23-й розіграш: у добру путь!

Якщо виборчі пристрасті тільки-но відшуміли, то на зелених полях Миколаївщини лише починаються жаркі футбольні жнива. Адже минулої суботи стартував черговий, уже 23-й за ліком, розіграш Кубка з футболу серед сільських команд на призи газети «Рідне Прибужжя», присвяченого пам’яті Миколи Баранова.

Швидко минає час. Здається, зовсім нещодавно було започатковано новий обласний турнір – з легкої руки голови обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Володимира Борухова та редакції тодішнього «Радянського Прибужжя». Та вже, досить непомітно, змагання підбираються до свого чвертьвікового ювілею.

За понад два десятиліття було зіграно чимало яскравих і видовищних матчів, рясно траплялися й сенсації на футбольному полі, інколи навіть – непорозуміння і конфліктні ситуації. Та щоразу щемить серце, коли чудової осінньої пори на полях лунають свистки футбольних арбітрів, котрі сповіщають про наступний розіграш популярних на селі змагань. Змагань, що зазвичай підбивають підсумки футбольного року Миколаївщини.

Історичним, першим володарем кубка «РП» стали футболісти Новобузького району, які 1993 року перемогли в фіналі команду з Березанщини: основний час зустрічі закінчився унічию – 2:2, і лише в серії післяматчевих пенальті фортуна посміхнулася футболістам з північного сходу області.

Наступного року трофей виграла команда «Старт» (с. Пересадівка Жовтневого району). А наступні п’ять років незмінним переможцем кубкових змагань на призи нашої газети ставали представники футбольної Баштанщини! Але, на жаль, відтоді примножити цей успіх команда з Приінгулля так і не спромоглася – попри те, що ще тричі виходила до фінальної стадії.

Натомість естафету футбольного лідерства гідно перейняли представники Миколаївського району, котрі з 2000-го по 2014-й роки тріумфували у турнірі сім разів! Причому шість разів здіймали кубок над головою футболісти степівського «Колосу» – команди, яка, на жаль, пішла у небуття разом зі своїм легендарним керманичем Володимиром Григоровичем Погорєловим. Нехай земля буде легкою для цієї великої людини, котра дбала не лише про хліб, а й про соціальну сферу, культуру, спорт…

Зазначимо також, що тричі кубок «РП» вигравали команди Новобузького району, двічі – футбольні посланці Жовтневого району. По одній вікторії – в активі футболістів Березанського, Вознесенського, Доманівського, Єланецького та Казанківського районів. До речі, чинним володарем кубка є команда Казанківщини, яка минулого розіграшу переконливо переграла візаві з Єланеччини.

Стисло нагадаємо основні правила турніру. Змагання проводяться за олімпійською системою, кожен етап складається з одного матчу. У разі нічийного результату команди вдаються до пробиття післяматчевих пенальті. І лише у фінальному поєдинку за рівноваги ще буде призначено додатковий час – два тайми по 15 хвилин. Представникам команд варто уважно підходити й до заповнення протоколів матчів – до гри допускаються лише футболісти з реєстрацією у відповідному районі. У разі порушення цієї норми регламенту команді зараховується технічна поразка.

Пропонуємо вашій увазі цьогорічну таблицю Кубка на призи «Рідного Прибужжя» із результатами першого туру. Зазначимо, що цієї осені матимемо нового володаря кубка «РП», адже футбольний клуб «Казанка» не встояв перед сусідами з Новобужжя. Пари чвертьфінальної стадії турніру вказані з урахуванням жеребкування, котре визначило господарів поля.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий