«Рідний край»: об’єднатися заради спільного блага

Створення і функціонування громадських організацій в нашій країні – це не тільки тренд часу, а й, насамперед, – життєва необхідність. Саме шляхом гуртування та захисту власних інтересів українці практично реалізують основоположні принципи народовладдя, що їх гарантує Основний Закон держави. І глибоко символічно, що саме напередодні відзначення величного державного свята – Дня Конституції України, у Вознесенському районі 27 червня презентували нову громадську організацію – «Рідний край»!

Просторий будинок товариства «Зелений Гай» ледве вмістив усіх небайдужих громадян, котрі прибули на цю непересічну подію з усіх сільських та селищних рад Вознесенщини. Це і освітяни, і працівники галузі охорони здоров’я, культури, громадські активісти. Важливість заходу підкреслила й присутність на ньому шанованих осіб – депутата Верховної Ради України Олександра Лівіка, першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Романчука, почесного громадянина Вознесенського району Михайла Москаленка, депутата обласної ради Любові Кузнєцової, перших посадових осіб району.

Олександр Лівік, Наталія Баланюк і Любов Кузнєцова.

Слід одразу ж зауважити, що перший велелюдний захід новоутвореної організації пройшов за напрочуд теплої, справді родинної атмосфери. Тож, як і годиться у сім’ї, на початку презентації заповнена вщерть зала гучними оплесками та квітами вітала іменинників Вознесенщини. Це і учасник бойових дій ВВВ із села Таборівка, інвалід першої групи Павло Петрович Шевкунов, котрий зустрів свій 101-й день народження, і виконувач обов’язків Тімірязєвського сільського голови Тетяна Стасишина, і жителька села Яструбинового Олена Нефьодова.

І Шикарний букет червоних троянд Олександр Лівік вручив і новопризначеному керівникові Вознесенської райдержадміністрації Наталії Баланюк, яка, в свою чергу, пообіцяла докласти максимум зусиль задля захисту інтересів району під час територіально-адміністративної реформи, що триває в країні. Теплі слова Олександр Петрович сказав і на адресу вже екс-керівника району, першого заступника голови РДА Сергія Солодаєва, котрому вдалося зберегти мир та спокій у регіоні в непрості часи випробувань та поневірянь.

Разом – набагато легше пережити хвилини відчаю і смутку. Підвівшись та схиливши голови, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків, котрі полегли у борні за квітучу та незалежну Україну. Пішли у Вічність захисники Вітчизни Олег Бабкевич, Юрій Чижов, Володимир Вакалюк, Володимир Гречаний, Сергій Карбівничий, Костянтин Костенко, Сергій Макаров… Представники зборів особисто висловили слова підтримки родичам Сергія Макарова, якого якраз ховали того дощового похмурого дня…

А на сцену Будинку культури запрошуються вдова та син бійця Бабкевича – Олена та Артем, і мати Юрія Чижова – Любова Чорна. Почесний голова ГО «Рідний край» О.П. Лівік вручає рідним загиблих матеріальну допомогу та запевняє:

– Ми не залишимо наодинці зі своїми проблемами родичів воїнів, котрі загинули під час проведення АТО. Ми беремо шефство над такими родинами, аж до сприяння у здобутті вищої освіти дітьми героїв.

Як увічнення пам’яті та подвигу захисників рідної Вітчизни – презентація пісні «Присяга на вірність Україні» у виконанні ансамблю «Невичерпне джерело»…

Сім’ям загиблих воїнів АТО – постійну увагу і турботу.

Про програмні цілі та мету створення громадської організації розповів почесний голова ГО «Рідний край», народний депутат України Олександр Лівік. Відзначивши, що наша країна переживає чи не найскладніший період своєї новітньої історії, Олександр Петрович зазначив, що за таких умов конче необхідно консолідуватися та наполегливо шукати шляхів для поліпшення життя громади Вознесенщини.

– Нам самим потрібно брати важелі управління у власні руки й відповідати за все те, що відбувається на місцях, – переконаний О.П. Лівік. – Ми мусимо своїми силами фінансувати і школи, і лікарні, будувати та ремонтувати дороги. Але все це матиме успіх лише тоді, коли ми об’єднаємо зусилля всієї громади. І створення громадської організації «Рідний край» – це лише перший крок у цьому напрямку. Наша мета – дійти до кожного мешканця району з тим, щоб задовольнити та захистити законні інтереси громади Вознесенщини.

