Справа братів: злочинна зграя чи мильна бульбашка?

У Апеляційному суді Миколаївської області завершується слухання апеляційної скарги двох братів – Ігоря Лозового та Івана Власенка, яких Баштанський районний суд засудив до покарання – позбавлення волі на сім років кожного з конфіскацією однієї четвертої майна. Братів визнано винними у скоєнні злочину за частиною 2 статті 187 Кримінального кодексу України «Розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм».

Зазначимо, що і Лозовий, і Власенко раніше до кримінальної відповідальності не притягувалися, у кожного на утриманні – двоє та четверо малолітніх дітей відповідно. Тож, приймаючи таке суворе покарання, суддя Людмила Бойко (вона ж – голова Баштанського райсуду) вочевидь поклала край якомусь злочинному угрупованню, яке «тероризувало» населення району, а то й цілої області.

Як йшлося у публікації «РП» від 18 червня 2015 року «Як із двох братів «розбійників» роблять», братів осудили за «тяжкий злочин» – відібрання у потерпілого по цій справі – Валентина Демченка – аж цілих… 30 гривень. Саме таку компенсацію Лозовий вимагав у Демченка за неякісний ремонт свого комп’ютера. До того ж, і Валентин, і Ігор досить давно знали один одного, мешкаючи в одному селі, відносини у них були нормальними.

Отже, звичайний побутовий конфлікт, свідками якого стали одразу декілька чоловік, у тому числі – неповнолітній брат Валентина та продавець місцевого магазину. Тож виникає слушне запитання: у чому полягала попередня змова осіб з метою вчинення злочину – в тому, щоб на очах багатьох свідків посеред білого дня «розжитися» кишеньковими грошима?..

Абсурдність цього запитання, схоже, очевидна всім. Окрім, щоправда, працівників Слідчого відділу Баштанського районного відділу міліції та судді Бойко, котра, не моргнувши оком, за незначне правопорушення позбавили шістьох дітей годувальників на довгих сім років.

Якими аргументами керувалася суддя Бойко, сказати важко. А ось логіку роботи міліцейського відомства зрозуміти досить легко. Розпочавши кримінальне провадження за статтею «Розбій», доблесні баштанські пінкертони значно покращили роботу свого райвідділу. Адже, замислимось на хвильку, вони викрили цілу злочинну зграю!

До того ж, як стверджують брати, батько потерпілого, колишній працівник правоохоронних органів, спочатку вимагав із них тисячу доларів за те, щоб «зам’яти» ситуацію. Але таких великих грошей у Ігоря та Івана не було, й згодом маховик покарання закрутився на повну потужність…

Щодо чесності та неупередженості працівників Баштанського райвідділу, то тут є великі сумніви. У п’ятницю, 6 листопада, співробітники спецпідрозділу по боротьбі з корупцією СБУ в Миколаївській області затримали «на гарячому» – при вимаганні великого хабара – двох посадових осіб Баштанського районного відділу міліції. Один із затриманих – начальник слідчого відділу РВ Микола Желєзний…

Утім, є надія, що колегія апеляційного суду області детально розібралася в ситуації та вже ближчим часом винесе вирок, який повністю відповідатиме обставинам справи та тяжкості скоєного. Принаймні, під час судових засідань представники Феміди досконало опитали всіх учасників подій та звернули увагу на очевидну плутанину в свідченнях потерпілого і свідка з його боку, а також невідповідність їх показів свідченням інших свідків.

Про ухвалений судовий вердикт «РП» обов’язково повідомить своїх читачів.

Андрій ТЮРІН

 

Оставить комментарий