На Успіння Пресвятої Богородиці…

28 серпня православні відзначили одне з найвеличніших церковних свят – Успіння Пресвятої Богородиці. На честь однієї із знакових християнських подій названо одразу сім храмів Миколаївської єпархії Української Православної церкви, і один із них, Свято-Успінський собор, розташовано в мікрорайоні Тернівка обласного центру. Саме тут минулої п’ятниці відбулося велике престольне свято за участі Митрополита Миколаївського і Очаківського Питирима.

Діва Марія відома не лише тим, що дала земне життя Спасителю людства. Богоматір також займалася місіонерством та проповідуванням слова Божого в перші десятиліття становлення християнства. Коли ж Діва Марія померла, то на третій день після її поховання апостоли розкрили домовину і побачили, що тіла там немає. Адже тіло Богородиці за допомогою її Сина з’єдналося з душею та воскресло. Тож невипадково свято називається Успінням, адже Діва Марія не померла, а заснула, і її смерть у людському сенсі насправді стала початком вічного життя. Тому цілком зрозуміла людська скорбота щодо кончини Божої Матері затьмарюється радістю від того, що Богоматір отримала безсмертя.

Окрім Владики, на свято до Свято-Успінського храму прибули також настоятелі храмів обласного центру та Новоодещини, а також прочани з Тернівки та інших районів Миколаєва, багатьох навколишніх сіл. Кілька сотень людей стали учасниками Божественної Літургії на чолі з Владикою Питиримом.

Слід сказати, що ще зо п’ять-шість років тому будівля місцевої церкви мала жалюгідний вигляд – приміщення стрімко руйнувалося й було небезпечним для людей. Та настоятелю храму, протоієрею Валерію Голубу, вдалося згуртувати місцеву православну громаду, буквально з нічого побудувати новенький величний храм. Тож тепер Свято-Успінський храм, який приваблює довершеністю архітектурних рішень та внутрішнім оздобленням, є справжньою окрасою і духовним дороговказом Тернівки й навколишніх сіл. Золоті куполи та дзвіницю храму видно за багато кілометрів навкруги, і це духовне свічадо несе спасіння та світло в душі багатьох людей, наставляючи на шлях істинний.

Безперечно, у розбудові храму є велика заслуга й небайдужих меценатів, котрі всіляко сприяли відновленню святині. Серед когорти достойників – і директор ТОВ «Золотий колос» Надія Іванова. Керівник потужного сільгосппідприємства дбає про хліб не лише насущний, а й духовний. Протягом багатьох років Надія Валеріївна, яка є глибоко віруючою людиною, відвідує місцевий православний храм. Тож коли виникли плани реконструювати духовну скарбницю, Надія Іванова без вагань підтримала це благе починання. Підприємство, кероване Надією Валеріївною, взяло активну участь у будівництві фактично нової церкви – це і допомога будматеріалами, і транспортом, і коштами тощо. Крім того, «Золотий колос» надав посадковий матеріал та пісок для облаштування прицерковної території – тут натепер висаджені та милують око троянди та ялинки, а дітлахи мають змогу погратися на дитячому майданчику.

Варто також додати, що протягом року сільгосппідприємство організовує для прочан безкоштовні тури до Пелагеївського та Почаївського монастирів, на престольні свята в Жовтневому районі. І, звісно ж, підтримка «Золотим колосом» та його директором соціально незахищених верств населення – це втілення в життя кращих християнських традицій.

Утім, про все це сама меценат говорить неохоче, немов підтверджуючи біблійну заповідь про те, що правиця не повинна знати, що робить ліва рука. Натомість відзнаки від Української православної церкви, зокрема Орден Святої Анни, яскраво свідчать про значну роль директора ТОВ «Золотий колос» Надії Іванової у розбудові духовності на теренах Миколаєва та Жовтневого району. Сама ж добродійниця, як істинно віруюча людина, разом зі своєю родиною регулярно відвідує храм, буваючи на всіх визначних православних святах. Ба навіть, аби не пропустити цьогорічне престольне свято, Надія Валеріївна на один день перервала свій відпочинок на морі…

– Ми сьогодні відзначаємо не лише одне з найвеличніших православних свят, – зазначив настоятель Свято-Успінського храму отець Валерій (Голуб), а й наші іменини. І дуже добре, що до нас завітало так багато людей. Від імені нашої пастви я щиро вдячний Владиці за те, що приїхав до нас і очолив Божественну літургію на честь свята.

Власне, прочани з великою радістю зустрічали Митрополита Очаківського і Миколаївського Питирима, вручивши йому на порозі храму хліб-сіль та квіти. «Дякуємо, що навістили наш храм, Владико! Щастя, успіхів, здоров’я і многая літа Вам», – вітали свого духовного лідера тернівці.

Очоливши святкову Літургію, Митрополит Очаківський і Миколаївський Питирим, як завжди, зі зворушливою та повчальною проповіддю звернувся до пастви, зокрема, розповів про сутність свята Успіння Пресвятої Богородиці.

– Успіння – це не смерть, а Вічність, – сказав Владика. – І дай Боже, щоб ми жили вічно, догоджали Богові та творили добрі діла, спасаючи один одного! Саме Добро, саме радість спасіння мають стати для нас сенсом земного життя.

Після Літургії Митрополит Питирим очолив Хресний Хід. Свята вода окропила не лише обличчя та тіла прочан, а й їхні душі, зміцнивши разом із молитвами віру в Спасіння. А на завершення врочистостей Владика нагородив орденами та грамотами УПЦ «За заслуги перед Українською Православною церквою і благодійність» групу меценатів. Завершилося відзначення Успіння Пресвятої Богородиці святковим обідом для всіх учасників заходу.

Андрій ТЮРІН
Фото Світлани СУПРУНЕНКО

Добавить комментарий