48 гектарів розбрату

До редакції «РП» звернувся мешканець села Поділля Веселинівського району Ілля Бідник, який представляє інтереси свого товариша Сергія Нагіни. Останній отримав в оренду земельну ділянку площею 48 гектарів для ведення фермерського господарства – відповідно до наказу Головного управління Держземагентства у Миколаївській області від 3 жовтня 2014 року.

Проте до цього часу Веселинівська районна рада не може затвердити надану фермером технічну документацію з нормативної грошової оцінки на цю ділянку. А нещодавно районна прокуратура подала позов до суду, в якому взагалі просить визнати договір оренди недійсним.

Паперова тяганина

«Незважаючи на те, що є рішення суду Веселинівського району про протиправну поведінку місцевих чиновників, є виконавче провадження, районна рада вже вчетверте саботує затвердження наданої Сергієм Нагіною документації, – розповідає Ілля Бідник. – Спочатку районні чиновники аргументували своє небажання поставити підпис під технічною документацією на земельну ділянку тим, що мій товариш не має відповідної освіти, а також необхідної техніки для того, щоб займатися фермерським господарством. Потім голова Веселинівської адміністрації Анатолій Філімонов почав акцентувати увагу на тому, що учасникам АТО теж потрібна земля, а вільних ділянок у селі Поділля не залишилося, запропонувавши Сергію Нагіні добровільно відмовитися від орендованої земельної ділянки».

Також, за словами Іллі Михайловича, депутати районної ради рекомендували його товаришеві звернутися до сільського голови, щоб отримати згоду територіальної громади на використання даної земельної ділянки. А на одній із сесій депутат райради С. Л. Бєдна зауважила, що, оскільки С. Нагіна не звернувся за погодженням до органу місцевого самоврядування, земельна ділянка може бути розподілена між учасниками АТО, які вже подали відповідні заяви. Проте в Головному управлінні Держгеокадастру у Миколаївській області фермеру повідомили: заяви про виділення землі, що знаходиться в його оренді, від учасників АТО не надходили.

Разом із тим, оформивши договір оренди, Сергій Нагіна одразу ж почав господарювати. «Земельна ділянка використовується за цільовим призначенням – для ведення сільського господарства, орендна плата сплачена вчасно та в повному обсязі. С. Нагіна взяв її не для того, щоб якимось чином обманювати державу, а для того, щоб чесно працювати», – наголошує І. Бідник.

Також Ілля Михайлович стверджує, що на позачерговій сесії Веселинівської районної ради, скликаній за виконавчим провадженням, до протоколу засідання були внесені неправдиві свідчення відносно історії цієї земельної ділянки. На прохання місцевих депутатів фермер розповів, що, починаючи з 1998 року, дану ділянку орендував його батько. Після закінчення інституту Ілля Бідник допомагав її обробляти та засівати. Роботи вистачало, адже частина ділянки, яка межує з селом Поділля, до цього часу використовувалася місцевими жителями в якості сміттєзвалища.

«Земля знаходилася в такому жахливому стані, що її ніхто не хотів брати в оренду. Ми ж із батьком очистили ділянку від сміття та привели до ладу», – згадує Ілля Бідник. Проте в 2013 році, після закінчення терміну договору оренди, Головне управління Держземагентства у Миколаївській області відмовило його батькові в продовженні договору. Подавши позов до окружного адмінсуду, родина фермерів усе ж виграла справу. Та навіть після смерті батька, отримавши на руки рішення суду, Іллі Біднику не вдалося поновити право оренди даної земельної ділянки.

Тоді він запропонував зайнятися фермерською справою своєму товаришу Сергію Нагіні, який вже давно мріяв обробляти  землю. Йому, хоч і не без проблем, вдалося укласти договір оренди. Проте, підписавши в Держземагентстві наказ на виготовлення технічної документації та звернувшись до районної ради для її затвердження, фермер отримав відмову.

«У сфабрикованому протоколі сказано, нібито я за певну фінансову винагороду посприяв тому, щоб земельну ділянку надали в оренду моєму товаришеві Сергію Нагіні. Дізнавшись про те, що до протоколу сесійного засідання були внесені недостовірні свідчення, я написав відповідну скаргу до правоохоронних органів», – розповідає Ілля Бідник.

За дозволом – до громади?

До вирішення земельного конфлікту долучився районний суд, куди С. Нагіна звернувся з адміністративним позовом. У постанові судового органу сказано, що земельна ділянка площею 48 га, яку орендує фермер, не перебуває у чиїйсь власності чи постійному користуванні. Тож у лютому цього року суддя А. О. Тустановський визнав дії місцевих чиновників протиправними і зобов’язав Веселинівську районну раду повторно розглянути технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, надану фермером, та прийняти відповідне рішення. Депутати районної ради повторно розглянули це питання, проте й цього разу вирішили відмовити Сергію Нагіні в затвердженні технічної документації.

Мешканець с. Поділля Ілля Бідник підозрює, що районні чиновники навмисно затягують затвердження технічної документації на земельну ділянку, оскільки нею зацікавилися треті особи, які, до речі, володіють набагато більшими земельними площами. Він переконаний, що затвердження документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки – це лише формальність, адже рішення про надання землі в оренду приймається в Головному управлінні Держгеокадастру. «Якщо ж голова районної ради з якихось причин не може поставити свій підпис, він зобов’язаний повідомити орендарю про об’єктивні причини своєї відмови», – наголошує Ілля Бідник. Тим паче, що, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті райради, на сесійних засіданнях депутати регулярно затверджують технічну документацію з нормативної грошової оцінки іншим фермерам.