Напутнє слово від Михайла Москаленка.

Почесний голова ГО «Рідний край» визначив й основні завдання новоутвореної громадської організації. Це, зокрема, – сприяння місцевим, державним та міжнародним програмам, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища громади Вознесенського району, поліпшення умов життя і стану здоров’я ветеранів, дітей, соціально вразливих верств населення, допомога в соціальній та медичній реабілітації учасників АТО, сприяння розвиткові освіти та науки, галузі охорони здоров’я тощо.

Олександр Лівік запевнив, що і надалі ним особисто та громадською організацією здійснюватиметься вагома підтримка наших пенсіонерів і інвалідів – це і здешевлення ліків, і допомога у придбанні опалення, надання доступних транспортних послуг тощо. А молодому поколінню мають бути створені достойні умови для здобуття якісної освіти – як загальної, так і вищої.

У своїх виступах промовці були одностайні: сила громади – лишень в її єдинстві. І закликали всіх небайдужих земляків долучатися до діяльності громадської організації «Вознесенщина», котра має стати рушійним локомотивом позитивних змін у житті районної громади.

Що ж, громадська організація «Рідний край» вирушила у своє перше плавання. Сім футів тобі під кілем і попутного вітру, вітрильнику наших надій!

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Із виступів учасників презентації

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Романчук:

– Такої чисельної організації, як у вас, я не бачив ніде більше в області. Ви об’єдналися, щоб жилося набагато краще. За рік, що минув, наші люди змінилися й вже готові взяти важелі управління в свої руки. Від імені облдержадміністрації хочу запевнити – реформа відбуватиметься так, як ви захочете. Щастя вам, наснаги! Бажаю, щоб ваш рідний край процвітав, а люди жили заможно!

Голова районної ради Іван Бурдін:

– Створення громадської організації «Рідний край» – надзвичайно важлива подія в соціально-політичному житті Вознесенського району. Це – старт реформам, котрі є нагальними для нашого суспільства. І реформу місцевого самоврядування слід робити не тільки чиновникам, а й усій громаді Вознесенщини. Лише таким чином можна гарантувати успіх і поліпшення соціально-економічного життя в нашому регіоні.

Голова ГО «Рідний край» Антоніна Скок:

– Хочу подякувати за довіру та за честь бути головою громадської організації «Рідний край». Ми діємо на засадах законності, спільних інтересів і рівності прав усіх учасників, гласності, гуманності, добровільності та самоврядування. У нашому районі створений актив громадської організації – це люди досвідчені, шановані громадою та перевірені часом. Це – депутати місцевих та районної рад. У подальшому вони разом із вами, вашими рідними та друзями, всіма тими, кому небайдужа доля району та України, будуть вирішувати майбуття своєї громади.

Людмила Співак, депутат Білоусівської сільської ради:

– Як депутат місцевої ради я дуже задоволена тим, що в нашому районі створено громадську організацію, а її очолив справді народний, наш депутат – Олександр Петрович Лівік, який завжди переймається нашими проблемами та допомагає нам. Не можна спокійно спостерігати те, що відбувається в нашій державі. Настав час діяти!

Олександрівський селищний голова Микола Бензар:

– Потрібно об’єднувати громаду і спільно працювати на благо людей. І дуже добре, що ГО «Рідний край» очолила людина авторитетна, компетентна, фахова – Олександр Петрович Лівік. Буде єдність у районі – тоді буде і політична стабільність, і економічне процвітання.

Голова районної громадської організації ветеранів Раїса Захарова:

– Народження ГО «Рідний край» на чолі з почесним головою Олександром Лівіком – це новий упевнений крок громадськості до утвердження принципів демократії, діяльність, спрямована на покращення життя громади. І наша громадська організація не залишиться осторонь важливих процесів реорганізації громад, що наразі тривають в Україні.

Воронівський сільський голова Олександр Якушкін:

 

– Я 25 працюю сільським головою. Так ось: у деяких селах – занедбані клумби, хати, в центрі ростуть бур’яни… А в інших селах панують чистота та порядок. Щоб навести лад у своїй хаті, потрібна рушійна сила. І такою силою є громадська організація «Рідний край».

Добавить комментарий