Studdramcom.ua презентує

У студентському житті первомайських політехівців новина. У них запрацював творчий колектив драмгуртківців під керівництвом Наталії Клименко. Причому створено його на базі однієї студентської групи. Нещодавно гуртківці презентували свою першу серйозну роботу. І без усіляких на те скромнощів перевершили навіть свої очікування. Тож подробиці читайте далі.

Ідею створення драмгуртка керівник виношувала давно, ще з моменту приходу до навчального закладу. А це ні багато ні мало – уже четвертий рік. Та, як буває зазвичай, через суєту суєт сьогодення не завжди вдається реалізувати в життя задумане. То часу не вистачає, то «добрі» люди допомагають. Та життя така штука, яка все розставляє на свої місця. Не винятком стала й історія з драмгуртком. Заявивши про себе ще в минулому році уривком з «Лісової пісні», гуртківці замовчали практично на рік. І лишень восени 2015-го, а саме в переддень Дня словесності, нагадали про себе безсмертною класичною п’єсою Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Причому адаптованою до сучасності, бо режисерський задум дещо відрізнявся від першоджерела. В двадцятихвилинну прем’єру вдалося втиснути не лише основний зміст комедії, а й переплести події з піснями та танцями. Тож, власне, комедія перетворилася у такий собі легкий комедійний водевіль з нотками глибокої моралі. Скажімо так – все у стилі Нечуя-Левицького.

Артисти, а це, як не дивно, студенти лише однієї 211-ОКС групи, за доволі короткий час зуміли перевтілитися у героїв комедії й відтворили на сцені реальні сімейні картини життя українця не лише минулого, а й сьогодення. Студенти грали з таким натхненням та азартом, що опісля навіть заслужили слова високої похвали з боку присутніх. А окремі з них отримали від членів комісії запрошення на навчання до інституту культури.

Олександр Попіль, Дмитро Стернат, Тетяна Заіченко, Жанна Баграновська, Геннадій Ушаков,  – це далеко не повний перелік учасників постановки.

Слово, пісня й танець були покладені в основу режисерського задуму. І все це блискуче зуміли втілити в життя вищеназвані студенти. Щоправда, допомагали їм співачки з «Червоної калини» (керівник Ольга Попова) та танцівниці під керівництвом Олени Куліш. За що їм особлива подяка.

Та найголовніше – вся постановка була просякнута ідеєю людяності та добра, те, що в світі є найціннішим.

Потрібно додати, що прем’єра не пройшла повз справедливого ока адміністрації, яка преміювала акторів поїздкою до обласного театру.

На перспективу драмгуртківці планують нову серйозну роботу, пов’язану з вічними ідеалами добра, любові та вірності. Тому хочеться їм побажати не здавати позицій та наступного разу знову подивувати глядача своєю творчістю та креативністю.

Влада Вербицька

Оставить комментарий