Ті, хто сіють мудрість і знання

Учитель – це не професія, а покликання. Для справжнього педагога мало бути освіченим, начитаним, добре знати свій предмет, важливо любити дітей, вміти знаходити спільну мову з кожним учнем та бути серцем і душею відданим улюбленій професії.

Велика та дружна родина

Для більшості учнів Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 3 учителі та вихователі – не просто дорослі, які допомагають їм здобувати знання, а рідні люди, котрим нерідко доводиться брати на себе обов’язки лагідної мами, справедливого тата, вірної подруги… Незважаючи на те, що робота з особливими дітьми забирає багато сил та часу, педагоги тут щасливі й завжди усміхнені. А все тому, що вони люблять свою професію і, незважаючи на погане самопочуття, особисті проблеми, викладаються на всі сто.

Як наголошує директор школи-інтернату № 3 Світлана Воробйова, педагогічний колектив – це єдиний механізм, який працює злагоджено та безперебійно. «Ми намагаємося тримати активний темп, не відставати від вимог сучасності, тому ті, хто ліниться працювати або не в змозі за нами встигнути, надовго не затримуються», – говорить Світлана Анатоліївна. Тож більшість педагогів працюють у цьому закладі освіти не один десяток років. Ось, наприклад, учитель-логопед Світлана Леонова прийшла до школи-інтернату в 2005 році і одразу зрозуміла – хоче працювати саме тут. Завдяки її старанням красиво та правильно розмовляти навчилися навіть ті діти, які не вміли вимовляти найпростіші слова. Доброту та професіоналізм учителя початкових класів вищої категорії Марії Чоботар відзначають не тільки її колеги, але й батьки. Воно й не дивно – маючи за плечима 30 років педагогічного стажу, ця життєрадісна та усміхнена жінка й досі закохана в свою роботу.

Частиною великої та дружної родини є й молоді спеціалісти, які обрали шлях учителя. Сповнені завзяття юнаки й дівчата не дають засумувати старожилам школи, ті ж, у свою чергу, навчають їх педагогічним премудростям, відкриваючи таємниці нелегкої професії.

Навчання має бути не лише корисним, а й цікавим, переконані педагоги школи-інтернату № 3. Тому вони докладають максимум зусиль, щоб розфарбувати сірі учнівські будні яскравими кольорами. Один із проектів, запроваджений у навчальному закладі, – казкотерапія, за допомогою якої діти в ігровій формі опановують навіть складні теми шкільної програми. Працюють тут і над розвитком творчих здібностей своїх вихованців. У навчальному закладі сьогодні функціонує шість гуртків різних напрямків. Учні з великим задоволенням ходять у походи, займаються спортом. «Кожен учитель має якийсь талант, навіть, якщо він поки що про нього не здогадується», – наголошує Світлана Воробйова. Тож у цьому закладі освіти педагоги вишивають, малюють, роблять вироби з бісеру, дерева, паперу разом із дітьми. Дух колективізму – понад усе!

Проте зібрати та згуртувати навколо спільної ідеї такий великий колектив – непросте завдання. Для цього треба бути не лише вмілим керівником та психологом, а й віддано любити свою роботу. Посаду директора школи-інтернату № 3 Світлана Воробйова займає вже п’ятий рік. Учитель за покликом серця, вона спочатку працювала на державній службі, та, коли взяла до рук кермо навчального закладу, управлінські навички стали в пригоді. «Звичайно, я б сама на впоралася, якби не мої вірні помічники», – зізнається Світлана Анатоліївна. Так директорка лагідно називає своїх заступників: із навчально-виховної роботи – Аллу Радчич, із виховної – Ірину Ляшенко та господарської частини – Сергія Заїченка. Кожен має свої обов’язки, які старанно виконує, тому з такою командою легко долати будь-які труднощі, та ще й отримувати задоволення від того, що робиш.

Людяність і доброта – якості, без яких неможливо будувати стосунки в цивілізованому суспільстві. Цю прописну істину добре розуміють педагогічні працівники школи-інтернату № 3, тож вони не тільки активно допомагають воїнам АТО, а також тим, хто опинився у скруті, а й залучають до благодійності своїх вихованців. Діти із задоволенням передають бійцям малюнки, пишуть для них вірші з найкращими побажаннями.

Із вдячністю за тяжку працю

Напередодні Дня учителя, який відзначається у першу неділю жовтня, у школі-інтернаті відбулося традиційне свято, до організації якого з радістю долучилися як вихованці, педагоги, так і постійні спонсори, котрі вже давно стали друзями. Серед них – Ірина Чернявська, Володимир Курілкін, Євген Воробйов, Євгеній Степанюк, Артем Гумілевський, які завітали до навчального закладу з подарунками.

Із нагоди свята директор школи-інтернату Світлана Воробйова нагородила грамотами облдержадміністрації та обласної ради кращих педагогічних працівників. У свою чергу, заступник начальника військового госпіталю Григорій Володько вручив подяку за допомогу лікувальному закладу. А учні віддячили своїм мудрим наставникам святковим концертом, щедро приправленим жартами, піснями й танцями.

Цього дня сталася ще одна визначна подія – директору школи-інтернату № 3 Світлані Воробйовій вручили медаль – від Миколаївської міської організації інвалідів війни Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України.

Говорять, що вчитель живе у думках і справах свого учня. Тож дай вам Бог сили, терпіння та мудрості виховати гідних представників нашого народу, засіяти їх душі тільки відбірним золотим зерном!

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Добавить комментарий