Первомайськ – місто фестивалів?

Безперечно, Первомайську немає сенсу змагатися з містом Лева, який уже здавна увійшов у історію як столиця фестивалів. Утім місто над Бугом теж може претендувати на певний статус у цьому напрямку.

Та не будемо зазіхати на величне й масштабне, а десь до середнячків можемо й себе зарахувати. Останніми роками й на Первомайщину хлинула хвиля фестивальних проектів. Серед них театральні, пісенні, поетичні, ба, навіть ковальський у цьому році започатковано! Та найостаннішим народився родинний. І назву він отримав просту й щиру – «Щасливі разом».

Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Є міркування, що саме ця назва й принесе популярність фестивалю та наштовхне на шлях традицій. А те, що він вийде за межі стін закладу, звідки бере свої витоки, сумнівів практично немає. Бо ж його засновниками в місті став талановитий та творчо-креативний колектив педагогів ЗОШ № 1. А там, де беруться за справу педагоги, ви ж розумієте, все доладно та довершено.

Отже, трішечки історії. Народився фестиваль у жовтні 2015 року під покровою Богородиці – тоді, коли вся країна вшановує славне козацтво, а відтепер ще й захисників Вітчизни. Як кажуть самі організатори, в основу фестивалю було закладено ініціативу сімейної творчості, де превалюють родинні цінності.

«Ми, – розповідають педагоги, – поставили в основу фестивальної концепції родину та спробували об’єднати всіх учнів, батьків, учителів в єдине ціле, в одну велику шкільну родину».

Для цього в навчальному закладі виділили спеціальний день, у рамках якого пройшли спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я», осінній ярмарок та ряд інших заходів. До речі, на ярмарку кожний клас представив свою продукцію: як кондитерські вироби, так і декоративно-ужиткового мистецтва. А виручені кошти пішли на допомогу українським бійцям та дітям-безбатченкам, які нині перебувають у міській дитячій лікарні. Працювала на території школи й польова кухня, де діти мали можливість скуштувати справжнього козацького кулешу.

Що цікаво, протягом дня проходила творча виставка сімейних робіт «Перлини родинної творчості». А на завершення дня всім учасникам було запропоновано взяти участь у гала-концерті з однойменною назвою «Щастя бути разом».

Над проектом трудився увесь педагогічний колектив, очолюваний директором Оксаною Пресняковою. Є сподівання у колективу, що фестиваль стане традиційним, бо ж мають чимало охочих і наступного року продемонструвати свої творчі здобутки. Принаймні, голова ради школи Олексій Тягнирядно пообіцяв усіляку підтримку, аби фестиваль розширяв свої рамки та зміцнював позиції.

Отож, маючи бажання та підтримку, можна рухатися вперед, примножуючи славу Первомайську як місту фестивалів, місту масових яскравих заходів.

Сподіваємося, що бажання бути щасливими разом з’явиться й у інших городян та мешканців усього регіону, які долучаться до цього творчого проекту.

Наталія КЛИМЕНКО

Добавить комментарий