Перші перемоги пересадівців

«РП» неодноразово висвітлювало проблемну тему мешканців села Пересадівки Жовтневого району. Так, у публікації «Пересадівська афера» («РП» № 48 від 27.11.14) мова йшла про те, як у результаті неправомірних дій з боку посадових осіб колишнього СГВК «Родіна» селяни неодноразово були обмануті при проведенні як інвентаризації майна СГВК «Родіна», так і при його розпаюванні.

Нагадаємо, що ще 25.01.10 прокуратурою Миколаївської області було порушено кримінальну справу з ч. 4 ст. 190 КК України, а це шахрайство в особливо великих розмірах. І вже протягом п’яти з половиною років ведеться слідство.

За вказаний період члени сільськогосподарської спілки (СГС) «Родина» два роки витримували «знущання» господарських судів м. Миколаєва, Одеського апеляційного суду та Вищого господарського суду, і як результат – розгляд справ був припинений.

Проте члени СГС «Родина» не опустили руки, а продовжили добиватися справедливості. Селяни неодноразово зверталися як до керівництва Миколаївської обласної прокуратури, так і до УМВС області.

Протягом 188 днів 2015 року розглядався позов членів СГС «Родина» в Жовтневому районному суді відносно скасування неправомірного рішення, внесеного керівництвом СГВК «Родіна» до протоколів зборів ще в грудні 2002 року.

І з великим натхненням члени Спілки вислухали рішення суду 01.04. 2015, яким визнано недійсним і скасовано незаконні рішення, внесені до протоколів зборів, у результаті яких колишній голова СГВК «Родіна» Белевят Я. В. незаконно отримав майно селян на суму 11 млн. 800 тис. грн., у тому числі і тепличний комплекс.

З 19 березня 2015 року після зустрічі громадян с. Пересадівки з новопризначеним прокурором Миколаївської області Кривов’язом В.П. матеріали кримінальних проваджень передано до СУ УМВС області. Робота значно активізувалася.

І як повідомила прес-служба прокуратури області, 01.07.2015 Белевяту Я. В. оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до вказаної статті, а це привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, за ч. 5 ст. 191 КК, дії, вчинені в особливо великих розмірах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Це вказує на те, що віра у справедливість, яка не покидала членів СГС «Родина» протягом п’яти років, усе ж таки перемагає.

За матеріалами справи СУ УМВС Миколаївської області накладено арешт на земельну ділянку Белевята Я. В. площею 46,8 га та арешт на тепличний комплекс.

Відповідно до проведеної комісійної судово-економічної експертизизагальна сума завданої шкоди складає 8 млн. 945 тис. 149 грн. Тобто Белевят Я. В. повинен повернути односельцям, а це 1181 особа, ці кошти, а також відшкодування моральної шкоди кожному зокрема.

Сьогодні колишнім членам СГВК «Родіна» необхідно поновити дію с/г кооператива (СГВК «Родіна») для отримання і справедливого розподілу майна, яким протиправно заволодів колишній голова правління Белевят Я. В.

У слідчому управлінні УМВС теж розслідується кримінальне провадження відносно колишнього голови СГС «Родина» Томова М. М., порушене ще 29.11.2012, який одноособово провів розподіл майна спілки.

З передачею матеріалів справи до СУ УМВС робота теж значно активізувалася і по цій справі.

Жовтневий районний суд 22.06.2015 розглянув позов членів спілки і визнав незаконним та скасував рішення зборів спілки від 21.10.10, яким колишній голова Томов М. М. одноособово провів розподіл майна спілки, без відома членів СГС «Родина». Відповідно до вказаного рішення Томов М. М. виділив стороннім особам, а це двоє пенсіонерів – жителі м. Одеси, майно спілки на суму 4 млн. 287 тис. 41 грн.

15.09.15 колегія Апеляційного суду Миколаївської області апеляційну скаргу одного із пенсіонерів, а саме Заворотнього С. П., відхилила та залишила рішення Жовтневого районного суду без змін.

Це вказує на те, що майно членів СГС «Родина», яке було передано в оренду ПСП «Родіна», на загальну суму 4 млн. 928 тис. 854 грн. повинно бути повернуто законним власникам, тобто до СГС «Родина» в належному стані. А розподіл майна між членами СГС «Родина» повинен проводитися самими членами спілки, а не двома пенсіонерами з м. Одеси і не колишнім головою спілки Томовим М. М.

Як відомо, засновником ПСП «Родіна» з 2002-го по 2009 рік є Белевят Я. В., а з квітня 2009 року – жителі м. Одеси Заворотній С. П. та Заворотня М. В., котрі настільки «добросовісно» відносилися до розвитку та підтримання колишнього господарства-міліонера, що підприємство стало банкрутом, а арбітражний керуючий через пресу розшукує як документацію, так і керівництво ПСП .

А це у черговий раз говорить про те, що покарання за неправомірні дії проти свого народу, а тим більше односельчан, все ж таки настане.

Члени спілки «Родина» впевнені в тому, що справи будуть направлені до суду, а колишній СГВК «Родіна» поступово відродиться і буде працювати на благо пересадівців. І головне: для дітей та онуків у рідному селі буде постійна робота.

Євген МИХАЙЛІВ, представник громадянспіввласників СГС «Родина» 

Добавить комментарий