Офіційний візит до Грузії: домовилися про співпрацю

16-18 вересня миколаївська делегація на чолі з головою облдержадміністрації Вадимом Меріковим з офіційним візитом побувала в Грузії.

До складу делегації увійшли заступник голови ОДА Оксана Янішевська, миколаївські депутати Верховної Ради, депутати обласної ради та бізнесмени.

В ході офіційного візиту миколаївці зустрілася з головою Уряду Аджарської Автономної Республіки Арчілом Хабадзе.

На зустрічі були присутні міністр охорони здоров’я і соціального захисту Нугзар Сурманідзе, міністр фінансів і економіки Давид Баладзе, голова департаменту міжнародних відносин апарату Уряду Хатуна Накеурі.

Вадим Меріков зауважив, що зараз в Україні проходять реформи, які вже успішно реалізовані в Грузії.

«З боку Російської Федерації йде агресія, окуповані території, анексований Крим, ми робимо все, щоб в Україні був мир і спокій. Ми завжди відчуваємо підтримку вашого народу, грузинські активісти стояли разом з нами на Майдані під час Революції Гідності. Сьогодні наші партнери допомагають у реформуванні країни. Нас об’єднує і те, що ми вибрали європейський вектор розвитку», – підкреслив він.

Арчіл Хабадзе розповів, як вдалося створити сприятливі умови для інвесторів, спростити на законодавчому рівні систему оподаткування, вибудувати антикорупційну політику. Він поділився майбутніми планами, які будуть реалізовані найближчим часом.

«Меморандум передбачає співробітництво в різних сферах. У нас багато спільного, ми два Причорноморські регіони. А це – порти і досвід морегосподарської дільності. Україну і Грузію об’єднує історичне партнерство, а підписання договору зміцнить його», – зазначив Арчіл Хабадзе.

Автанділ Берідзе подарував миколаївській делегації прапор Аджарії. Примітно, що в день приїзду делегації біля Верховної Ради Республіки було піднято український прапор.

Підписана угода

Після зустрічі Вадим Меріков і Арчіл Хабадзе підписали угоду між Миколаївською ОДА та Урядом Аджарської Автономної Республіки Грузії про співробітництво в таких сферах, як промисловість, сільське господарство, транспорт, альтернативна енергетика і торгівля, наука, техніка, освіта та охорона здоров’я, культура і мистецтво, розвиток туризму та спорту, екологія та раціональне використання природних ресурсів. Угода затверджена міністерствами іноземних справ обох країн.

«Підписання сьогоднішньої угоди – це ще одне підтвердження дружби між нашими народами. Важливо популяризувати туристичний та економічний потенціал регіонів і обмінюватися досвідом», – додав Вадим Меріков.

Передбачено створення умов для взаємного економічного співробітництва, розвитку товарних ринків, сприятливих умов для інвестицій і організації нових робочих місць. У рамках угоди передбачені організація стажування для вивчення досвіду, організація виставок і ярмарків продукції підприємств, стажувань учених і фахівців, обмін новітніми технологіями і передовим досвідом у всіх галузях сільського господарства, промисловості, будівництва, розвитку народної творчості, проведення національних фестивалів української та грузинської культур, суспільно-релігійних заходів, конкурсів, оглядів художньої творчості.

Сторони домовилися про організацію відпочинку дітей та молоді в Миколаївській області України та Аджарській Автономній Республіці Грузії.

Слід відзначити, що миколаївська делегація в Батумі в Державному виставковому центрі презентувала фотовиставку «Пекельний аеропорт» Сергія Лойка та картини художників Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України.

Заступник міністра культури Грузії Натія Сірабідзе подякувала за незабутні емоції від побачених робіт та висловила надію, що якомога більша кількість батумців відвідають виставку.

Миколаївська делегація також зустрілася з головою Верховної Ради Автономної Аджарської Республіки Автанділом Берідзе.

Автанділ Берідзе відзначив важливість підписання угоди між Аджарією та Миколаївською областю, він упевнений, що це дасть можливість реалізувати цілий ряд цікавих і корисних проектів.

«Грузія невелика країна, у неї немає великої армії, немає зброї, але в Грузії є велике серце, і ми любимо український народ і зробимо для України все, що ми можемо. Я б дуже хотів, щоб між нашими регіонами налагодилася співпраця в першу чергу в економічній, культурній та спортивній сферах, важливий і обмін делегаціями», – сказав Автанділ Берідзе.

Вадим Меріков запросив Автанділа Берідзе відвідати Миколаївську область.

Потрібно переймати досвід

Наступного дня голова облдержадміністрації Вадим Меріков, його заступник Оксана Янішевська і миколаївська делегація у складі народних депутатів і бізнесменів взяли участь у міжнародному інвестиційному форумі «Батумі 2015».

Головна мета форуму – презентувати інвестиційні можливості Грузії. Організатори форуму відзначили, що Аджарія – регіон зі 180 тисячами населення – здатний залучати на рік близько 2 мільярдів доларів інвестицій, частина з них – з-за кордону. Податкова політика налаштована таким чином, що це не обмежує соціальний статус людей, але і приносить прибуток до бюджету республіки.

У форумі взяли участь представники компаній, що працюють головним чином у сферах енергетики, туризму, нерухомого майна, сільського господарства та переробної промисловості.

