Де наші гроші?

До редакції «РП» надійшов лист від стурбованих жінок с. Піски Баштанського району, чоловіки яких виконують свій громадянський обов’язок, перебуваючи в зоні АТО. Вони неодноразово зверталися до голови сільської ради з проханням виплатити їм грошову компенсацію на оплату комунальних послуг, але до цього часу її не отримали. Тож ми вирішили розібратися, у чому справа.

«Причиною, за якою ми вирішили написати цього листа, стала байдужість Пісківського сільського голови Юрія Олійника. Ми неодноразово зверталися до нього за грошовою компенсацією на оплату комунальних послуг, яку мають право отримати учасники АТО за наявності спеціальної довідки. Вона у нас є, а ось допомоги ми так і не діждалися», – жаліються жительки Пісків. За їх словами, таку допомогу вже отримали люди в сусідній Мар’ївській сільраді. Тож дружини воїнів, які захищають цілісність та недоторканність нашої держави, просять виплатити гроші, що належать їхнім сім’ям за законом.

Ми спробували зв’язатися з Пісківським сільським головою Юрієм Олійником, якому, власне, й був адресований лист. Але журналістові вдалося поспілкуватися лише з секретарем сільської ради Надією Стовбою. Вона одразу ж заспокоїла – грошова компенсація, яка виплачується учасникам антитерористичної операції на сході країни, обов’язково дійде до адресатів уже найближчим часом.

«18 вересня, на черговій сесії Пісківської сільської ради, депутати внесли зміни до програми «Турбота», прийнявши рішення виділити 5 тисяч гривень на виплату грошової допомоги для учасників АТО. У нас вже сформовані списки тих, хто має на неї право, тому десь на початку жовтня гроші надійдуть на їхні рахунки», – пояснила Надія Олександрівна.

За словами секретаря сільради, причина затримки, що змусила хвилюватися жительок Пісків, – відсутність у бюджеті громади необхідних коштів. Їх вдалося відшукати не одразу, та й то завдяки платі за земельні ділянки та індексації. Наразі проблема вирішена, і учасники АТО отримають, хоч і не дуже велику, але все ж таку потрібну грошову підтримку.

У свою чергу, головний спеціаліст відділу пільг Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Сурженко пояснила, що зміни до програми «Турбота» були внесені в кожному районі і, виходячи з можливостей місцевого бюджету, затверджений розмір грошових виплат. Деякі сільради виплачують компенсацію готівкою, а, наприклад, у Миколаєві депутати прийняли рішення звільнити захисників від сплати квартплати. Підставою для отримання компенсації є довідка про перебування в зоні АТО.

Що стосується Баштанського району, то тут управління соціального захисту населення провело відповідні розрахунки, які були направлені голові Пісківської сільської ради. Згодом із бюджету села виділили необхідні кошти – для компенсації витрат на сплату комунальних платежів учасникам АТО та їх сім’ям.

Також автори листа хвилюються, що їх чоловіки не зможуть отримати земельні ділянки. «Із виділенням землі тим, хто перебуває в зоні АТО, дійсно виникнуть проблеми, адже вільних ділянок на території Пісківської сільської ради не залишилося. Лише перші учасники антитерористичної операції, які звернулися з цього приводу, отримали те, що належить їм за законом. До нас надійшло ще три заяви, проте поки що ми не в змозі їх задовольнити», – говорить секретар сільради Надія Стовба.

На жаль, проблеми, з якими зіткнулися жителі Пісків, актуальні й для мешканців інших сіл. Нерідко воїнам, які обороняли нашу землю в зоні бойових дій, доводиться відстоювати свої права й тут, на мирній території.

Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий