«Транспортний колапс»: прокуратура підтримала активістів

Але cпочатку нагадаємо читачам суть вищезгаданої публікації. Активісти із громадської організації «Асоціація працівників транспортної галузі та інфраструктури» наприкінці липня 2015 року звернулися до органів УМВС України в Миколаївській області та фіскальної служби із заявою про скоєння одразу кількох злочинів.

Слід сказати, що й задовго до звернення в міліцію активісти Асоціації калатали в усі дзвони, аби навести елементарний лад у сфері автоперевезень. Зокрема вийшло кілька публікацій у газеті «Рідне Прибужжя». Та досі всі ці сигнали громадськості про неподобства у цій галузі залишалися поза увагою людей у погонах та відповідальних чиновників.

Отже, представники Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури повідомили правоохоронців одразу про декілька кричущих фактів можливого порушення закону, що тягнуть за собою ознаки недобросовісної конкуренції, несплати податків та порушень трудового законодавства.

Зокрема представники громадськості звернули увагу органів міліції на «узгоджені» дії автоперевізника – ТОВ «Миколаїв-Авто» та ТОВ «Південні Автовокзали», яке надає автостанційні послуги на території області. При цьому власники та керівники обох підприємств тісно афілійовані між собою, що, як вважають активісти, робиться з єдиною метою – приховати від оподаткування величезні суми, що реально «крутяться» в сфері автоперевезень регіону. За найскромнішими підрахунками, йдеться про мільйони «чорних» гривень, які щороку проходять повз бюджет і поповнюють кишені розробників незаконної оборудки. Частина 3 статті 212 Кримінального кодексу трактує подібні дії недвозначно – ухиляння від сплати податків у особливо великому розмірі. Активісти також вважають, що ТОВ «Південні автовокзали» було створено виключно з метою «прикривання» незаконної діяльності ТОВ «Миколаїв-Авто», що кваліфікується за ч. 2 статті 205 КК– «Фіктивне підприємництво». Більше того: за твердженнями представників Асоціації, діяльність автостанції-клону також підпадає під статтю 358 Кримінального кодексу – «Підробка документів, печаток, штампів і бланків, їх збут, використання підроблених документів».

І, нарешті, в публікації йшлося про «революційну новацію» приватного підприємства: при штаті 66 працівників воно обслуговувало… 96 маршрутів. До речі, ще одна стаття КК – ст. 172 –так і називається: «Грубе порушення законодавства про працю».

Реагуючи на заяви представників транспортної Асоціації, Слідче управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області «переадресувало» заяву активістів до Слідчого управління обласного УМВС. Мовляв, масштаби для митарів – «не ті», менше 20 млн. грн. А для здійснення перевірки потенційних порушників їм потрібні або дозвіл Кабінету Міністрів, або рішення суду, або ж заявка самого суб’єкта господарювання.

Працівники ж Ленінського райвідділу міліції кримінальне провадження навіть не «футболили», а… благополучно закрили, адже, на думку міліціянтів, склад злочину в діях автопідприємства відсутній.

Проте в прокуратурі Миколаївської області з доводами пінкертонів з Ленінського РВ УМВС області аж ніяк не погодилися. Ось яку відповідь ми отримали з прокурорського відомства:

«Ваше звернення щодо перевірки фактів, опублікованих на шпальтах газети «Рідне Прибужжя», прокуратурою області розглянуто.

Установлено, що у провадженні СВ Ленінського РВ ММУ УМВС України в області перебувають матеріали кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 172 КК України за фактом грубого порушення вимог законодавства про працю посадовими особами ТОВ «Південні Автовокзали».

Слідчим 28.05.2015 прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

За результатами перевірки прийнятого рішення, 14.09.2015 його скасовано прокуратурою області (виділено ред.).

Крім того, керівництву УМВС України в області направлено доручення про проведення службового розслідування та притягнення до відповідальності осіб, з вини яких допущено порушення вимог кримінального процесуального законодавства при розслідуванні вищевказаного кримінального правопорушення.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, проводяться необхідні слідчі дії, за результатами виконання яких у провадженні буде прийнято законне процесуальне рішення у розумні строки.

Одночасно повідомляю, що звернення громадської організації «Асоціація працівників транспортної галузі та інфраструктури» з аналогічних питань, 25.08.2015 та 08.09.2015, направлені за належністю до УМВС України в області, Головного управління ДФС в області, Державної фіскальної служби України для розгляду та прийняття рішення в межах компетенції.

С. КОЗАЧИНА,

начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування та підтриманням державного обвинуваченій прокуратури області».

Отже, сподіваємося на те, що, отримавши справедливі зауваження з боку прокуратури, співробітники слідчого відділу Ленінського райвідділу міліції всебічно і об’єктивно розслідують кримінальне провадження і, в разі потреби, передадуть матеріали до суду. Напевно, на виконання прокурорського припису будуть покарані й ті посадові особи міліції, котрі прийняли неправомірне рішення з порушенням вимог кримінального процесуального законодавства.

Є також надія на те, що після «прочухану» з прокуратури нарешті візьмуться до справи працівники Головного управління ДФС в області та Державної фіскальної служби України з подальшою передачею матеріалів до компетентних органів. Бо навіщо інакше потрібні такі фіскали, котрі заплющують очі на мільйони неоподаткованих гривень, що крутяться «в тіні»?

Гадаємо, спільними зусиллями чиновників, правоохоронців та громадських активістів на ринку пасажирських перевезень Миколаївщини, нарешті, буде наведений елементарний лад. Лад, від якого отримають значну користь бюджет та усі мешканці нашої області.

Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий