Глава держави взяв участь у навчаннях морських піхотинців у Широкому Лані

Петро Порошенко разом із командувачем ВМС віце-адміралом Сергієм Гайдуком вийшов у море на катері та спостерігав за висадкою морського десанту.

21 липня Президент України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Миколаївської області та ознайомився з ходом тактичних навчань Військово-Морських сил України, які протягом двох днів відбувалися на морі та на суші. Президента зустрів голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков та супроводжував його у робочій поїздці по області. Разом із главою держави на Миколаївщину прибули секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр оборони Степан Полторак, начальник Генерального штабу Віктор Муженко, командувач Військово-Морських сил віце-адмірал Сергій Гайдук та перший заступник Глави АПУ Віталій Ковальчук.

Навчання проводились у акваторії Бузького лиману та на полігоні Широкий Лан. Участь у них брали підрозділи морської піхоти, сили спеціального призначення, надводні кораблі і катери ВМС України, а також літальні апарати морської авіації ВМС, Повітряних сил і Сухопутних військ Збройних Сил України.

Петро Порошенко проінспектував обидві фази навчань. Глава держави разом із командувачем ВМС віце-адміралом Сергієм Гайдуком вийшов у море на катері та спостерігав за висадкою морського десанту комбінованим способом на необладнане узбережжя. Потім Петро Порошенко прибув на полігон у Широкому Лані, де звернувся до учасників навчань, відзначив кращих воїнів, спостерігав за маршем військової техніки. Мета навчань – підготовка підрозділів Військово-Морських сил до можливих сценаріїв розвитку подій на Приморському напрямку, зокрема  Маріупольському.

Як зазначив керівник навчань, заступник командувача Військово-Морських сил Збройних Сил України, контр-адмірал Андрій Тарасов, перед морськими піхотинцями були поставлені складні завдання: удосконалення практичних навичок командування з’єднання у прийнятті рішень за обстановкою, що склалася, управління підпорядкованими підрозділами та вогнем під час виконання бойових завдань у реальних умовах, набуття практичних навичок особовим складом підрозділів у виконанні бойових завдань. У ході навчань перевірявся рівень злагодженості підрозділів. Умови навчань були максимально наближені до бойових.

Ці навчання стали першими для сформованої у нинішньому році бригади морської піхоти ВМС України. Як пояснив Андрій Тарасов, до того існував батальйон морської піхоти, переведений з Криму, який брав активну участь у подіях на сході країни. Після поповнення мобілізованими і добровольцями, дооснащення технікою на його базі була сформована бригада.

«Особовий склад з’єднання демонструє відмінні навички, – зазначив Андрій Тарасов. – Бригада морської піхоти готова до виконання завдань за призначенням».

Звертаючись до воїнів, Петро Порошенко підкреслив: «Ви навчилися і вмієте воювати! А тому впевнено стверджую: битва за Україну, за її Незалежність завершиться для нас успішно – завдяки мужності та героїзму наших воїнів, помножених на загальнонаціональну солідарність і світову підтримку».

Петро Поршенко нагадав, що під час участі у антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей смертю героїв загинули 4 морські піхотинці, ще 19 воїнів були поранені.

Президент урочисто вручив морським піхотинцям державні нагороди за особисту мужність та героїзм, проявлені під час боїв на сході країни. Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагороджено Пуза Сергія Миколайовича. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджені Атоян Костянтин Юрійович, Хромовой Петро Геннадійович, Курєєв Сергій Олегович, Іванов Дмитро Миколайович.

Коментуючи журналістам підсумки навчань, глава держави зазначив, що переконався у високому бойовому дусі, вишколі та професіоналізмі українських військових моряків. «Я пишаюся такими українськими воїнами», – наголосив він. Президент повідомив, що до Маріуполя направляються три батальйони та один дивізіон, оснащені технікою та добре екіпіровані.

Після ознайомлення з ходом навчань Військово-Морських сил на військовому полігоні у Миколаївській області глава держави зазначив, що Україна посилює оборону Донбасу та зробить усе для того, щоб захистити свої морські рубежі і Маріуполь.

«Морська піхота України значно посилить захист Маріуполя. Це буде наша відповідь на паніку, яку намагалася посіяти країна-агресор, що готує удар з моря, з Новоазовська. Ми оборону Маріуполя та Донбасу будемо посилювати», – підкреслив Петро Порошенко.

Пройшовши урочистим маршем перед Президентом України, одразу з навчального полігону бригада морських піхотинців відправилася до Маріуполя, у зону проведення антитерористичної операції.

Тетяна Філіппова

Добавить комментарий