Ми вирішили дізнатися думку голови Веселинівської райради Інни Долгокерової стосовно цієї конфліктної ситуації. Вона підтвердила, що Ілля Бідник, представляючи інтереси свого товариша Сергія Нагіни, звернувся до органу місцевого самоврядування з відповідною заявою, але вона не знайшла підтримки серед депутатів.

«Районна рада в межах чинного законодавства і в повному обсязі забезпечує розгляд даного питання. Воно неодноразово виносилося на розгляд постійних комісій, до обговорення запрошувався сам заявник, – наголосила Інна Олексіївна. – Проте депутати щоразу приймали рішення не затверджувати дану технічну документацію». Голова Веселинівської райради підкреслює, що кожен депутат, голосуючи за те чи інше питання, робить свідомий вибір і ніхто не може змусити його голосувати «за» чи «проти».

На думку Інни Долгокерової, ситуація, в якій опинився фермер, є результатом недосконалого земельного законодавства. Тож віднедавна на постійних комісіях Веселинівської районної ради була розроблена рекомендація для тих, хто хоче орендувати ту чи іншу земельну ділянку в межах населеного пункту. Заявникам рекомендують звернутися до сільської (селищної) ради та отримати згоду громади на оренду землі.

«Єдине, що сьогодні перешкоджає затвердженню технічної документації, поданої С. Нагіною, – це відсутність погодження з сільської радою. Ми рухаємося в напрямку децентралізації, коли у вирішенні таких питань громада села відіграватиме вирішальну роль», – пояснює Інна Олексіївна і наголошує, що позицію депутатів не слід розцінювати як упереджене ставлення до конкретного фермера, адже в аналогічній ситуації опинилися ще два заявники. В одному з випадків технічну документацію депутатський корпус затвердив більш ніж через півтора року і лише після того, як орендар отримав погодження селищної ради.

Стосовно протоколу сесійного засідання, який, за словами Іллі Бідника, був сфабрикований, голова Веселинівської райради повідомила, що цей факт не знайшов підтвердження, про що свідчать особисті підписи секретаріату та всіх членів лічильної комісії.

Що ж, у даній конфліктній ситуації виникла очевидна правова колізія. З одного боку, законослухняний громадянин виконав усі процедури, необхідні для того, щоб закріпити своє право на землекористування. З іншого боку, депутати райради затято не бажають затверджувати технічну документацію на землю. І це – також їхнє право. У будь-якому разі триматимемо дану ситуацію на контролі й повідомлятимемо про розвиток подій наших читачів.

Анна НІКУЛІНА

6 Comments on “48 гектарів розбрату”

 1. Все той же сiльський голова. Вже рiк в АТО, з них майже 4 мiсяцi на передку приймав участь в бойових дiях (лiто 2015). Своiм односельчанам менi нiчого пояснювати не потрiбно, а iншим хочу вказати на декiлька фейкiв з коментiв дебiлiв:
  1) газет у нас нема, але в 21 ст. е iнтернет i комент я в ньому написав, а не в газетi;
  2) тепер я знаю, хто пише анонiмки в прокуратуру, а iх було вже багато за перioд роботи сiльським головою з 2002 року, в жовтнi 2015 обраний в 4- й раз;
  3) а таких гнид, якi пiдписуються iменем нашого району i йому подiбних чиновникiв, суддiв i прокурорiв ми зачистимо, коли повернемось.
  Так як було ранiше вже не буде.
  А ситуацiя з землею все та ж. Даже взятки Бiднику не допомагають вирiшити питання.

 2. мы то знаем какой ты воин… Ты лучше раскажи как ты в АТО попал?! Этот биднык же на тебя телегу в прокуратуру написал о КОРУПЦИИ. Так ты и себал в АТО!! а теперь героем себя выставляешь гнида?! У тябя же до последнего дня на рабочем столе в заставке рыло путина стояло  ( небось и дома гдето портрет пи……ра висит)?!

 3. сельський голова, 8 месяцев в ато, боец и находясь в донбасе читает газету и пишет коменты – слезы умиления. 

 4. Я, Подільський сільський голова, Лясковський В.В., сьогодні вже 8 місяців як в АТО. Повірте бійцю, якому нічого брехати, мені майже 57 років. Ці хопці – “патріоти” – Бідник і Нагіна, вдвіччі молодші мене. але іх сюди, в Донбас, не затягнеш. В статті майже все неправда, або перекручена правда. Бідник – сільський глитай (куркуль, в самому поганому значенні цього слова), а Нагіна -просто використана підставна особа, яка абсолютно ніякого відношення до сільського господарства не маэ.

 5. Я, Подільський сільський голова, Лясковський В.В., сьогодні вже 8 місяців як в АТО. Повірте бійцю, якому нічого брехати, мені майже 57 років. Ці хопці – “патріоти” – Бідник і Нагіна, вдвіччі молодші мене. але іх сюди, в Донбас, не затягнеш. В статті майже все неправда, або перекручена правда. Бідник – сільський глитай (куркуль, в самому поганому значенні цього слова), а Нагіна -просто використана підставна особа, яка абсолютно ніякого відношення до сільського господарства не маэ.

 6. Дуже знайома сиуація! В Доманівці такі прийоми теж проходять. Суть в цій байці набагато простіша. Цей Сергій Нагіна став поперек горла комусь із власть імущих (яким все мало). А щодо голосування, більшості голосів – так партійна дисципліна. Пам'я таєте як у Верховній Раді голосували за піднятою рукою лідера фракції?

Добавить комментарий