Наталя Данилюк: «Моє із сином звільнення – це протест проти самоуправства нового прокурора…»

На електронну адресу редакції надійшло повідомлення, яке не можна було залишити поза увагою: рапорт про звільнення подала Почесний працівник прокуратури, начальник відділу статистики, ведення єдиного реєстру досудових розслідувань прокуратури Миколаївської області Наталя ДАНИЛЮК.

Про Наталю Василівну Данилюк газета «РП» свого часу не раз писала як про кращого працівника прокуратури. На посаді керівника підрозділу статистики жінка пропрацювала тринадцять років, до цього була помічником прокурора району, прокурором відділу прокуратури області, районним прокурором, і скрізь, на що варто наголосити, про її роботу відгукувалися з повагою. Більше того, зважаючи на досвід і високий професіоналізм, багато нинішніх прокурорських працівників з вдячністю вважають її наставником.

На прохання редакції Наталя Василівна згодилася на зустріч і пояснила мотиви свого вибору.

– Наскільки нам відомо, Наталю Василівно, звільнятися з прокуратури Ви не збиралися, принаймні до цього часу мова про це не йшла. Тоді у чому ж причина?

Наталя Данилюк.
 

– Буду перед вами чесною і відвертою. З появою в обласній прокуратурі нового очільника – обласного прокурора В’ячеслава Кривов'яза – мікроклімат у колективі, на мій погляд, навіть з натяжкою не можна назвати здоровим. Зрозуміло, що «нова мітла мете по-новому», цього всі й очікували, але насамперед у прокурорській роботі завжди мають бути присутні професіоналізм, відповідальність і здоровий глузд. Я їх, на жаль, не бачу.

Що стосується моєї персони: фактично з першого ж дня Кривов'яз безпідставно почав прискіпуватися до мене, висловлюючи невдоволення роботою очолюваного мною підрозділу, і натякати на моє звільнення. Не було б так прикро, якби на те були хоча б якісь підстави. Вдавшись до принизливого цькування, він ставив мені «у провину» те, що наш підрозділ виявив дві кримінальні справи, порушені до 20.11.2012, безпідставно закриті у зв'язку зі смертю підозрюваного. Контраргумент звучав у такому дусі: «Чому підрозділ не виявив це раніше?». Треба або ж зовсім не розуміти специфіку роботи підрозділу, або розуміти так, що керівник просто вирішив «відірватися».

Іще приклад. При отриманні відповіді на документ реагування, підготовлений нашим підрозділом, за результатами якого до дисциплінарної відповідальності було притягнуто семеро слідчих ОВС, обласний прокурор заявив: це, мовляв, не є результат, бо притягнуто «стрілочників». Пояснення, що саме слідчі і вносять інформацію до ЄРДР, Кривов'яз демонстративно не хоче чути. На перший погляд начебто дрібниці… Хоча, чесно кажучи, дрібниці дошкульні й принизливі, що вбивають будь-яке бажання йти на роботу.

Я завжди добросовісно ставилася до виконання своїх обов'язків, була вимогливою як до своїх колег, так і до працівників правоохоронних органів у питаннях, що стосуються статистики. І це правда. Жодних підстав для мого звільнення у нового прокурора області не було, більше того, таких підстав не було і у попередніх шести прокурорів області, які змінилися за час мого перебування на цій посаді. Всі вони були задоволені роботою підрозділу, який вважався одним з кращих в Україні. Роботу свою я люблю, постійно намагалася впроваджувати нові методи й підходи для її якісного виконання. І в цьому мені завжди йшли назустріч керівники прокуратури, особливо колишні прокурори області Микола Стоянов і Володимир Комашко. Але за нинішніх принизливих прискіпувань працювати просто неможливо, і я подала рапорт про звільнення.

