М’ясний бунт у Первомайську

Свині у Первомайську хоч і не мруть, та все ж і тут рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії заборонили забій тварин удома й торгівлю свининою аж до середини грудня. Ситуацію взяли під контроль державні ветслужби. Кажуть, щоб запобігти поширенню збудника африканської чуми. А ще взялися відслідковувати шлях переміщення живих тварин на місцевій території. До справи, до речі, долучили усіх, хто хоч у якийсь спосіб може вплинути на санітарно-епідеміологічну ситуацію – від мера до представників національної поліції.

Натомість підприємцям, що займаються реалізацією м’яса на Первомайщині, обласне керівництво запропонувало альтернативний варіант – тушки свиней, які заготовлені в централізованому порядку і мають відповідну ветеринарну документацію.Та за значно вищою ціною. Обурившись таким, як на думку підприємців, зухвалим рішенням вищих інстанцій, люди влаштували акцію протесту під стінами м’ясного корпусу на місцевому центральному ринку. Вони намагалися відстояти свої права на подальшу роботу та воліли познайомитися з адміністрацією м’ясного корпусу, бо, кажуть, що знають лише контролера. Люди вимагали ясності в цьому питанні, вважаючи себе ошуканими. За їхніми словами, хтось у цей складний час намагається ними маніпулювати, спеціально нагнітаючи ситуацією. Комусь, мовляв, це вигідно.

Люди також обурюються й тим, що реалізацію яловичини не заборонено. Якщо закривати корпус, то уже повністю до кінця карантину, який поки що триватиме до 7 грудня. Своє невдоволення вони також висловили і міській владі, побувавши у владних кабінетах. Зустрічалася з ними міський голова Людмила Дромашко та представники ветслужби. Мітингувальникам було доведено до відома, що розпорядження, яке викликало хвилю невдоволень, прийнято не у Первомайську, а в області – Головним управлінням ветмедицини в Миколаївській області. Щодо Первомайська, то згідно з проведеною інвентаризацією у місцевих ветслужбах, як не дивно, свинопоголів’я де-юре – немає, а де-факто – є. Скільки саме – наразі невідомо.

Тож питання щодо обладнання стаціонарної бійні, про яку чомусь заговорили лише в цій критичній ситуації, вирішувати на даний момент немає сенсу.

А між тим стало відомо, що в сусідній Врадіївці, за повідомленням місцевої ветеринарної медицини, виявлено ще одне вогнище африканської чуми. Отже, карантин, швидше всього, буде продовжено аж до Нового року.

Та, незважаючи ні на що, м’ясний корпус продовжує працювати. Тут реалізується в основному яловичина та птиця. А минулими вихідними сюди було завезено ще й дев’ять тушок свинини зі всіма необхідними ветдокументами. Ось тільки ціна дещо куслива, майже під сто гривень. Щоправда, сьогодні в місті можна придбати свинину й на стихійних ринках, які відслідкувати вкрай важко. Так що африканська чума дає про себе знати і у Первомайську, тим паче, що встановлена раніше зона захисту та спостереження значно розширилася і дійшла до приміських сіл. Але, як запевнили місцеві ветслужбовці, ситуація під контролем.

Влада Вербицька

Оставить комментарий