І зазвучав «Гаудеамус»

Ось і завершив свою роботу щорічний конкурс-фестиваль «Ліра» творчо обдарованої молоді Первомайського політехнічного інституту та коледжу НУК ім. адмірала Макарова. Все начебто традиційно та планово, більше того – креативно та запально. Чого б іще бажати! Та ні, таки довершеності немає меж. Тож вирішили цього року нову родзинку додати. І зазвучав всесвітній студентський гімн, який надав святу академічності й особливої атмосфери. Та про все по-порядку.

Нагадаємо, що студентська «Ліра» – це своєрідний іспит, який складають лише студенти-першокурсники і лише на свій перший День студента. Це виявлення творчо обдарованої молоді, виховання художньо-естетичної культури та стимулювання творчого самовдосконалення. А ще – це виснажливі тижні підготовки, хвилюючі хвилини виступів та незабутні емоції. Це багато друзів, які ще донедавна були просто однокурсниками. Власне, це своєрідне шоу талановитих і креативних молодих людей, це свято творчості та патріотизму, молодості та краси, яке єднає всіх в одну велику родину та наповнює серця любов’ю до рідного краю та вірою у щасливе майбутнє.

Та цьогорічна «Ліра» збила усіх з пантелику. Спочатку своєю організованою підготовкою, а потім вражаючими виступами. Такого ажіотажу та масовості у виші не пам’ятають навіть викладачі-старожили. Було усілякого, пригадують вони, та щоб ось так з «Гаудеамусом» – уперше!

Тож ідея зі студентським гімном спрацювала й підняла дух на висоту. А там уже його підхопили першокурсники, креативність яких у цьому році аж зашкалювала. Окрім креативності й вишуканості, вразила й масовість. Групи в цьому році були органічними й єдиними. Як підкреслив директор інституту Сергій Доценко, «перевершили самих себе».

Потрібно сказати, що першокурсники демонстрували свої обдарування у вокальному, хореографічному жанрах та художньому читанні, що підсилювалося елементами репу та бітбоксу. Словом, вражали своїми талантами. І їм це вдалося! А ще більше їхнім кураторам, бо ж у своїй більшості підготовкою своїх артистів займалися саме вони.

А виступи оцінювало незалежне журі, до складу якого увійшли професійні вокалісти та хореографи. Головою журі було обрано Ганну Клопотовську, відомого в місті керівника дитячого гурту «Нерозлучні друзі». Визначитися щодо переможців, за висловом голови журі, було дуже складно, бо кожна група внесла в загальний настрій картини свою неординарність та певного роду егоцентричність. Та все ж таки після непростого обговорення журі зважилося на оголошення результатів. Спочатку були заохочувальні подяки, потім назвали кращих у певних номінаціях і лише наприкінці, тримаючи інтригу, оголосили переможців. Ними стали чотири групи – дві з коледжу – 151 П та 112 ОКС та дві інститутські – 10 ІМ та 12 ЕП. Усі вони отримали заслужені аплодисменти та шквал емоцій.

Свято пісень, запальних танців та яскравих емоцій закінчилося, але воно повернеться наступного року навесні уже під час фестивалю-конкурсу у драматичному жанрі. Повернеться, щоб знову запалити нові імена на зоряному небосхилі політеху.

Тож вітаємо усіх переможців та учасників фестивалю й бажаємо успіхів на творчій ниві, нових звершень у наукових лабіринтах і щастя в особистому житті.

Наталія КЛИМЕНКО

Добавить комментарий