Фестивальна Миколаївщина

На березі Чорного моря, під акомпанемент хвиль, пройшлиодразу два фестивалі, організовані обласним центром народної творчості. До гостинного міста Очакова з’їхалися талановиті актори, гумористи, поети, співаки та композитори з усієї України, які подарували глядачам не лише свою творчість, а й гарний настрій, що його має вистачити на весь рік.

Першим стартував ХХ Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва  «Від Гіпанісу до Борисфену». Упродовж восьми цікавих, насичених днів на театральних підмостках виступили 23 аматорські колективи та 25 гумористів із 14 областей нашої неньки України. До речі, гумористичний конкурс до програми фестивалю був включений уперше. Проте охочих позмагатися у володінні художнім словом виявилося чимало.

Цього разу організатори вирішили присвятити фестиваль обрядам сватання та весілля. Тож перед конкурсантами стояло непросте завдання  – передати у своїх виставах багатство традицій та звичаїв українського народу. Також у рамках театрального фестивалю пройшли майстер-класи з акторської та сценічної  майстерності, сценічної  мови, драматургії й режисури.

На сцені –  народний вокальний ансамбль «Шлягер».

Безперечно, кожен колектив, який долучився до участі в цьому фестивалі, був гідний перемоги. Проте поважне журі вирішило відзначити в номінації «Гумор» Андрія Телінкевича з міста Борислава Львівської області. Гран-прі між собою розділили дитяча театральна студія «Едельвейс», м. Ізмаїл Одеської області, та дитячоюнацька театральна студія «Ну і дітки» з Полтави. Серед дорослих учасників головного призу були удостоєні народний театр «Шанс» з міста Нова Каховка (Херсонська область) та народний молодіжний театр «С.Т.У.К.» Миколаївського міського палацу культури і мистецтв.

Паралельно проходив ще один фестиваль – авторської творчості «Мій рідний край». За два конкурсні дні учасники, які прибули з  дев’яти регіонів, а також 14 районів та трьох міст Миколаївської області, представили творчі програми у найрізноманітніших музичних стилях і жанрах. Свято авторської творчості наскрізь було пронизано темою любові до рідного краю, Батьківщини та її видатних особистостей. Неабияке враження справили на журі колективи з Миколаївщини. Отож володарями Гран-прі стали народний вокальний ансамбль «Шлягер» (смт Єланець), народний вокально-інструментальний ансамбль (смт Веселинове), соліст Анатолій Грицюк (м. Баштанка), композитор і поет Микола Гамалій (с. Миролюбівка, Братський район).

Володар Гран-прі – народний театр «Шанс».

Яскравою сторінкою фестивального дійства увійде в історію гала-концерт, під час якого глядачі мали можливість насолодитися найкращими музичними номерами, гуморесками, а також уривками з театральних вистав.  Зі словами подяки та привітання до виконавців звернулися начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Михайло Димитров, актор Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії Андрій Дерик і директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова. Вони урочисто вручили всім учасникам дипломи й почесні відзнаки.

Щороку фестивалі театрального мистецтва, авторської творчості набувають усе більшого масштабу, а конкурсанти – професійної та  акторської майстерності. Зростає й рівень підготовки заходів, їх організатори намагаються залучити до участі якнайбільше талановитих виконавців, які своєю творчістю примножують, збагачують національну культуру та згуртовують народ у цей непростий для країни час.

Анна НІКУЛІНА
Фото ОЦНТ та КОР

Добавить комментарий