Прийшли, щоб стати професіоналами

Кілька сотень студентів-першокурсників у цьому році вперше переступили поріг Первомайського політехнічного інституту та коледжу НУК ім. Адмірала Макарова, єдиного державного вишу на півночі Миколаївщини. Традиційно їх об’єднала урочиста першовереснева лінійка, що в цьому році пройшла в контексті національної ідеї єднання молоді та її наставників у міцну родину.

Захід проходив під українськими стягами та був просякнутий патріотизмом. Як і зазвичай, на ньому були присутні перші особи міста – міський голова Людмила Дромашко, керівники закладу – Сергій Доценко, Тетяна Костюкова, депутати міської ради, духовенство та батьки. Загалом же, заклад зустрічав більше двох тисяч студентів-політехівців, що підкреслило його популярність та затребуваність. Родзинкою ж першовересневого свята стали небачений до сьогодні патріотичний дух та велика кількість вишиванок.

Важко не погодитися з тим, що час формує суспільство. Нинішнє покоління, що виховується в умовах непростої ситуації в державі, як ніхто інший, трепетно сприймає все рідне, національне. Тож не дивно, що особливістю нинішнього Першовересня стали патріотичний дух, національні традиції та символіка. Як зазначила директор коледжу Тетяна Костюкова, «вишиванковість підкреслила патріотичну налаштованість студентства, що не може не радувати, бо ж саме це допоможе вирішувати всі завдання, які стоять нині перед закладом».

Найважливішим і найпершим завданням є, безумовно, надання грунтовних знань та виховання справжніх професіоналів своєї справи. Власне, для того й прийшли сюди студенти, аби стати фахівцями. Цьогоріч до інституту та коледжу було зараховано більш як 600 осіб – майбутніх фахівців. До речі, виш у всі часи славився грамотним підходом до формування професійної особистості. Цей рік не стане винятком, запевняють керівники, бо ж саме це є обличчям навчального закладу.

Міський голова Людмила Дромашко з адміністрацією вітають студентів зі святом.

Радіють цього року в закладах, що нарешті зростає затребуваність інженерно-технічних спеціальностей. Так, цифра набору на ці спеціальності зросла порівняно з минулим роком майже на 200 осіб. Цю позитивну тенденцію також відзначив і ректор НУК ім. Адмірала Макарова Сергій Рижков під час засідання вченої ради.

Студенти-першокурсники під час урочистостей.

Та й студенти відзначають, що сьогодення диктує нові вимоги, тож і підхід до вибору спеціальностей дещо відрізняється від попередніх років. Якщо раніше найбільш популярними та престижними вважалися правові спеціальності, то сьогодні ринок диктує абсолютно інше. Враховуючи специфіку нинішнього часу, до вишів цього року вперше набрано групу робітничої спеціальності – операторів комп’ютерного набору. Як і раніше, навчальні заклади забезпечують ступеневу освіту. Тут можна буде отримати диплом кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, бакалавра та спеціаліста.

Повертаючись до першовересневого свята, хотілося б наголосити, що у виші прижилася ще одна гарна традиція – це вшанування першокурсників, яке демонструє повагу до наймолодшого студента та допомагає йому усвідомити свою значимість. Також після проведення урочистої частини кожен куратор групи провів патріотичне заняття під гаслом: «Ми – єдина нація». Йшлося про історію України, її культурну спадщину, природні ресурси та національний характер. Потрібно сказати, що керівництво закладу велику увагу приділяє саме питанням виховання патріотичного духу, формуванню культури взаємовідносин між людьми, повагу до традицій та звичаїв українського народу. І це є дуже правильною політикою, бо лише за таких умов можна зберегти патріотизм, віру й силу духу для наступних поколінь.

Наталія КЛИМЕНКО

Добавить комментарий