– Наталю Василівно, особиста неприязнь до Вас нового прокурора і демонстративне небажання спільно працювати, очевидно, все ж мають під собою підґрунтя, про яке Вам просто невідомо…

– Чому ж, відомо… Я довго не могла збагнути поведінку нового керівника, доки місяців зо три тому на роботі не поновився колишній адвокат Валентин Адубецький, який до 2006 року був прокурором Єланецького району і достроково звільнився. Не хочу переказувати чутки, чому Адубецький звільнився до закінчення терміну своїх повноважень, це може пояснити колишній прокурор області (на той час Стоянов М.С.), проте причини його звільнення були дуже негарними, якщо за нинішніми мірками не назвати їх корупційними. Просто на той час у прокуратурі було не прийнято «виносити сміття з хати». На сьогоднішній день Валентин Адубецький – начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби, а до цього – десь протягом місяця – прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності. Причина такого стрімкого кар'єрного злету Адубецького банальна – він навчався разом із Кривов'язом. Більше того, прокуратурою гуляють чутки, що незабаром Адубецький стане правою рукою прокурора області, для нового заступника вже звільнили найкращий кабінет у прокуратурі.

Як виявилося, негативне ставлення до мене Кривов'яза пов'язане саме з персоною Адубецького. На моє нещастя, у свій час я працювала прокурором Єланецького району до призначення на цю посаду Адубецького, а згодом, вже в якості керівника підрозділу статистики обласної прокуратури, у мене було чимало претензій до роботи районного прокурора. А це, звісно, не забувається. І хоча Кривов'яз зараз б'є себе в груди, що він не вчиняє жодних протиправних дій, як тоді пояснити чутки, що гуляють містом: мовляв, Адубецький може нараз вирішити у прокуратурі будь-яке питання. До того ж в Інтернеті у адвоката – майбутнього заступника прокурора розміщено чимало рекламних оголошень, є й персональний адвокатський сайт із низкою телефонів. Схема вимальовується дуже негарна.

І що, вже щось вимальовується конкретне?

– Ось дивіться. З початку липня старшим прокурором прокуратури області з міжнародно-правових доручень було призначено Євгенію Зінченко, стаж роботи якої в органах прокуратури – десь зо три роки. Основна заслуга цієї дівчинки в тому, що вона є донькою батька, в адвокатській конторі якого після звільнення з органів прокуратури працював Адубецький. У мене немає фактів, але подейкують, що за її призначення також клопотався хтось із Генеральної прокуратури. Дуже далека від дисципліни й чіткого порядку роботи, вона з перших же днів дозволила собі ігнорувати виконання організаційно-розпорядчих документів і ухилятися від своїх прямих обов'язків по здачі звітності. Вказівок першого заступника прокурора області Артура Шаповалова також не сприймала. Терміни звітності були під загрозою, тож я правомірно звернулася з приводу цього до прокурора області, та у відповідь почула категоричне: «За зрив термінів звітності будете відповідати особисто ви!». Відчувши підтримку прокурора, юна працівниця украй розперезалася й заявила: «Ви ж не прокурор області, щоб давати мені вказівки і вживати проти мене заходів!». Рапорт на ім'я прокурора області, в якому я просила знахабнілу жіночку притягнути до відповідальності, досі під сукном: жодних заходів не вжито. Скажіть мені, як можна працювати у таких умовах? Я не беруся судити чи корупційне це діяння з боку прокурора області, а чи просто елементарне бажання будь-якою ціною догодити товаришеві по навчанню, та свої дії ці люди чомусь вважають законними. Для інших працівників прокуратури, принаймні, це виглядає досить дивно.

Оголошення в Інтернеті: так поєднує роботу адвокат і прокурор?

У той же час, при складанні декларації про доходи за 2014 рік я допустила логічну помилку – вказала в декларації садовий будиночок, та не вказала земельну ділянку (аж близько 0,05 га), бо вважала, що це єдиний об’єкт.

Як результат, висновок податкової – «Надано недостовірні дані», що дає право прокурору області на моє звільнення за Законом України «Про очищення влади».

