Ви запитували? Ми відповідаємо!

Продовжуємо публікацію рубрики, у якій ви можете ставити будь-які запитання та отримувати на них компетентні вичерпні відповіді. Цього разу більшість ваших питань стосувалися споживання газу – і це не дивно, адже його вартість суттєво зросла, й зростатиме надалі. Тому важливо розібратися у тому, як правильно платити за газ, як безкоштовно поставити газовий лічильник, чому учасника бойових дій позбавили пільг.

Ніна Гнатівна Чорноморець, м. Миколаїв:

– Я пенсіонерка, мені 77 років. У квітні нинішнього року я отримала у банку пенсію і одразу ж оплатила комунальні послуги, як це роблю зазвичай. Але цього разу після оплати контролер по газу повідомила, що у мене є борг. Я пішла до абонентського відділу, і мені сказали: якщо я платила у квітні, то мені порахували по квітневих тарифах. Адже у березні я користувалася ще березневими тарифами, і платила я за березень. Хіба це справедливо?

Еліна Луцкевич, фахівець із зв’язків з громадськістю ПАТ «Миколаївгаз»:

– Раніше розцінки на газ були меншими, і різниця між попереднім та новим тарифом не була настільки відчутною. З 1 квітня ціна газу різко зросла, і люди це відчули, тому виникають подібні запитання. Справа у тому, що всі споживачі повинні повідомити показники лічильника газу до кінця поточного місяця, за який йде розрахунок. Цифра повинна бути зафіксована, а заплатити споживач може через декілька днів. Головне – надати показники газовому господарству. Зробити це можна за телефонами «гарячої лінії»: 777-104 або 67-49-49. Наші споживачі поки до цього не звикли, хоча ми намагаємось донести це до них усіма способами – через ЗМІ, оголошеннями в абонентських відділах, через контролерів. Та й у договорі це обумовлюється окремим пунктом: до 1 числа кожного місяця треба обов’язково повідомляти показники, а оплачувати можна до 10 числа.

Вашій читачці дійсно нарахували вартість спожитого газу за новими, квітневими тарифами, тому що вона не надала свої березневі показники до 1 квітня. Вочевидь, що перерахунку у цьому випадку не буде.

Михайло Іванович Бобрусь, м. Миколаїв:

– Будь ласка, розкажіть, чи можна ще безкоштовно встановити у себе лічильник газу, та що для цього потрібно?

Еліна Луцкевич, фахівець із зв’язків з громадськістю ПАТ «Миколаївгаз»:

– Згідно із законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» безкоштовна установка газових лічильників відбувається у три етапи. До 1 січня 2012 року лічильники встановлювалися власникам трьох газових приборів, якщо у квартирі є газова плита, колонка та опалювальний котел. Цей етап ми вже завершили. До 1 січня 2016 року прилади обліку встановлюються власникам двох газових приладів – газової плити і колонки. До початку 2018 року газові лічильники повинні бути встановлені усім споживачам.

Наразі ми працюємо по другому етапу, тобто встановлюємо лічильники на два прилади – плиту і колонку. У нас складено графік безплатного встановлення лічильників по районах міста. Однак замовлення на встановлення лічильника можна подати і в індивідуальному порядку. У такому випадку треба буде почекати, адже по окремих споживачах ми відпрацьовуватимемо після того, як закінчимо планову роботу за графіком у певному районі. Замовлення можна подати за телефоном: 67-49-60. А із графіком безкоштовного встановлення лічильників можна ознайомитися на сайті ПАТ «Миколаївгаз» у розділі «Інформація для клієнтів».

Хочемо наголосити на тому, що заяви на встановлення безкоштовного лічильника тим, хто має один газовий прилад (плиту), ми не приймаємо, поки не закінчимо другий етап програми. Їм треба зачекати до початку 2016 року!

Кошти на встановлення лічильників ми заробляємо самі, вони йдуть з тарифної виручки від платежів населення. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) визначає для нас суму, яку ми можемо інвестувати у програму.

На початку року на встановлення лічильників НКРЕКП було визначено 12,2 млн. грн. На ці кошти можна встановити 9,5 тис. лічильників.

Утім, наразі наша інвестпрограма знаходиться на перегляді у НКРЕКП у зв’язку з тим, що обсяг споживання газу і надходження платежів зменшилися. Тому наші витрати на лічильники до кінця 2015 року будуть скорочені до 7,6 млн. грн. Таким чином, і кількість лічильників, які буде встановлено, скоротиться вдвічі. Тобто у нинішньому році лічильники отримають 4,34 тис. абонентів.

Для споживача встановлення лічильника за державною програмою абсолютно безкоштовне. А якщо лічильник встановлюється за бажанням споживача, поза чергою, доведеться заплатити. Орієнтовна ціна проекту – 212 грн., монтажних робіт та матеріалів – від 1 тис. грн., вартість самого лічильника – залежно від фірми-виробника.

Марина Олександрівна Іванникова, жителька с. Коларівка Жовтневого району:

– Я – учасник бойових дій. У нинішньому році мені повідомили, що з мене знімають пільги по газу. Чи правильно зробили?

Відповідає директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА О.В. Сивопляс:

– Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з 1 січня 2013 року учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, а також інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Згідно із зазначеним законом М.О. Іванникова користується 100%-ковою знижкою плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електроенергія, водопостачання) в межах встановлених норм, 100%-вою знижкою по абонплаті за користування телефоном.

Норми споживання послуг при наданні пільг визначено постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.14 № 409, а саме по оплаті:

– за природний газ на опалення житла – виходячи з 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, і додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, з 7 куб. метрів природного газу на 1 кв. мопалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Крім того, у Миколаївській області для розрахунку витрат природного газу на опалення житла в індивідуальному житловому будинку застосовується коригуючий коефіцієнт 0,793.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100%-кова знижка за користування газом для опалювання житла у розмірі 42 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Виходячи із зазначених норм, організація, що надає відповідні послуги населенню, визначає вартість наданих пільг.

Таким чином, площа житла, на яку М.О. Іванниковій надається знижка при розрахунках плати за опалення житла природним газом, становить: 47,0 кв. м (опалювальна площа житлового будинку) х 7 куб. м х 0,793 (коригуючий коефіцієнт для розрахунку розміру витрат природного газу для індивідуальних житлових будинків). Отже, пільгова норма природного газу на опалення її житлового будинку становить 260,9 куб. м та 9 куб. м для приготування їжі.

Надія Великовська, м. Первомайськ:

– Я в цьому році закінчую вищий навчальний заклад. Навчалась на державному замовленні, але, на жаль, університет після закінчення навчання не може мені запропонувати роботу за фахом. Чи можу я звернутись до центру зайнятості для того, щоб знайти роботу, і які документи для цього потрібні?

Провідний фахівець з питань зайнятості Миколаївського обласного центру зайнятості О.Ю. Загорельська:

– Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Реєстрація проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, а в разі потреби – також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Звертаємо Вашу увагу, що Кабінетом Міністрів України 15 квітня 2015 року було прийнято Постанову № 216 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992», якою скасовано норму щодо обов’язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів після навчання (крім осіб, що навчаються за спеціальностями медичного профілю).

Якщо Ви закінчили навчальний заклад за спеціальністю медичного профілю і маєте намір протягом року звернутись до центру зайнятості, Вам також необхідно подати до центру зайнятості направлення на роботу або довідку про надання можливості самостійного працевлаштування.

Для ознайомлення з актуальними вакансіями та отримання кваліфікованої допомоги у підборі підходящої роботи Ви можете звертатись до будь-якого центру зайнятості у зручний для Вас час.

У центрах зайнятості у секторі самостійного пошуку вакансій забезпечено вільний доступ до інформації про вільні робочі місця, яка розміщена на відповідних стендах та у спеціалізованих тач-скринах. Окрім того, з наявними вакансіями можна ознайомитися на інтернет-медіа-порталі Державної служби зайнятості «Труд» (www.trud.gov.ua).

Федір Михайлович Глухенький з м. Первомайська:

– Останнім часом у нас з’являється багато Героїв України. Напишіть, будь ласка, скільки їх наразі у Миколаївській області, та якими пільгами вони користуються?

Директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА О.В. Сивопляс:

Соціальний статус осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, регулюється Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Відповідно до статті 8 цього закону особами, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави.

Статтею 9 зазначеного закону особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, надаються такі пільги:

1. Надбавка до пенсії, яку вони отримують, у розмірі 200% від мінімальної пенсії за віком, фінансування яких здійснюється за рахунок Державного бюджету України;

2. Пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

3. Першочергове безплатне особисте і безплатне членів їх сімей (дружини (чоловіка) і дітей віком до 18 років) обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах усіх типів та видів, позачергова безплатна особиста і безплатна членів їх сімей (дружини (чоловіка) і дітей віком до 18 років) госпіталізація і лікування в стаціонарах, госпіталях, лікарнях, а також збереження безплатного обслуговування зазначених осіб у поліклініках та інших медичних закладах, до яких вони були прикріплені у період роботи до виходу на пенсію. Зазначені пільги зберігаються за одним із подружжя, що пережило, і дітьми віком до 18 років;

4. Першочергове безплатне забезпечення ліками, що придбані за рецептами лікаря, доставка за його висновком ліків додому;

5. Безоплатне виготовлення і ремонт зубних протезів (крім виготовлених з дорогоцінних металів);

6. Безоплатне першочергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Порядок надання путівок визначається Кабінетом Міністрів України.

Всього у переліку пільг указаним категоріям громадян налічується 23 пункти, про які можна дізнатися у місцевих відділеннях управлінь соціального захисту населення.

Станом на 1 червня 2015 року у Миколаївській області проживають 22 особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Сторінку підготувала Тетяна ФІЛІППОВА

10 Comments on “Ви запитували? Ми відповідаємо!”

 1. якщо можливо – я УБД, після Закону 5722-18р. (да і взагалі), єсть пільга на безоплатне встановлення газ.лічильника в квартирі.Дякую.

   

 2. доброго дня, я учасник ато, чи можна мені платити менше за світло в будинку якому я проживають,якщо я тут де мешкаю не приписаний.

 3. Яка норма оплати за газ якщо я учасник ато. Моя сімя з трьох осіб з яких неповнолітня дитина. Ми проживаємо в будинку на 91 км.м Всього нас приживає 7 осіб?

 4. чи мають пільги при оплаті комунальних послуг за житло діти учасників бойових дій після 18 років, які навчаються в ВНЗ?

 5. Добрый день. допоможить будь ласка есть ли какие то пильгы для установки нового личильныка на газ, участникам бойовых дій- якщо наш забрала газова служба и теперь повернула и сказала куплять и встановлювать новый потому что этот непрыгодный

 6. Скажіть будь ласка, чи повинна я оплачува за підігрів води якщо у мене встановлений газовий лічильник? Щ

 7. З 1 лютого 2015 року у суді було винесено рішення про перерахунок тарифів за газ. Оскільки тогочасний кабмін незаконно їх знизив. Прийшла у газкантору і(хожу туди щомісяця і щомісяця плачу. скільки кажуть) і чуть не впала 1000! гривень боргу. Чоловік учасник бойових дій. сказали . що при перерахунку пільга не враховується. Чи це правда? Я вже згідна , що буде борг, але ж не така сума!

 8. с.Кімівка Березанський район,Миколаївська область, поясніть будь-ласка, чому ми повинні проводити оплату за газову плиту, котел. конвектор, кожного місяця!

 9. Хочу доповнити роз'яснення надані учасниці бойових дій В.В.В. Іванніковій М.О. жительці села Колорівка Жовтневого району, відносно розрахунку її пільги  на  :  газопостачання і опалення. Формула розрахунку має бути такою :  63 кв.м. ( пільгова площа, , яка встановлена сім'ї , що складається лише з непрацездатних осіб чи  з одної непрацездатної особи)  помножити на 7 кубометрів газу та помножити на 0,793 ( коригуючий коефіцієнт) =  358,7 кубометрів газу.    Додаємо ще 9 кубометрів газу ( пільгова норма на газову плиту)  =     358,7  + 9  =  367,7  кубів .      Учасники бойових діій В..В. В. 1941-45 рр., ,які досягли 85 років і більше, мають пільги інваліда ВВВ першої групи , згідно   ст.ст.12-13 Закону України « Про статус ветеранів ВВВ 1941-45 рр. та гарантії їх соціального захисту» , що поширюються і на послуги газопостачання в межах встановлених норм споживання .Відповідно , вказана вище особа має право на 100% пільгову знижку в розрахунках за спожитий нею газ в межах 367,7 кубів,  а не в межах 260,9 кубометрів + 9 кубів для приготування їжі,  При додатковому використанні газової колонки для підігріву води  в розрахунку  пільгових кубометрів буде використано вже не 9 кубів, а 18кубів , відповідно до норм споживання. В цьому випадку виходить пілььгове споживання 358,7 + 18 кубометрів газу із 100% знижкою при їх оплаті 358,7  +  18 =  376,7.  При перевищенні цього показника діє оплата в повному  тобто 7 гривень за кожен наступний куб, що перевищує  376,7 .Пільги учасників бойових дій  і  інвалідів війни залишено без змін та  надаються незалежно  від урахування  доходу вказаних осіб.  Якщо разом  з таким пільговиком   проживають і  прописані  особи прцездатного віку , то пільговий розмір опалювальної площі буде  вираховуватись так  :          31,5  кв.метр (  21 кв. метр   +  10,5 кв.метрів на сім'ю)  помножити на 7 кубометрів газу та помножити 0,793 —це корегуючий коефіцієнт, встановлений для Миколаєвської області , що застосовується при розрахунках за газопостачання в будинках  індивідуального типу. Для баготоквартирних будинків і для інших областей України  встановлені  інші корегуючі коефіцієнти)  =   174,86 пільгових кубів газу. До них додаємо ще 9 кубів для газової плити або 18 кубів, якщо є газова колонка для підігріву води. 174,86 + 9 ( або 18 ) = 183,85 або 192,85 кубометрів газу із пільговою 100% знижкою при оплаті.   Прошу цю інформацію довести до відома пані Іваннікової М.О.,яку без відповідально і безпідставно повідомили про зняття з неї пільг,які встановлено, між іншим Законом України,що є чинним і не підлягає довільному тлумаченню          

  З повагою  

  Анатолій

  Київ                                                                                                                           

   

   

   

   

   

    

   

Добавить комментарий