ХХХІ сесія обласної ради: депутати відкорегували бюджет

30 липня під головуванням Володимира Лусти відбулося засідання чергової ХХХІ сесії обласної ради шостого скликання. В роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Вадим Меріков, депутат Верховної Ради України Тарас Кремінь, керівники районів та міст Миколаївської області, керівники структурних підрозділів ОДА. З 96 депутатів на сесію прибули 64.

Героям – слава!

Пленарне засідання розпочалося із вшанування хвилиною мовчання пам’яті про знану і глибоко шановану людину – депутата обласної ради, директора державного підприємства «Племрепродуктор «Степове» Володимира Григоровича Погорєлова, серце якого зупинилось 21 червня цього року.

Потім керівники області – голова обласної ради Володимир Луста та голова облдержадміністрації Вадим Меріков вручили почесні відзнаки та нагороди захисникам України, які загинули під час виконання військового обов’язку. Нагороди своїх героїв отримали їхні рідні та близькі.

Указом Президента України за відданість справі захисту української держави та її народу, високий професіоналізм, мужність і героїзм при виконанні військового обов’язку та особливі заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено солдата Дмитра Котєшевського, старшого сержанта Дмитра Голубовського, посмертно – орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено старшого лейтенанта Григорія Береговенка, старшого лейтенанта Гліба Григораша, капітана Івана Антошина.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня особисто нагороджено солдата Олександра Терещенка. Згідно із розпорядженням голови обласної ради Олександр Терещенко удостоєний також відзнаки «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня.

Відзнаками Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» також нагороджені Галина Тазарачева, Валентина Зайченко, Олена Хомрова та Михайло Кондратьєв.

Обласний бюджет потребує внесення змін

На порядок денний було винесено 45 питань. Майже всі вони були розглянуті напередодні на засіданнях постійних комісій та президії, тому більшість винесених на сесію питань приймались без обговорення.

Першими розглянули питання про внесення змін та доповнень до обласних комплексних програм, зокрема до Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян; до Регіональної комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота»; до Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз, а також до Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2015-2017 роки «Миколаївщина‑2017».

З доповіддю про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2015 рік виступив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Вадим Іщенко. Аналізуючи проект рішення про зміни до бюджету, головний фінансист області, зокрема, відзначив, що прийняття цього рішення депутатами дозволить покращити соціальні потреби працівників бюджетних установ, забезпечить якісне надання соціальних послуг населенню області, матеріально-технічну базу бюджетних установ обласного підпорядкування, вчасне і цільове використання коштів головними розпорядниками коштів обласного бюджету, міжбюджетних трансфертів, переданих з державного до обласного, та з обласного бюджету до бюджетів міст районів області.

Так, у рамках Постанови Кабміну № 375 від 04.06.2015 р. Миколаївській області передбачено понад 73 млн. грн. субвенцій з державного бюджету для погашення різниці в тарифах.

Також з урахуванням перевиконання обласного бюджету більше 10,5 млн. грн. виділено на сферу охорони здоров’я, з яких понад 7,1 млн. грн. буде направлено на придбання медичного обладнання для лікарень області. 2 млн. грн. виділено на придбання спортивного обладнання для підготовки спортсменів до Олімпійських ігор 2016 року.

Більше 1 млн. грн. виділено у рамках програми протидії злочинності, з яких понад 600 тисяч спрямують на антитерористичні заходи, а більше 400 тисяч – правоохоронним органам. Крім того, більше 460 тисяч буде направлено на реалізацію комплексу заходів щодо впровадження системи відеоспостереження.

У рамках програми «Шкільний автобус» для придбання автотранспорту Доманівському і Казанківському районам виділено 1 млн. грн. Свого часу шкільні автобуси в цих районах були передані на потреби АТО.

12 млн. грн. буде спрямовано на ремонт доріг місцевого значення, а понад 13,5 млн. грн. – на ремонт котелень та покрівель у соціальних установах області.

Вадим Іщенко поінформував, що відповідно до Постанови Кабміну № 348 від 20.05.2015 р. передбачена субвенція з державного бюджету в розмірі 10,9 млн. грн. на будівництво або придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, військовослужбовців-інвалідів I-II групи, які безпосередньо брали участь в АТО.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 234 від 29.04.2015 р. в обласному бюджеті Миколаївської області передбачено субвенцію з державного бюджету – понад 5,8 млн. грн. Ці кошти підуть на фінансування заходів соціальноекономічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

В обговоренні цього питання взяли участь депутати Тетяна Демченко, Віктор Відяпін та Сергій Кулажкін. Відповідаючи на пропозицію Тетяни Василівни щодо виділення коштів на ремонт обласних доріг державного значення з місцевого бюджету, Вадим Іщенко пояснив, що положення про Бюджетний кодекс забороняють це робити.

