НІБУЛОН: найвища оцінка – від Президента України

16 жовтня поточного року в Миколаєві Президент України Петро Порошенко відправив у перший рейс чергове новозбудоване судно суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» – баржу NBL‑026 разом із буксиром «Кременчуцький», у закладенні якого Петро Олексійович брав участь 21 серпня 2014 року. 16 жовтня Президент взяв участь у закладенні й наступного нового судна – NBL‑027.

Саме тоді, рік тому, була започаткована комплексна програма з відродження річки Південний Буг як головної транспортної артерії Миколаївщини, яка, за словами генерального директора підприємства «НІБУЛОН» Героя України Олексія Вадатурського, успішно втілюється у життя. Тільки за цей час компанія «НІБУЛОН» інвестувала в економіку України та суднобудівну галузь 30 мільйонів доларів США, створила 600 нових робочих місць, збудувала 2 буксири проекту РОSS115 та 3 – проекту 121: «Кременчуцький», «Козацький», «Переяславський». І в непростий для країни час компанія отримала від ЄБРР кредит на $130 млн. для здійснення подальших інвестицій.

Усі ці судна – результат роботи сотень українських суднобудівників і привід для гордості кожного працівника заводу, адже їхнє будівництво здійснюється власними силами компанії поетапно до безпосереднього введення в експлуатацію. Програма розбудови власного вантажного флоту передбачає у 2015-2018 роках створення на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» самохідного плавучого крана, семи несамохідних суден проектів NBL‑91 та B2000, чотирьох несамохідних суден проекту 90М, двох багатоцільових морських буксирів, роз’їзного судна та несамохідного плавучого крана з мобільним грейферним перевантажувачем. Розробляється також проект будівництва пасажирського флоту для перевезення пасажирів річками Південний Буг, Дніпро та ін.

Олексій Опанасович від імені свого колективу та усіх миколаївців подякував Президенту за його внесок у боротьбу за цілісність держави, за відновлення української армії, зупинення інфляції, за світове визнання України як держави.

«Ми не зупиняємося на досягнутому і вирішуємо історичні речі не тільки для Миколаївщини, а й для усієї країни в цілому, – зазначив Олексій Опанасович. – Нарешті, через вісім довгих років, за підтримкою нової влади отримано дозвіл на виконання днопоглиблювальних робіт на річці Південний Буг, яка на сьогодні обміліла з трьох метрів до 1,65 м!».

Це означає старт реалізації довгоочікуваного проекту з поліпшення судноплавних умов водних шляхів головної артерії Миколаївщини. Мета проекту – збільшення обсягів вантажоперевезень водним транспортом та відродження пасажирського судноплавства річкою Південний Буг.

«Також сьогодні ми презентуємо початок організованих перевезень річкою Південний Буг, що дасть можливість довести обсяги перевезень зернових цією річкою до 1 млн. тонн на рік, а в перспективі – до 1 млн. тонн будівельних матеріалів, і розвантажити автомобільні шляхи Миколаївщини майже на 50 тисяч вантажних автомобілів!», – підкреслив генеральний директор «НІБУЛОНу».

Реалізація суднобудівної програми доведе перевезення тільки зернових річками Дніпро та Південний Буг – до 3 млн. тонн, або майже 50% від загального обсягу експорту зернових компанією. Це розвантажить понад 250 залізничних вагонів та вилучить з вітчизняних доріг понад 600 великовантажних автомобілів на добу!

Ці проекти відкриють Південний Буг для інвесторів: зменшать вартість перевезення вантажів та збільшать рентабельність вантажних перевезень водним транспортом; окрім автомобільних, зменшиться навантаження на залізничні шляхи, покращиться техногенний фон навколишнього природного середовища; відновиться попит на роботу металургійних, суднобудівних, судноремонтних підприємств України через попит на будівництво сучасного буксирного і вантажного флоту, перевантажувальних терміналів; сприятимуть створенню нових робочих місць, наповненню державного бюджету податками; залученню додаткових інвестицій у аграрну, морегосподарську та супутні галузі, стимулюванню їх розвитку; вирішенню питань щодо створення та забезпечення сучасних умов безпеки судноплавства. По завершенні робіт Південний Буг від м. Вознесенська до м. Миколаєва матиме наступні параметри: глибина суднового ходу – 2,65-2,9 м; ширина – до 40 м, радіус закруглення суден – до 400-600 м; довжина водного шляху становитиме 102,2 км. Загальний об’єм робіт за проектом – 1187750 куб. м, трудомісткість – майже 270 тис. люд./год;загальна вартість – близько 100 млн. гривень.

Не менш важливою подією вважає керівник підприємства і початок будівництва перевантажувального термінала у с. Бузьке Вознесенського району, який буде третім потужним об’єктом транспортної інфраструктури компанії для зберігання і перевантаження зерна на Миколаївщині (після головного зернового термінала у м. Миколаєві та перевантажувального термінала у м. Н. Одеса),

Загальна площа ділянки становить понад 12 гектарів, кількість працюючих – майже 100 чоловік. Об’єм зберігання зерна – 76 тисяч тонн, потужність сушарок – 4 тисячі тонн на добу, потужність відвантаження на водний транспорт – 12 тисяч тонн на добу. На терміналі зведуть причал завдовжки 105 м і завширшки 18 м, на якому буде встановлено суднонавантажувальну машину та інше обладнання для завантаження несамохідних суден виробництва компанії «TELESTACK» (Великобританія). Новий елеватор буде оснащений й іншим найсучаснішим обладнанням надійних та перевірених часом партнерів компанії. На підприємстві будуть встановлені шестисекційні сушарки, технічне переоснащення яких здійснили нібулонівські фахівці. Всі роботи з будівництва компанія «НІБУЛОН» розпочинає системно у широкому комплексі. Один з початкових етапів – будівництво причалу, який за своїм типом та характеристиками не відрізняється від вже збудованих у різних регіонах України. Після початку роботи термінала переваги від співпраці з «НІБУЛОНом» відчують сільгоспвиробники Вознесенського та сусідніх районів, адже вони зможуть без посередників і додаткових транспортних витрат поставляти вирощену продукцію на підприємство «НІБУЛОН».

«Справжній Герой України», – з такими словами звернувся до Олексія Вадатурського Президент України і продовжив: «Я Вас безмежно шаную та поважаю, бо саме на таких людях, таких українцях тримається Україна. Саме з такими ми увійдемо в Європу, відновимо нашу економіку, наше виробництво, нашу промисловість!». Петро Олексійович відзначив роботу нібулонівського колективу такими словами: «Кожен мій приїзд до вас – це чергова трудова перемога, черговий етап становлення українського суднобудування, українського машинобудування, української логістики – становлення України! Надзвичайно важливо, що в таких складних умовах «НІБУЛОН» будує, інвестує, створює робочі місця, платить податки, забезпечує зростання експорту української продукції та її присутність на ринках усього світу, надходження валюти в Україну». Порошенко зазначив, що останні 18 місяців левова частина його часу була зайнята проблемами війни на сході, зупиненню агресії Росії та боротьбі з внутрішнім сепаратизмом. Він подякував усім миколаївцям за патріотизм, за любов до України, за те, що не піддалися на пропаганду прихильників так званої «Новоросії». «Серед захисників України в перших рядах були миколаївці, пов’язані з донецьким аеропортом, Дебальцевим, з рейдами до луганського аеропорту, Саур-Могили, з Південним рейдом до Новоазовська та Тельманового, – нагадав керівник нашої держави. – Покрила славою себе і своє місто миколаївська 79-та аеромобільна бригада. Під час святкування Дня захисника Вітчизни достойно були представлені миколаївські герої». Також він зазначив, що спільними зусиллями вдалося спочатку зупинити агресора, потім – припинити вогонь і, нарешті, – забезпечити стабільне перемир’я, що триває близько півтора місяця. «Всі дипломатичні зусилля команди українських дипломатів були б марними без сильної армії, без потужної підтримки народу і, в першу чергу, волонтерів. Мій радник – представник волонтерського десанту Міністерства оборони Юрій Бірюков, голова організації волонтерського фонду «Крила Феніксу» також з Миколаєва. Дякуючи волонтерам, змінилася не тільки армія, а й країна».

У той же час Порошенко підкреслив, що війна не є причиною, щоб не проводити реформи. «Я розраховую на таких людей, як Олексій Опанасович. Останні вісім років бюрократія заважала роботі таких керівників. Чому не давали українському інвестору займатися відновленням каботажного судноплавства? Я дав чітке завдання – відновити річковий флот, адже забезпечити зростання експортного потенціалу України і конкурентоспроможності вітчизняної продукції можна саме за допомогою цього найбільш дешевого транспорту. Друга позиція цієї величезної проблеми – дороги. Як можна їх зберегти, коли по них їздять перевантажені вантажівки, а річфлоту немає? Тому, окрім відновлення дорожнього будівництва, для якого потрібно відновити надійне фінансування, треба дати «зелене світло» українському вантажному судноплавству. Всі експортні вантажі: українські зерно, метал, руда мають перевозитися найбільш дешевим транспортом. Відродження України розпочинається з таких підприємств, як «НІБУЛОН», з відродження Миколаєва як суднобудівної столиці. Ми маємо працювати для таких підприємств, забезпечувати їм доступ на світові ринки, конвертувати ту повагу, яку демонструє створена нашими зусиллями світова глобальна проукраїнська коаліція. Такі люди, як Олексій Вадатурський, завжди будуть мати мою підтримку. Зараз потрібно зробити все, щоб не лише іноземні інвестори відчули переваги інвестиційного клімату».

Президент України розповів, над якими питаннями зараз працює його команда. На його думку, треба змінити податкове законодавство, щоб забезпечити стимулюючу роль інвестицій для українських інвесторів у розвиток власного виробництва, зробити все можливе, щоб вітчизняні промисловці могли підвищити рівень заробітної плати за рахунок зменшення оподаткування на неї, яке є одним з найбільших у світі. Також найближчим часом передбачається фінансування оборонного бюджету, створення нової поліції, активізація та ефективність роботи антикорупційного бюро, реорганізація прокуратури. Петро Олексійович пообіцяв, що в Україні обов’язково настане мир і буде відновлена її територіальна цілісність. «Ми повернемо Донбас і Крим. Зробимо все, щоб Україна досягла таких критеріїв, що дозволять претендувати на членство в Євросоюзі, забезпечимо безвізовий режим. Я є оптиміст, бо я є виробничник, і мій оптимізм лише посилюється, коли перебуваю на таких підприємствах, як «НІБУЛОН». Напередодні виборів моє зобов’язання як Президента – забезпечити вільне волевиявлення громадян».

Порошенко висловив подяку миколаївцям за потужну підтримку його на минулорічних президентських виборах і запевнив, що зробить усе, щоб ті, хто його обрав, не пожалкували про це. «Нам треба зараз сформувати всю вертикаль влади і провести децентралізацію, – наголосив він, – передати левову частину повноважень Президента територіальним громадам, щоб новообрані на місцях вирішували весь перелік питань без того, щоб потім їхати «до дядьки у Київ». Ми передали зараз на 40 відсотків більше коштів через розподіл податкового механізму і забезпечили, щоб місцеві ради не лише приймали рішення, але й фінансували місцеві програми. Це зроблено, щоб той, хто краще працює, – краще й жив. Це саме той принцип, який сьогодні демонструє підприємство «НІБУЛОН». Ми проведемо зміни до Конституції, які закріплять децентралізацію, які реформують судову систему і створять справедливі суди, скасують депутатську і суддівську недоторканність. Все, що обіцяли 24 роки, будемо робити зараз. Я впевнений, що все у нас вийде, бо необхідність цих реформ очевидна мені, моїй команді, вам усім».

Наприкінці своєї промови Президент сказав: « Я впевнений, що Україна, маючи такі підприємства, такі колективи, таких людей, стане країною, в якій усі захочуть жити! Ми обов’ язково переможемо, і Слава Україні!».

Вікторія Гонорацька

Добавить комментарий