Я не беруся судити, чи податківці самі до цього додумалися, чи, може, всякі методи щодо мого звільнення для керівника прокуратури підійдуть. Але наступні його дії дають мені підстави вважати, що не без його втручання я отримала такий висновок. При розгляді у суді (куди я оскаржила висновок) питання про заборону прокурору області на моє звільнення до прийняття кінцевого рішення по справі представник прокуратури області заявив про свою незгоду на прийняття рішення про заборону мого звільнення.

Суд заборонив мене звільняти, але скажіть, невже із викладених обставин я схожа на корупціонера?

І зразу ж треба порівняти викладені мною вище дії прокурора області та мої дії при складанні декларації.

– Але ж на усіх брифінгах прокурор області запевняє, що для нього головне – це люди…

– Можна запевняти у чому завгодно і як завгодно, та справи говорять самі за себе. Сім місяців тому помер мій чоловік, також працівник прокуратури. Для моєї сім'ї і для мене це велике особисте горе, і я щиро вдячна всім, хто мене морально підтримував у цей складний період, у тому числі й колишньому керівництву прокуратури. Усі ми люди і маємо залишатися людьми за будь-яких обставин. Що ж стосується новопризначеного прокурора В'ячеслава Кривов'яза, то він навіть не вважає за потрібне привітати працівника з днем народження, не кажучи вже про те, щоб поцікавитися моральним кліматом у прокуратурі, яку очолює. Думаю, перш ніж паплюжити своїх попередників та працівників, які нині трудяться у прокуратурі, Кривов'язу варто було б замислитися над тим, який внесок особисто він зробив чи зробить для зміцнення авторитету обласної прокуратури, поширення досвіду працівників, які усім серцем сприймають переміни, визначені новим законом «Про прокуратуру».

Відповідного листа з мотивацією свого вчинку я надіслала і у Генеральну прокуратуру для ознайомлення.

Народилася я на Миколаївщині, все життя пропрацювала тут, мене та моїх батьків (а моя мама Герой Соціалістичної Праці Надія Джулай, слава Богу, ще жива, багато людей пам’ятають мого померлого батька, хлібороба,  заслуженого агронома України – Джулая Василя Івановича) знає багато людей, тож залишаю за собою право викласти наболіле громадськості. Якщо раніше я була горда тим, що працюю у прокуратурі, то нині мені боляче й огидно слухати безсоромні лозунги нового прокурорського очільника про те, що основним його завданням є дотримання прав людей. Я більше не маю бажання працювати у прокуратурі, керівник якої не цінує досвід, професіоналізм людей, їх бажання працювати добросовісно. З посади заступника прокурора Заводського району міста звільняється і мій син – Данилюк Руслан, якого Кривов'яз звинуватив у тому, що він «продався міліції» (?!). Я такої форми продажу не знаю, але маю сподівання, що В'ячеслав Павлович відповість за свої слова. До речі, мій син працює в органах прокуратури тринадцять років, працював керівником структурного підрозділу прокуратури області, спецпрокурором і, коли постало питання про призначення прокурора Заводського району міста Миколаєва, саме кандидатуру Руслана Данилюка пропонував районний прокурор, який звільнявся. Я впевнена, що за особисті і ділові якості свого сина мені червоніти не доведеться ніколи. Наше звільнення дехто може сприйняти як форму протесту проти свавілля нового прокурора області, хоча саме так його й треба розцінювати.

Більше того, багато працівників прокуратури співчувають мені, обурені позицією прокурора області стосовно мене, але бояться за долю своїх рідних, що працюють у прокуратурі.

На сьогодні прокурор області вжив заходів не тільки до мого морального знищення, а і до знищення відділу, який я очолюю, але це окрема розмова, і я здаватись не збираюся.

Тетяна ФАБРИКОВА

11 Comments on “Наталя Данилюк: «Моє із сином звільнення – це протест проти самоуправства нового прокурора…»”

 1. Мадам Данилюк вам лучше помолчать ибо  шлейф всплывет очень интересный. Начиная по ЄРДР  и по вашим функциональным обязоностям, а далие куда интереснее….