Губернатор жорстко відповів опонентам

Розгляд наступного питання порядку денного – про затвердження плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року, яке доповіла директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністраціі Марина Васильєва, виявився бурхливим. Після дебатів слово взяв голова облдержадміністрації Вадим Меріков. Він жорстко розкритикував поведінку депутатів, які ігнорують засідання постійних депутатських комісій, а на сесійних засіданнях влаштовують піар під камери ЗМІ.

– Я вдячний за цей складний рік, який ми пройшли разом і зробили все, щоб зберегти мир у нашій області. Вдячний депутатам обласної ради. Але не тим, хто ховався в складний період, не тим, які попіарилися і розповідали про проекти, які нереально втілити в життя, не тим, які весь цей час вигукували: «Хай живе король! Який голий і втік». А тим, які дійсно працювали в профільних комісіях, підтримували рішення, – сказав голова облдержадміністрації.

Він нагадав, як приймався обласний бюджет 2015 року та Стратегія‑2020: «Коли одні й ті ж «критики», які нічого не зробили, а тільки розвалили, розповідали про «бюджет проїдання», про те, що це «не реально і нездійсненно». Але ми змогли. Ми пам’ятаємо «цирк» на сесії 16 квітня з приводу прийняття Стратегії‑2020. Тоді нікого не цікавило, що ця Стратегія починала розроблятися в 2010-2011 роках експертами, фахівцями, як з України, так і з Європейського Союзу. І знову деякі «розумники» не голосували, а Стратегію ми прийняли. І не треба нас вчити, ми бачили, як ви працювали, і бачимо, що ви зробили за 20 років, і бачили ваші реформи, які були провалені в 2012 році, коли ви боялися децентралізації через те, що готувалися до виборів у Верховну Раду».

Губернатор нагадав і про принцип роботи «наполовину». «Тих, хто боїться і намагається зробити тільки наполовину – народ піднімається і проганяє. Ми не боїмося реформ ні перед виборами до Верховної Ради, ні перед виборами до місцевих рад. Ми це робимо на благо людей, а не на благо політичних сил або особистих амбіцій», – підкреслив він.

Вадим Меріков розповів про те, що вдалося зробити в цьому році, – це і успішна економічна децентралізація, і Перспективний план об’єднання громад, і заходи з безпеки жителів області, і рекордні показники зібраного врожаю, і сприятливий інвестиційний клімат, і нові проекти, такі, як днопоглиблення, пілотний проект бетонної дороги.

– Ми не повернемося в Радянський Союз, а тим більше в комуністичну партію, яка чомусь ще не розформована в Миколаївській обласній раді. Але це вже справа правоохоронних органів і прокуратури. Ми не повернемося в той час, коли панував тоталітарний режим, коли гнобили і вбивали людей. Ми будуємо нашу країну. Ми будуємо мир!», – констатував Вадим Меріков.

Відреагував голова облдержадміністрації і на звинувачення депутата Тетяни Демченко з приводу надання депутатам звіту голови ОДА.

– Я підняв усі звіти, які були за минулі роки, так от, їх було всього два. Тому не треба мені вказувати, коли я повинен звітувати. Я відзвітую тоді, коли буде готовий звіт календарний і річний. А ви, будь ласка, відзвітуйте перед своїми виборцями на своєму рідному окрузі, – порекомендував депутату Вадим Меріков.

Варто зазначити, що після виступу керівника області, засідання сесії набуло конструктивного характеру. Депутати прийняли ряд важливих для області рішень, від яких у значній мірі залежить життєдіяльність населення Миколаївської області.

Звільнили директора аеропороту

Зокрема депутатами погоджена інвестиційна Програма обласного комунального підприємства «Миколаївтеплоенерго» на 2015 рік,внесені зміни та доповнення до Порядку використання коштів обласного бюджету для забезпечення громадян Миколаївської області житлом. Вирішені також кадрові питання. Депутати звільнили з посади генерального директора комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Миколаїв» О. Мілошича за грубе порушення трудових обов’язків керівника підприємства. Затвердили на посаді директора комунального підприємства «Миколаївська обласна друкарня» Сергія Іщенко. На посаду директора Миколаївської обласної універсальної бібліотеки імені О. Гмирьова призначено В. Агаркову.

Розглянуті також питання про перейменування окремих медичних закладів комунальної власності області та внесення змін в їх статути. Депутати звільнили з посади директора обласної бази спеціального медичного постачання Баланову М.

