Школярі Миколаївщини відзначили свято Першого дзвоника

Школярі Миколаївщини розпочали свій навчальний рік урочисто та патріотично. Вперше поріг школи переступило понад 10 тисяч першачків, усього ж в області за парти сіло більш як 112 тисяч учнів. В області 555 загальноосвітніх навчальних закладів, які на 100% підготовлені до нового навчального року. Перший день у школі розпочався з уроку «Україна – єдина». Учні дізнавалися нові цікаві факти про рідний край та обговорили ситуацію в Україні.

За ініціативи голови облдержадміністрації Вадима Мерікова і за підтримки народних депутатів України для учнів Миколаївського та Жовтневого районів буде організовано поїздку до Києва. Старшокласники відвідають Верховну Раду України, візьмуть участь у цікавих екскурсіях.

«Перше вересня – свято починань та нових відкриттів. Школярі, студенти, пам’ятайте – ви нова генерація нашої країни, покоління незалежних амбіційних людей. Бажаю вам цікавих вражень, нових досягнень і перемог. Шановні викладачі та вчителі, сьогодні ви не тільки помічники, наставники, а й волонтери та добровольці в зоні проведення АТО. Ваша самовіддана праця – приклад для майбутніх поколінь українців. Нехай новий навчальний рік для кожного буде сповнений корисними знаннями, дивовижними відкриттями, новими звершеннями!», – привітав Вадим Меріков.

На капітальний ремонт і реконструкцію закладів освіти з обласного та міського бюджетів виділено більш як 77,7 мільйона гривень. На підготовку загальноосвітніх і дошкільних закладів до осінньо-зимового періоду з місцевих бюджетів направлено 6 млн. грн., серед лідерів – м. Первомайськ, Вознесенськ, Жовтневий, Веселинівський та Баштанський райони.

Заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська повідомила, що всі учні 1-3, 5-6, 8-11 класів отримали підручники, а учні 4-х та 7-х класів поки що користуватимуться електронними варіантами і старими примірниками. На друк підручників для цих класів з державного бюджету виділено понад 255 мільйонів гривень. Також доручено головам районних державних адміністрацій та рекомендовано міським головам опрацювати питання щодо забезпечення фінансування закупівлі цих підручників з урахуванням оплати 50% їх вартості за рахунок коштів державного бюджету та 50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для перевезення учнів цього навчального року задіяно 196 шкільних автобусів. З обласного бюджету виділено 1 мільйон гривень для придбання шкільних автобусів для Доманівського і Казаківського районів.

«Я бажаю всім творчого, яскравого та цікавого навчального року. Гарних оцінок, продуктивних уроків та успіхів!», – привітала всіх школярів Оксана Янішевська.

Зі святом учнів, батьків та педагогів Веселинівської загальноосвітньої школи I-III ступенів привітав перший заступник голови облдержадміністрації Микола Романчук.

«Сьогодні – особливий день, день, коли найменші – першокласники, вперше завітали до школи, щоб отримати знання. Нехай цей навчальний рік відкриє нові можливості. Бажаю вам щастя та мирного неба над головою. Слава Україні!», – привітав Микола Романчук.

Директор школи Ганна Волошанівська розповіла, що в школі навчається 730 учнів. «Сьогодні до нашої шкільної родини увійшло 95 першокласників, вони – майбутнє нашої незалежної України».

Голова обласної ради Володимир Луста від імені депутатського корпусу, обласної влади привітав із Днем знань вчительсько-учнівську родину Снігурівської загальноосвітньої школи № 4. Особливо теплі слова привітань були адресовані маленьким снігурівчанам, які цього дня зробили свій перший крок у країну знань:

«В Україні тепер триває війна. 940 учнів із Донецької та Луганської областей зараховані до миколаївських навчальних закладів. По-іншому ми живемо тепер, і по-іншому проходять свята Першого дзвоника. Сьогодні вас вітають не лише представники влади, політичних сил, спонсори, підприємці, а й волонтери, які вже стали легендою на теренах нашої держави».

Звертаючись до відмінників навчання, лауреатів і переможців почесних конкурсів та олімпіад, Володимир Луста сказав, що вони є не тільки гордістю своєї школи, а й гордістю всієї Миколаївщини, яка ними дуже пишається.

Прес-служба ОДА

Добавить комментарий