Бізнес має намір взяти під контроль майбутню владу

У світлі змін, пов’язаних з децентралізацією влади, особливої гостроти набувають питання: хто буде цю владу здійснювати на місцях, з якими програмами на вибори будуть йти політичні партії і як будуть їх виконувати.

Ми постійно спостерігаємо як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні тенденцію владних структур видавлювати з політичних процесів малий та середній бізнес, який усупереч всьому успішно формує середній клас в Україні. При тому, що бізнес створює робочі місця, наповнює місцевий бюджет і фінансує соціальні програми, кандидати в депутати ніколи не включають вирішення проблем підприємців до своїх передвиборних програм. Влада взяла за правило створювати закони без обговорення їх з бізнесом, тому всі вони є мертвонародженими і неспроможними впливати на прискорення розвитку підприємництва. Більше того, через ці закони за 23 роки незалежності економіка України докотилась майже до банкрутства.

Не довіряючи владі, бізнес вирішив узяти формування законодавства в свої руки. З цією метою 15 громадських організацій об’єднались у Коаліцію, яка протягом серпня-вересня 2015 року разом з підприємцями виявляла причини, що заважають бізнесу розвиватись і створюють корупційні схеми, які з’їдають левову частку бюджету міста, та формувала вимоги до майбутньої влади.

Напрацьовані вимоги, які будуть запропоновані політичним партіям і кандидатам у депутати для включення у їхні передвиборні програми. Бізнес буде розглядати на виборах ті політичні партії і тих кандидатів у депутати, які будуть готові прийти на публічні майданчики та за участю бізнесу і ЗМІ довести свою налаштованість зламати систему корупції і спроможність проводити реформи, що дійсно сприятимуть розвитку підприємництва і поліпшенню економічного стану міста.

Бізнес заявляє про свій рішучий намір не тільки домогтись від політичних партій і кандидатів у депутати включення заявлених вимог в їхні передвиборні програми, але й бере у свої руки здійснення подальшого контролю за їх виконанням після формування нової міської влади.

Що пропонує бізнес:

– прийняття відповідних проектів нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку діяльність;

– проведення кадрового аудиту виконавчих органів Миколаївської міської ради за участю представників громадськості;

– надання окремих прав та повноважень представникам бізнес-асоціацій щодо участі у формуванні політики у сфері розвитку підприємництва на місцевому рівні.

Олена ГЕРАСИМЧУК, президент «Федерації асоціацій малого та середнього бізнесу»

Добавить комментарий