Потім депутати перейшли до розгляду блоку питань про погодження для ряду підприємств щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами. Нагадаємо, що це питання не знаходило позитивного рішення обласної ради на попередніх сесіях. Зокрема проблемні питання виникали відносно ТОВ «Віп-Трейдер», розташованого на території Первомайського району, та ТОВ «Ростгранкар’єр», розташованого на території Доманівського району.

Депутат обласної ради Олександр Голодницький проінформував, що на початку червня робоча група у складі п’яти депутатів обласної ради виїздила на місце проведення робіт вказаними підприємствами. Станом на момент виїзду робочої групи, як доповів депутат, мала місце заборгованість підприємства із податку на землю. Директор філії «Миколаївська» ТОВ «Віп-Трейдер» Сергій Кузьмінський мотивував це тим, що на сьогодні підприємство через відсутність відповідного дозволу фактично не працює, однак саме утримання кар’єру обходиться приблизно у 200 тис. грн. щомісячно. Він також запевнив, що у протилежному випадку такої б заборгованості не виникло.

Довгопристанський сільський голова Первомайського району Сергій Тітаренко звернувся до депутатів із проханням підтримати дане рішення, пояснюючи це тим, що підприємство із 26 людей планує збільшити штат працівників до 70-ти, а це додаткові робочі місця для місцевих жителів. За його словами, на сьогодні сільська рада уже втратила 700 тис. грн., які відповідно до укладеного на півтора мільйона гривень договору соціального партнерства могли бути спрямовані на вирішення першочергових проблем місцевої громади. У ході обговорення депутатами висловлювались різні думки.

У свою чергу, голова обласної ради наголосив на тому, що сьогодні депутатський корпус дасть виключно погодження, остаточне рішення прийматиметься профільним міністерством. У результаті обговорення рішення з погодження клопотання ТОВ «Віп-Трейдер» на отримання спеціального дозволу на користування надрами було прийняте, однак депутати висунули умови керівництву підприємства – у двомісячний термін усунути всі проблемні питання, у протилежному випадку – обласна рада залишає за собою право відкликати дане погодження.

Позитивні рішення були прийняті і стосовно ТОВ «Ростгранкар’єр», ТОВ «Будкамінь» та ТОВ «Сандора».

Спірні мисливські угіддя: крапка не поставлена

Бурхливим було обговорення питання про надання в користування мисливських угідь. Депутати обласної ради не прийняли позитивного рішення щодо надання у користування мисливських угідь товариству з обмеженою відповідальністю «СМГ «Буг» та госпрозрахунковій організації «ГМР», які знаходяться на території Новоодеського району. Нагадаємо, що питання по Новоодеській районній організації «УТМР» було знято із розгляду з огляду на відкликання відповідного питання з боку Державного агентства лісових ресурсів України у зв’язку із необхідністю доопрацювання пакета документів. Незважаючи на це, на пленарне засідання сесії були запрошені всі сторони конфлікту. І на засіданнях постійних депутатських комісій, і безпосередньо у ході сесії представники мисливського співтовариства Новоодещини так і не знайшли компромісного рішення у цій конфліктній ситуації. Сьогодні ж і в межах депутатського корпусу існують різні думки з приводу даної ситуації, що і підтвердило голосування.

Голова облдержадміністрації Вадим Меріков висловив думку про те, що питання про надання у користування мисливських угідь мисливським організаціям Новоодеського району потребує повторного вивчення. Губернатор запевнив, що найближчим часом створить відповідну робочу групу, яку ж сам і очолить. Голова обласної ради Володимир Луста наголосив на тому, що єдиний вихід у такій ситуації – це сісти за стіл переговорів усім сторонам конфлікту та разом дійти до логічного і виваженого рішення.

Наприкінці пленарного засідання були розглянуті та прийняті звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення питання щодо забезпечення Миколаївської області імунобіологічними препаратами та звернення щодо незадовільного стану мережі автомобільних доріг та вирішення проблемних питань галузі дорожнього господарства Миколаївської області.

За пропозиціями депутатів обласної ради, висловлених під час роботи постійних комісій, було також заслухано інформацію Служби автомобільних доріг у Миколаївській області стосовно реалізації заходів щодо обмеження руху великовагового автотранспорту автомобільними дорогами Миколаївської області, а також інформацію Миколаївського обласного військового комісара щодо проведення на території області чергової хвилі мобілізації військовозобов’язаних.

Микола КРУТИХ
Фото Віктора ЩЕРБІНИ

Добавить комментарий