Голова облдержадміністрації Вадим Меріков, відповідаючи на запитання журналістів, поділився своїми враженнями про інвестиційний форум: «Насамперед, вразила статистика, економічні показники та інвестиційний клімат, який був створений урядами Грузії і Аджарії. Звичайно, потрібно переймати досвід того, як залучити мільйонні інвестиції, а зростання інвестицій до 40% в Грузії і Аджарії говорить про лояльність влади, про удосконалення законодавчої бази».

Вадим Меріков розповів, що українським інвесторам також цікаві нові проекти в Грузії, насамперед це будівництво логістичних центрів, терміналів, а також проекти в аграрній сфері: «Ми готові постачати продукти харчування до Грузії, до Аджарії, ми готові розглянути питання про будівництво невеликого екстракційного заводу, адже Миколаївська область, і в цілому Україна, є одним з лідерів по виробництву і експорту даної продукції. У нас дуже великий потенціал, тому ми готові презентувати область і всю Україну міжнародним інвесторам».

Зустріч з мером Батумі Гіоргі Єрмаковим

Голова облдержадміністрації Вадим Меріков, його заступник Оксана Янішевська, заступник Миколаївського міського голови Євгеній Шевченко зустрілися з мером Батумі Гіоргі Єрмаковим, віце-мерами Багратом Манвелідзе та Олександром Мітаішвілі, головою міської ради Іраклієм Чеішвілі.

Вадим Меріков зазначив, що саме Батумі став першим містом-побратимом Миколаєва в 1995 році.

У свою чергу Гіоргі Єрмаков сказав, що дружні відношення між містами потрібно відновити. На його думку, на першому етапі саме культурна сфера могла б дати поштовх відновленню співпраці. Він зауважив, що в Батумі в літній сезон пройшло ряд фестивалів та заходів, у яких брали участь і українські творчі колективи та артисти.

Поділився мер і рецептами створення сприятливого інвестиційного клімату в місті: «Люди, приїхавши один раз до Батумі, повинні захотіти повернутися сюди знову. Тому ми створюємо умови для різного сегмента відпочивальників. Для бізнесу ж потрібно створити умови, я як чиновник не повинен цьому заважати, а повинен допомагати, все що ми робимо – ми робимо для міста і для городян».

У планах вже наступного року організувати на літній період представництва міст-побратимів, що дало б можливість туристам більше познайомитися з культурою і традиціями різних країн, а також провести цікаві фестивалі та заходи.

Вадим Меріков розповів, що Миколаївська область – це теж Причорноморський край, у якого великий потенціал, активно розвиваються морегосподарський і агропромисловий комплекси. Вантажопотік становить 16 млн. тонн, потенціал же області – 35 млн. тонн, побиті і рекорди зі збору врожаю зернових – понад 2,5 млн. тонн.

Обговорили і питання розвитку місцевого самоврядування. За словами голови облдержадміністрації, сьогодні в Україні проходить децентралізація, що дає можливість зробити місцеві громади самодостатніми і фінансово незалежними.

Миколаївці побували на батумських підприємствах

Під час робочого візиту в Батумі миколаївська делегація відвідала морський порт і зустрілася з його керівниками. Примітно, що порт розміщується в центрі міста, його територію взято в оренду на 49 років і належить одному власникові. Тарифну політику регулює порт, що дає можливість залучати інвесторів і робити порт конкурентоспроможним.

Порт має 11 причалів, розділених на 4 термінали. Сумарна пропускна здатність – 17-18 млн. тонн вантажів на рік. Морський порт Батумі – природна, глибока і добре захищена затока. Глибина сягає 12 метрів, це дає можливість найбільшим суднам заходити в порт.

Участь у транспортуванні нафти перетворило Батумський порт у найважливіший вузол Євразійського транспортного коридору. Нафта і нафтопродукти поставляються по залізниці у вагонах-цистернах, які зливаються на сучасних естакадах і накопичуються в різних резервуарах. На нафтові причали продукція доставляється за допомогою складної системи трубопроводів. Пропускна здатність нафтового терміналу – до 15 млн. тонн на рік. Термінал спеціалізується на переробці сирої нафти і мазуту.

Пасажирський термінал розташований у центрі міста, на прибережному бульварі. Пропускна спроможність терміналу – близько 180 тис. пасажирів на рік. Пасажирські причали забезпечують обробку пасажирських суден, а також малотоннажних вантажопасажирських поромів. Переправа забезпечить перевалку близько 800 тис. тонн вантажів.

Відвідали гості і Агросервісцентр в Кобулетському муніципалітеті, завод з переробки та упаковки цитрусів.

У Кобулетський муніципалітет входять 1 міський, 2 селищні та 11 сільських сакребуло (представницький орган). Адміністративний центр муніципалітету – місто Кобулеті.

У кожному районі є відділення Агросервісцентров, фахівці яких допомагають фермерам консультаціями. За два роки фахвці Агросервісцентру в Кобулетському муніципалітеті виростили виноградники. Крім того, вже повним ходом будується Будинок вина, де будуть представлені всі виновиробники Грузії. Тут цілий рік вирощують овочі в теплицях, в планах налагодити вирощування ягід: полуниці, малини, смородини.

За словами представника міністерства сільського господарства Аджарії, з бюджету щороку виділяються кошти для підтримки аграріїв. Так, цього року з 7 млн. ларі – 4 млн. були спрямовані на цільові програми для розвитку аграрного сектора: допомога фермерам, розвиток тваринництва і навіть надання саджанців.

За матеріалами прес-служби ОДА

Добавить комментарий