Надія дозволяє дивитись у майбутнє

Кажуть, що людина без їжі може прожити сорок днів, чотири дні – без води, вісім хвилин – без повітря і лише одну секунду – без надії. Саме надія дозволяє нам пережити складні часи, додає енергії, щоб сміливо дивитися в майбутнє. Та щоб надії стали реальністю, потрібно вірити самому й стимулювати віру й упевненість у перемозі в інших людях.

І той, хто бажає змінити світ, повинен почати з себе. Головне – мати бажання, а шлях до втілення наміченого завжди знайдеться. Надія, віра, сильне бажання допомагають об’єднати навколо ідеї сподвижників і цілеспрямовано досягати мети.

Соціальна справедливість, створення для всіх громадян, хто потребує допомоги, рівних можливостей для самореалізації, поліпшення рівня життя – головний пріоритет у вирішенні питань соціального захисту інвалідів, громадян похилого віку.

Одним з основних пріоритетних напрямків роботи органів влади та громадських організацій області є створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими можливостями здоров’я, їх інтеграція та адаптація у суспільстві.

На цей час на Миколаївщині проживає 61 тис. інвалідів, у тому числі 31,3 тис. інвалідів унаслідок загального захворювання, 8,4 тис. інвалідів з дитинства, 4,4 тис. дітей-інвалідів.

Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється на підставі Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321.

З початку 2015 року видано 517 інвалідних візків, 2585 одиниць технічних та інших засобів реабілітації та 12706 одиниць протезно-ортопедичних виробів.

Санаторно-курортним лікуванням забезпечено 668 осіб, у т. ч. 361 ветеран війни, 289 інвалідів від загального захворювання та з дитинства та 10 супроводжуючих осіб.

Компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування отримали 613 осіб на загальну суму 179,9 тис. грн.

На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1076 інвалідів усіх категорій.

З початку року видано 6 автомобілів за рахунок коштів державного бюджету та 1 автомобіль в якості гуманітарної допомоги.

В області функціонує 11 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Миколаєві, м. Первомайську, м. Вознесенську, Арбузинському, Баштанському, Березнегуватському, Врадіївському, Доманівському, Новобузькому, Новоодеському та Снігурівському районах та 8 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З початку 2015 року реабілітаційними послугами охоплено 533 дитини-інваліди.

На постійному контролі органів соціального захисту населення області перебуває питання щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції, які мають інвалідність. Таких осіб в області на сьогодні 99 (у тому числи 60 інвалідів війни і 39 інвалідів загального захворювання).

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р.№ 407 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. Станом на 19.11.2015 на обліку для отримання житла в області перебувають два учасники антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, у державному бюджеті для Миколаївської області на ці цілі передбачено 716,75 тис. гривень.

Проводиться підготовка до укладання договорів на закупівлю двох квартир.

Також на постійному контролі органів влади – питання щодо протезування та надання технічних та інших засобів реабілітації учасникам антитерористичної операції, яким встановлена інвалідність.

Станом на 01.10.2015 з числа зазначеної категорії 7 осіб забезпечені технічними засобами реабілітації, потребують забезпечення технічними засобами реабілітації – 10 осіб, усім потребуючим замовлено технічні засоби реабілітації, заявки взято в роботу підприємствами виробниками.

Забезпечені протезно-ортопедичними виробами 13 осіб, потребують забезпечення зазначеними виробами 8 осіб, усім видано направлення для забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Однією з головних причин недостатньої активності, а по суті ізоляції людей з обмеженими фізичними можливостями (з вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату) є недоступність для них об’єктів соціальної інфраструктури, індивідуального житла, громадського транспорту, пішохідно-тротуарної зони, шляхової мережі тощо.

Для забезпечення безперешкодним доступом об’єктів соціальної інфраструктури щороку ініціюється проведення інвентаризації об’єктів соціальної інфраструктури області на їх пристосованість до потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення та проведення роботи з їх облаштування.

По області загальна кількість об’єктів соціальної інфраструктури становить – 5604, з них облаштовано з урахуванням державних будівельних норм – 3349 об’єктів.

Облдержадміністрацією значна увага приділяється підтримці підприємств громадських організацій інвалідів, яких в області на сьогодні 10. На цих підприємствах працює 232 особи, з них – 156 осіб з інвалідністю.

З метою підтримки їх діяльності облдержадміністрацією з 2009 року, за поданням департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, готуються доручення структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад щодо сприяння у залученні підприємств громадських організацій інвалідів до участі у закупівлі товарів, робіт і послуг для державних потреб, також надаються інформації щодо продукції, яка виробляється підприємствами громадських організацій інвалідів у Миколаївській області із зазначенням цін. Виконання даних доручень тримається на постійному контролі облдержадміністрації.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Оставить комментарий