Володимир Луста: «Слід відходити від жорсткої інтегрованої вертикалі влади»

У Снігурівці відбулися громадські слухання з питань реформування місцевого самоврядування та газифікації міста, в яких взяли участь голова обласної ради Володимир Луста, керівництво міста та району, представники Офісу реформ, громадськість.

Голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська у своєму виступі навела показники структури дохідної частини зведеного бюджету і наголосила на тому, що Снігурівський район є дотаційним. Також громаді було представлено початковий варіант поділу району на громади, що передбачав створення п’яти об’єднаних територіальних громад. На сьогодні на території району планується створити одну об’єднану громаду, виходячи із позиції її майбутньої спроможності, якості надання публічних, освітніх, медичних та інших послуг населенню.

Володимир Луста наголосив, що наразі є багато питань і щодо податкового навантаження на місцеві бюджети, адміністрування земельних ресурсів, і щодо надання якісних освітніх, медичних, культурних послуг, без яких не можлива життєдіяльність будь-якої громади, і щодо транспортного забезпечення. Працювати є над чим, зазначив голова обласної ради, і треба працювати ретельно, об’єднавши зусилля не лише сільських голів, а й депутатів усіх рівнів. У кінцевому результаті громади матимуть необхідний для вирішення своїх проблем спектр повноважень, у тому числі право розпоряджатися землею та на власний розсуд розподіляти фінансовий ресурс.

Наступне питання стосувалося газифікації міста. За словами першого заступника міського голови Олександра Каткова, укладено договори про передачу газопровідних мереж ПАТ «Миколаївоблгаз», керівництво якого обіцяло активно розпочати роботу із подальшої газифікації міста. Але по факту воно підключило тільки тих абонентів, які були під’єднані до мережі. І зараз ПАТ «Миколаївоблгаз» у зв’язку зі складним фінансовим становищем не в змозі під’єднати до мережі навіть тих абонентів, які вже проплатили ці послуги.

Вислухавши заступника міського голови і жителів міста, Володимир Луста звернувся до керівництва міста та району із проханням скласти списки будинків та квартир, господарі яких уже внесли кошти, але по факту не підключені до газопроводу. Голова обласної ради зазначив, що вирішуватиме проблему газифікації міста Снігурівки спільно із головою облдержадміністрації.

Добавить комментарий