Під знаком «Вікторії»

Його величність Футбол знову опинився в епіцентрі уваги спортивної спільноти Миколаївщини. У неділю, 15 листопада, на штучному полі Центрального міського стадіону обласного центру володарював справжній футбол – комбінаційний, натхненний, цікавий. А зважаючи на те, що за перипетіями подій на полі стежили кілька сотень уболівальників, гра перетворилася на неперевершену спортивну феєрію, яка нікого не залишила байдужим.

Отже, у фіналі 23-го за ліком Кубка з футболу серед сільських колективів на призи газети «Рідне Прибужжя» пам’яті журналіста Миколи Баранова зустрілися команди «Вікторія» (Єланець) і «Кам’яне» (Новобузький район). Слід сказати, що обидві команди цілком заслужено вибороли фінальні путівки. «Вікторія» послідовно обіграла ФК «Братське», ФК «Дорошівка» (Вознесенський район) і ФК «Кінецьпіль» (Первомайський район). А команда з Новобужжя взагалі здолала кожного зі своїх суперників із розгромним рахунком, залишивши за бортом змагань ФК «Казанка», ФК «Славія» (Баштанський район) і ФК «Удар» (с. Себине Новоодеського району).

Момент гри.

Та й взагалі сільський спорт, зокрема футбол, не обділені увагою на теренах Новобузького і Єланецького районів. Завдяки небайдужості та ініціативності директора Новобузького районного фізкультурно-спортивного клубу «Колос» Віктора Бєлінського, а також підтримці меценатів та сільських рад футболісти району виступають не лише у районних, а й в обласних змаганнях. От і команда «Кам’яне» відчуває постійну опіку з боку приватного підприємства «Римчук», очолюваного Миколою Римчуком. Футболісти забезпечені всім необхідним для успішних виступів, а команду палко підтримують численні уболівальники. Попри значну відстань до обласного центру та практично відсутність автодороги, за кам’янців на трибунах приїхав уболівати цілий десант «тіффозі»!

Не менше уваги приділяють головній футбольній команді району й на теренах Єланеччини. Протягом футбольного року команда «Вікторія» (Єланець) демонструвала сильну гру, добиваючись вагомих результатів. Зокрема у серпні єланчани цьогоріч здобули Кубок агропромислового комплексу області пам’яті Ю. Маврокордато, завдавши поразки баштанській «Славії» – 4:2.

Про рівень єланецької футбольної дружини свідчить і той факт, що «Вікторія» вийшла до фіналу Кубка «Рідного Прибужжя» вчетверте поспіль, таким чином наблизившись до рекордних показників команд з Баштанки та Степового. Долею команди опікуються як спонсори – президент клубу, фермер Микола Істраті, а також відомий аграрій, депутат обласної ради Юрій Кормишкін, так і органи влади – Єланецька райдержадміністрація на чолі з Василем Богданцевим і Єланецька селищна рада, керована Любов’ю Баденко. Затято підтримують своїх улюбленців і численні уболівальники. Звідси – й відповідний результат. І, судячи з усього, «Вікторії» до снаги підкорити ще вищі щаблі обласного аматорського футболу.

Варто зазначити, що фінальному поєдинку передувала велика організаційна робота з проведення попередніх етапів Кубка «РП». За це висловлюємо щиру подяку співорганізаторам турніру – обласній організації ФСТ «Колос» (голова – заслужений працівник фізичної культури і спорту Володимир Борухов, його заступник Валерій Запорожець), а також організаторам матчів на місцях. Попри труднощі та кризи, футбол на селі люблять, це, безперечно, спорт № 1. І немає сумнівів, що завдяки такій підтримці сільський футбол не тільки існуватиме, а й розвиватиметься.

А за сприяння в організації фіналу хочемо висловити подяку власникам штучного поля, зокрема – Миколі Пихтіну. І, забігаючи наперед, треба відзначити чітке суддівство фінального та багатьох інших матчів Кубка «РП» досвідчених футбольних арбітрів – Віктора Колісника, Олександра Мерцалова і Олександра Гуцу.

Власне, стартовий свисток судді в полі В. Колісника й поклав початок чудовій футбольній виставі, в якій знайшлося місце і талановитій грі авторів, і захопленій реакції «глядацької зали», і, звісно ж, найсмачнішій вишеньці на святковому торті – красивим забитим голам. Не підвела й погода – чудовий сонячний, не по-осінньому теплий день сприяв і хорошій грі, і гарному настрою всіх учасників футбольного свята.

Футболісти села  Кам’яного та їхні вірні вболівальники.

Щодо прогнозів на матч, то, за оцінкою багатьох експертів, команди в однаковій мірі могли розраховувати на успіх. Власне, дебют зустрічі пройшов за цілковито рівної гри – футболісти немов намацували шпарини в захисті суперника. І все ж активніше діяли єланчани. Вони й відкрили рахунок забитим м’ячам на 9-й хвилині: Дмитро Кухаренко з близької відстані замкнув навіс після розіграшу кутового.

Пропустивши гол, футболісти з Кам’яного не знітилися, а почали наполегливо шукати шляхів до воріт суперника. Проте, захопившись атаками, пропустили гострий контрвипад: Сергій Улійчук, отримавши пас у вільну зону, ввірвався у штрафний майданчик команди з Новобужжя й, обігравши воротаря, з гострого кута надіслав «снаряд» за призначенням – 2:0.

Отримавши подвійний удар, кам’янці кинулися у відчайдушну атаку, оголивши тили. І вже в першому таймі єланчани ледве не довели свою перевагу до великої, але в деяких епізодах їм забракло влучності, а підчас блискуче грав воротар Валерій Черненко. Декілька слушних нагод для взяття воріт створили і опоненти, але м’яч уперто не бажав залітати у ворота «Вікторії».

По перерві, а саме на 53-й хвилині, рахунок таки став 3:0 – голом відзначився Роман Кіт. Ще за три хвилини Денис Кригін, розмочивши рахунок, здавалося б, відновив інтригу у фінальній грі. Та буквально у наступній атаці Антон Ліщук, який вийшов на заміну, остаточно схилив шальки терезів на користь «Вікторії». А підвів риску у цьому видовищному поєдинку Дмитро Кухаренко – 5:1.

До честі футболістів Кам’яного, і за такого безнадійного рахунку вони не опустили руки, а намагалися забити бодай один гол престижу. Та не судилося…

Таким чином, єланецька «Вікторія» вдруге в історії стала володарем Кубка на призи нашої газети. Радості футболістів та їх уболівальників не було меж! Одразу після фінального свистка рефері на полі утворилася куча мала – раділи футболісти й уболівальники, діти та дорослі. Та високої оцінки заслуговують не лише переможці, а й гравці команди Новобужжя, які віддали боротьбі всі свої сили…

За участь у фінальному матчі обидві команди були нагороджені грамотами та медалями. Під овації переповнених трибун головний редактор Тетяна Фабрикова вручила переможцям красень-кубок. Крім того, єланецькі футболісти та тренери «Вікторії» заохочені від редакції річною передплатою на газету «Рідне Прибужжя». Індивідуальні призи отримали й кращі гравці у складах своїх команд – Олексій Медвєдєв («Вікторія») і Валерій Римчук («Кам’яне»)

– Хвала переможцям, та не варто засмучуватися й переможеним, – сказала Тетяна Миколаївна. – Адже сьогодні насамперед у виграші – сільський футбол. Усі ми стали свідками цікавого та видовищного поєдинку, ушанувавши таким чином пам’ять одного з ініціаторів проведення Кубка – репортера Миколи Баранова…

У церемонії нагородження також узяли участь Володимир Борухов, Валерій Запорожець, Микола Пихтін і голова обласної федерації футболу Микола Єропунов.

Віват, «Вікторія»! Дякуємо, кам’янці! І – до зустрічі наступного року!

Для історії називаємо імена тріумфаторів Кубка «РП»-2015: Максим Кравчук, Сергій Ткач, Євген Думініка, Микола Воєнний, Микола Райко, Олександр Ліщук, Віталій Лісогор, Дмитро Кухаренко, Роман Кіт, Олексій Медвєдєв, Сергій Улійчук, Владислав Скумін, Олег Гінкул, Антон Ліщук, Олександр Савенко, Дмитро Жорж, Руслан Думяк. Тренер команди – Віктор Бурлака, представник –Олександр Бойчук, президент – Микола Істраті.

Андрій ТЮРІН
Фото Олександра ДВОЙНИСЮКА і Вадима КУЧМІЯ

Оставить комментарий