонах України. При цьому, на відміну від традиційних політичних сил, Аграрна партія відбудовувалася не зверху вниз, а навпаки. Відтак Аграрну партію цілковито можна назвати народною, адже вона будувалася самим суспільством і не залежить від жодного олігарха.

Крім того, імпонують головні стратегічні цілі, на основі яких АПУ формує власну ідеологію. Як сказав Віталій Скоцик, слово «аграрна» в назві партії говорить лише про те, що вона використовує конкурентні переваги українського сільгоспвиробництва як основу для відродження економіки та всієї країни.  Аграрна партія по суті є справді загальнонаціональною партією, яка здатна об’єднати не лише всі верстви населення, а й усі регіони – від Заходу до Сходу, Південь і Північ.

Нагороду отримує А. Гасюк (праворуч).

Власне, самі результати нещодавніх виборів красномовно продемонстрували, що Аграрна партія – це партія всієї України. Маючи об’єктивно невеликий «стартовий забіг», молода політична сила фінішувала серед лідерів виборчих перегонів. Аграрна партія отримала представництво у п’яти обласних радах, а також 210 районних та багатьох сільських радах в усіх областях України. Те, що нова сила орієнтується не лише на сільського виборця, свідчить і такий факт: до міських рад обрано 186 представників Аграрної партії України. А загалом, за кількістю обраних депутатів (3472), АПУ впевнено увірвалася до чільної п’ятірки. І середній рівень підтримки у 7,9 відсотка вже на ближчих парламентських виборах виведе Аграрну партію у розряд парламентських. У цьому немає жодних сумнівів, адже за показником ефективності своєї діяльності АПУ стала лідером серед українських партій.

– Чому ми досягли такого результату? Насамперед тому, що задіяли «ініціативу знизу», – поділився секретами успіху голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. – Крім того, до лав партії увійшли люди, які і під час виборів продовжували займатися звичною справою – організовували свята села, підтримували школи, дитсадки, спортивні команди. Але тепер ми заявили про це на всю країну.

Фактично результати АПУ на виборах об’єднали країну. Навіть на сході країни, де виборці звикли віддавати свої голоси лише одній «панівній» партії, Аграрна партія мала чудовий електоральний ужинок: майже 12 відсотків голосів у Луганській області та 14,5 – у Донецькому регіоні!

Але партія, як запевнив її голова, ні в якому разі не зупинятиметься на досягнутому: серед нагальних завдань – створити розгалужену партійну мережу в кожному місті, районі, населеному пункту – з тим, щоб на кожні півсотні виборців приходився щонайменше один член АПУ. А переконавши пересічного виборця у правильності своїх цілей, партія має на меті йти на парламентські вибори та перемагати, виборовши 160-165 депутатських місць у складі майбутнього парламенту.

Миколаївська делегація.

– Наші гасла зрозумілі і близькі українцям, – зазначив Віталій Скоцик. – І ми – це не просто партія захисту інтересів селян, а партія – інструмент побудови нової країни. Такої країни, яку мають німці, поляки, американці.

В основу своєї діяльності партія поклала три ключові засади, а саме – подолання безробіття і створення нових робочих місць, благополуччя кожного окремого громадянина, безпека. Чітко партія декларує і своє ставлення до можливості продажу земель сільськогосподарського призначення. «Земля, – наголосив лідер АПУ, – має назавжди залишатися вічною цінністю українського народу». Значною мірою завдяки активній позиції членів Аграрної партії вдалося ще на рік продовжити мораторій на продаж українських чорноземів.

– Ми будемо і надалі пролонговувати цей мораторій, – зауважив Віталій Скоцик, – поки не вийдемо на нормальний рівень розуміння аграрної реформи. Ні в якому разі не можна дозволити, щоб земля стала власністю однієї людини або кількох іноземців.

Рішучою є й позиція Аграрної партії щодо «податкових новацій» від уряду. На думку делегатів з’їзду, наміри скасувати спеціальний режим ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК і звуження застосування спрощеної системи оподаткування можуть призвести до краху в аграрному секторі, відтак – до непоправних наслідків для всієї країни. У попереджувальному загальнонаціональному страйку, котрий Аграрна партія провела 10 грудня, взяли участь близько 100 тисяч чоловік. Але якщо голос аграріїв не буде почуто, партія залишає за собою право вдатися до крайніх заходів – перекриття магістральних автомобільних трас та проведення масових акцій протесту біля будівлі уряду.