   

 2. Як ці прокурорські всіх достали. Хіба це правильно, що прокурори йдуть в адвокати, а потім як покрашуються умови поновлюються на посадах. Клани створюють та реалізовують нові схеми. Ви тільки подивіться на яких авто прокурорські їздять. Їх заробітної плати не вистачить навіть на бензин. Вона моледець, що опублікувала цю статтю.

 3. Мрази Вы,а не люди!!!Если хотите,что то сказать ей,то пишите не здесь анонимно,а подойдите и скажите все это в глаза человеку.Она очень хорошая женнщина.И то горе что случилось в ее семье,это очень тяжело.И как бы там не было,но все должны были бы ее поддержать,в том чесле и прокурор.А то что пришел молодой такой весь не берущий взятки,он бы хоть бы по человечески относился к Наталье Васильевне,так как она человек с большущим опытом.

 4. Не может быть! Я была уверенна, что держаться за своё местечко Наталья Данилюк будет до гробовой доски. И использовать для этого будет все, что угодно: от откровенной лести начальству и стукачества, возведенного в ранг профессии, до оговора и навета на тех, кто стоит на ее пути или на пути ее детей. На эмоциях хотелось многое написать, но потом подумала, а зачем? Что из себя представляет этот человек знают многие и многие, кому не повезло работать вместе с ней. А статья, написаная ею, я не оговорилась, именно написаная ею, а не ее интервью, ничего не решает. Для обывателя – она никто, так очередной зарвавшийся прокурор, которого сняли…Не стоило писать эту статью ибо ничего хорошего в свой адрес Н.Данилюк не услышит. И дело здесь не в злорадстве. Она получила то, что должна была получить давно. Уходить надо вовремя, был бы шанс уйти красиво……  Кому много дадено, с того много спросится. Кому много вверено, с того много взыщится…

 5. Через 3 роки виявили безпідставно закриті кримінальні справи – відділ працює "навипередження", оце якість роботи!

  "Сміття було не заведено виносити з дому", а зараз можна та ще й як. Старожили-працівники віддані своїм традиціям, коли їм це потрібно.

  А те що сказала, що: "Більше того, багато працівників прокуратури співчувають мені, обурені позицією прокурора області стосовно мене, але бояться за долю своїх рідних, що працюють у прокуратурі". Складається враження, що прокуратура це "сімейний бізнес", де зібралися рідня, друзі  та гарні знайомі, одним словом "кодло".

 6. Ошибаетесь, прокурор. С нею поступили не так, как она поступала с людьми. Ее надо было гнать с позором, драной метлой, а ее -по собственному желанию. Она столько лет позорила прокуратуру- наглая, тупая, льстивая перед руководством и оскотинившаяся перед подчиненными и коллегами. Ее ненавидят не только прокуроры, но и менты. Недоработал прокурор области, надо было гнать с позором.

 7. Неужели эту дуру убрали? Респект новому прокурору! Так держать! Гони всех зажравшихся, засидевшихся, обнаглевших за долгие годы "работы" трутней. Дорогу молодым и толковым. Только так что-то можно изменить в этой прогнившей данилюками и Ко конторе.

   

 8. Оце перечитав коментарі та й подумав: все-таки хоч один плюс є в нинішній, прямо скажемо – безвихідній ситуациї в країні. Почали опинятися в нашій шкурі навіть ті, хто ще вчора про це й подумати не міг, хто був впевнений, що все життя триматиме Бога за бороду))))

 9. Она поступала с людьми точно так же, шла по трупам, фактически считая себя вершителем судеб. Стольким людям сломала жизнь и карьеру, лживая, мстительная, корыстная ,без чести, совести ,каких-либо моральных принципов.
  Создав свой клан в прокуратуре ,она умела влиять на прокуроров области и умудрялась решать даже кадровые вопросы.
  Наконец-то справедливость восторжествовала: прокурор её разглядел и оценил деятельность по заслугам.
  Я уверен,что большинство людей как в прокуратуре ,так и в милиции восприняли с радостью это известие.

Добавить комментарий