Обговорили співпрацю з Норвегією

30 листопада заступники голови облдержадміністрації Микола Романчук, Оксана Янішевська та міський голова Олександр Сєнкевич зустрілись з військовим аташе Королівства Норвегії Хансом Петер Мідтуном.

На зустрічі також були присутні директор Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» Володимир Рубцов, директор інституту післядипломної освіти ЧДУ імені Петра Могили Ганна Норд.

Іноземна делегація перебуває на Миколаївщині з метою вручення сертифікатів спільної програми України та Норвегії в рамках реабілітації, перекваліфікації, адаптації військовослужбовців та їх сімей. У цьогорічній програмі на базі Чорноморського державного університету імені Петра Могили взяли участь 35 осіб. В Україні та в Миколаєві, зокрема, програма реалізовується завдяки Міжнародному благодійному фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації». Програма діє в Україні вже 12 років, пройшли її 7 тисяч людей.

Заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська подякувала за реалізацію проекту та зазначила, що його впровадження в регіоні має велике значення:

«В Україні проходить антитерористична операція, велика кількість військовослужбовців – це вихідці з нашої област, які беруть участь в АТО. На сьогоднішній день на території області більше 2 тисяч демобілізованих, з них 30 осіб отримують другу вищу освіту. Надзвичайно важливо, аби демобілізовані військовослужбовці пройшли соціально-психологічну реабілітацію і мали можливість здобути нові професії, так само, як і члени іх сімей».

Оксана Янішевська зазначила, що програма працює в 12 українських університетах і подякувала, що ЧДУ імені Петра Могили входить до цього переліку.

Директор Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» Володимир Рубцов розповів, що Норвегія підтримала проекти України вартістю 1 млрд.200 млн. гривень, і головна умова такої плідної співпраці – активна участь українських університетів.

– З лютого ми плануємо посилити підтримку Чорноморського університету. Розробляємо нові програми – професійна підготовка урядовців по євроінтеграції, розробка планів соціально-економічного розвитку, розвиток електронного уряду та багато іншого. Вже підписали договір про співпрацю з Королівством на наступні 5 років, у рамках якого намагатимемось максимально посилити участь норвезьких партнерів у вирішенні проблемних питань нашого регіону, в тому числі у залученні інвестицій.

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Романчук розповів іноземним гостям про регіон та зазначив, що Миколаївщина завжди відкрита та готова до нових співпраць, нових соціально-економічних зв’язків.

У свою чергу, міський голова Олександр Сєнкевич подякував за візит та висловив надію, що представники Королівства Норвегії зможуть розгледіти весь потенціал Миколаєва. Він представив свою концепцію створення IT-Кластеру – об’єднання та співробітництво всіх кампаній IT сфери міста Миколаєва для утворення єдиної схеми: Держава – IT-компанія – Випускники ВНЗ – під контролюванням міста.

«IT – перспективна сфера: велика заробітна плата, інтелектуальний розвиток, міжнародне співробітництво. Це сфера, яка має можливість задіяти велику кількість безробітних», – наголосив мер.

Оксана Янішевська додала, що ще один фактор зацікавленості Миколаївщини у створенні нових робочих місць – велика кількість переселенців. За її словами, на сьогоднішній день область прийняла близько 9 тисяч внутрішньопереміщенних осіб, більше 2,5 тисячі з них – діти, приблизно 100 – студенти ВНЗ.

Ханс Петер Мідтун подякував за гостинність і зазначив, що у морських націй українців та норвежців багато спільного: «Україна будує свої майбутнє на базі розвитку, і після завершення конфлікту, коли Україна зможе повністю розкрити свій потенціал, я впевнений, її чекає величезне майбутнє».

Під час зустрічі обговорили інвестиційну привабливість Миколаївської області. Микола Романчук розповів про суднобудівну, транспортну та морегосподарські галузі, які, за його словами, за рахунок вигідного територіального розміщення області є ключовими для вкладення інвестиційних коштів.

Учасники зустрічі домовилися про довгострокове співробітництво, прозору і налагоджену співпрацю.

 Прес-служба ОДА

Добавить комментарий