Серед інших у роботі форуму взяла участь і делегація Миколаївської області. На місцевих виборах цього року Аграрній партії не вистачило усього 0,7 відсотка, аби увійти до обласної ради. Натомість АПУ делегувала своїх представників до п’яти районних рад Миколаївщини – Арбузинської, Веселинівської, Вознесенської, Врадіївської, Казанківської.

Зважаючи на те, що партійне будівництво на теренах Миколаївського регіону фактично розпочалося лише у вересні цього року, такі показники можна вважати значним успіхом. «Найближчим часом, – каже керівник Миколаївської обласної організації АПУ Анатолій Гасюк, – маємо на меті створити місцеві партійні осередки у кожному районі та місті нашої області. Наш потенціал дуже значний, адже, по-перше, робимо ставку не лише на аграрних виробників, а й на вчителів, лікарів, представників інших професій. А, по-друге, чимало краян розділяє нашу ідеологію. В аграрній країні саме Аграрна партія має займати лідируючі позиції». До речі, і сам Анатолій Гасюк має беззаперечний авторитет серед своїх однодумців: 28 листопада цього року делегати регіональної партійної конференції одноголосно обрали його керівником обласної організації Аграрної партії України.

Щодо безпосередньо роботи з’їду, то він розпочався напрочуд урочисто – з виконання Національним хором України ім. Г. Верьовки Державного гімну та дружнього привітання Анжея Бутри, представника Польської селянської партії. Наразі ця найчисленніша польська партія відіграє надзвичайно важливу роль у житті своєї країни. Пан Бутра зазначив, що Польща, попри набагато гірші, ніж в Україні, стартові умови, досягла великих успіхів як у сільському господарстві, так і в цілому в економіці. Тож приклад північно-західного сусіда може стати дороговказом і для України в процесі  побудови потужної європейської держави. І дуже символічно, що партійний форум було проведено у день святого Андрія Первозванного. На переконання Віталія Скоцика, саме Аграрна партія має стати для України тим апостолом, який допоможе вивести країну на шлях сталого розвитку та процвітання.

Подібна думка простежувалася і у виступах делегатів VII з’їзду АПУ.

– Мені імпонують ключові цілі Аграрної партії, – зауважила голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко. – Адже вони передбачають і відродження нашої національної культури, звичаїв та обрядів. А плекання культурної і духовної спадщини є головним завданням для будь-якої держави.

Депутат Хмельницької обласної ради від Аграрної партії Андрій Гордійчук зауважив, що жодна інша політична партія не виголошує аграрну галузь як основу нашої країни. Тому, напевно, не випадково, що ідеї партії на місцевих виборах у Хмельницькій та Чернівецькій областях підтримали майже 100 тисяч виборців.

А делегати Луганської та Донецької областей наголосили іще на одній передумові, на якій має відбуватися відродження країни, – настання довгоочікуваного миру.

Голова недавно створеного «Аграрного об’єднання» у Верховній Раді Леонід Казаченко заявив про недопустимість утиску економічних прав селян. «Чому в той час, коли щороку розкрадається близько 200 мільярдів бюджетних коштів, у селян шляхом податкових реформ намагаються забрати 20 мільярдів?», – риторично запитав народний депутат.

Цього не можна допустити, вважає і голова Криворізької районної організації Аграрної партії Володимир Мельник. Власне кажучи, єдність у цьому питанні висловили всі делегати, схваливши відповідне звернення до вищих органів влади в Україні. Чи почують голос селян на столичних владних пагорбах?

Під час форуму було також оновлено керівні органи та символічно вручено партійні квитки новим членам Аграрної партії. Серед них – такі відомі особистості, як олімпійська чемпіонка  зі спортивної гімнастики Стелла Хлус-Захарова, заслужений енергетик України, президент Асоціації «Українське бюро винограду та вина» Іван Плачков, український літературний і громадський діяч, журналіст Олександр Михайлюта та інші достойники. Приємно також відзначити, що серед групи нагороджених з нагоди професійного свята працівників АПК – і наш земляк з Веселинівщини, заслужений працівник сільського господарства України, голова обласної партійної організації АПУ Анатолій Гасюк.

Гідним завершенням насиченої програми з’їзду стала чудова культурна програма, яку забезпечили відомі співаки – брати Дмитро та Назарій Яремчуки, Ірина Федишин, а також актор Олексій Богданович.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий