І знову про субсидії

Програма житлових субсидій надає адресну державну підтримку найменш забезпеченим сім’ям і громадянам за умов поступового підвищення собівартості житлово-комунальних послуг.

Субсидія є безповоротною адресною допомогою. При її призначенні громадяни не беруть на себе зобов’язання щодо її повернення. Це принципово відрізняє субсидію від позик, кредитів та інших видів договірних зобов’язань, коли особа мусить повертати отримані на певних умовах кошти. Отримання субсидії не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Навіть при продажу або даруванні житлового приміщення іншій особі раніше отримана субсидія ні в якому разі не повертається.

З 01.05.2015 призначення субсидії відбувається на підставі лише двох документів – заяви та декларації, при цьому скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб.

Відповідно до нової форми декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримує особа дохід (для фізичних осібпідприємців – група платника єдиного податку).

Починаючи з травня 2015 року, субсидії призначаються на 12 місяців, а не на опалювальний чи неопалювальний період, як це було раніше. При цьому встановлено автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Якщо раніше, у разі економного споживання послуг, надміру нараховані кошти поверталися, то наразі такі кошти лишаються на особових рахунках заявників в організаціях-надавачах послуг і використовуються ними як оплата цих послуг на наступний період.

Громадянин самостійно визначає період, протягом якого він звертається за субсидією. Але радимо звернутися за призначенням цього виду державної допомоги до початку опалювального сезону, що дозволить одержати її з початком опалювального сезону та отриманням платіжок з великими сумами.

Станом на 08.09.2015 за призначенням субсидії за спрощеним порядком звернулось 57584 сім’ї, отримують житлову субсидію 66104 сім’ї, що на 51% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Громадяни мають право подати заяву та декларацію або безпосередньо до управління соціального захисту населення, фахівця з соціальної роботи за місцем проживання або скористатися своїм правом та надіслати документи поштою.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Добавить комментарий