Чи потрібно жінці займатися політикою?

Можливо, для когось і здасться дивним, що саме ця тема зібрала в одному колі активних жінок міста. Втім, не будемо загострювати увагу саме на цьому, бо сучасна жінка все ж може собі дозволити сьогодні займатися тим, що їй до душі. Не винятком тому є й політична активність та свідомість.

Тим паче, що зустріч відбулася відразу після місцевих перегонів. І навіть більше говорили не про те, чи потрібно займатися жінці політикою. Більше все ж уваги приділили жіночому представництву у владі та результативності роботи в парламенті. А зважилася на таке лідерка місцевої жіночої організації Олена Константинова.

Скажу відверто, така зустріч проводилася уперше, тож (без усілякого піару) викликала неабияку зацікавленість. Тим паче, що серед запрошених були як молоді жінки-політики, так і з певним досвідом роботи. Хтось відпрацював у депутатах два скликання, хтось одне, хтось лишень знайомиться з цією діяльністю. Були й такі, які уперше проходили виборчі іспити. Як кажуть, загартовувалися політикою та випробовували свої сили. Більше того, змагалися нарівні з чоловіками, бо ж у політиці стать не важлива. Хоча квоти придумали і лишень тридцять відсотків за новим законом відвели для жінки місця в парламенті. Мовляв, і так вистачить. На що жінки заявили, що за їхньою участю в парламенті більше користі. Бо, що не кажи, а на противагу чоловічій прямоті та напористості, жіноча компромісність завжди має свої переваги. Тому, обговорюючи роль жінки в політикумі, дійшли висновку, що жінка й політика, по-перше, жіночого роду, по-друге, обидві мінливі, по-третє – вибагливі та непередбачувані. Тож схожість ідентифіковано. Тепер – до справи!

І хоч, можливо, не усім чоловікам до вподоби така емансипованість жінки, бо, що не кажи, а таки більшість воліла б нас бачити на кухні, в церкві та з дітьми. Та все ж визначатися в пріоритетах, як на мене, самій жінці. І якщо вона для себе обрала соціальну активність, то це її вибір. І тут уже даруйте, любі чоловіки. Сприймайте, те що, власне, ви заслужили. Тож виявляється, що загальноприйнята думка, що чоловіки – кращі лідери та керівники, всього лише стереотипи. Насправді найбагатшими країнами світу, які мають розвинену економіку, правлять жінки. Скажете, випадковість? Та в історії не буває випадковостей, там є лише закономірність.

Наталія Клименко

Оставить комментарий